Nie pozostał obojętny wobec drugiego człowieka

Mimo, że wielkimi krokami nadchodzi kalendarzowa wiosna to wieczorem, nocą i rano wciąż panują ujemne temperatury. To może być szczególnie niebezpieczne dla osób bezdomnych, samotnych, starszych, nieporadnych życiowo lub nietrzeźwych. Na los takiej osoby nie pozostał obojętny mieszkaniec Włodawy, który widząc wieczorem pijanego mężczyznę na ławce zadzwonił pod numer alarmowy. Jego telefon mógł uratować 63-latkowi życie.

Wczoraj około godziny 20:00 otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańca Włodawy, że na ławeczce siedzi pijany i zgłaszający obawia, się z uwagi na ujemną temperaturę, mężczyzna może ulec wychłodzeniu. Patrol został skierowany na miejsce i potwierdził zgłoszenie. Na ławeczce znajdował się nietrzeźwy 63-letni włodawianin. Z uwagi na okoliczności zagrażające życiu i zdrowiu mężczyzny policjanci doprowadzili go do Pomieszczeń dla Osób Zatrzymanych włodawskiej komendy.

Policjanci przez całą zimę zwracali i nadal zwracają uwagę na osoby szczególnie narażone na wychłodzenie. Pamiętajmy, że pomóc może każdy kto widzi drugiego człowieka w potrzebie i nie pozostaje obojętny na jego los. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Każdy taki otrzymany sygnał będzie sprawdzony. Jeden telefon może uratować komuś życie.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content