Nie dostosował prędkości przez co laweta przewróciła się z transportowanym busem

Policjanci z włodawskiej komendy interweniowali wobec kierującego, który przewoził lawetą pojazd i spowodował kolizję drogową. Powodem wywrócenia się pojazdu było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Na szczęście skończyło się tylko na karze grzywny.

Jazda samochodem z lawetą jak się okazuje to wcale nie taka prosta sprawa. Zwłaszcza, kiedy przyczepa wymyka się spod kontroli, bo powodem jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Od teraz będzie o tym, pamiętał 49-letni obywatel Ukrainy kierujący pojazdem marki Iveco. Kierowca, wczoraj przed godziną 14:00 na łuku drogi w Żukowie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego laweta z ładunkiem przewróciła się na bok. Mężczyzna wiózł busa marki Iveco. Na szczęście podróżujący sąsiednim pasem ruchu kierujący zatrzymał się w porę i uniknął zderzenia. Obywatel Ukrainy nie doznał żadnych obrażeń. Mężczyzna ukarany został mandatem karnym.


Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Apelujemy do kierowców, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content