Nie bądź obojętny

Kiedy na dworze panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Apelujemy do Państwa nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Niskie temperatury zwłaszcza w nocy to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Zagrożenie to dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. W tym okresie policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać jesienno-zimowe miesiące. Pamiętajmy, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbałość o życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego każdy śpiący na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał działania dla mundurowych.

Przy tej okazji zwracamy się także z apelem by nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zwróćmy uwagę na osoby  które mogą  być narażona na wyziębienie. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

R.L.R

KWP

4 komentarzy "Nie bądź obojętny"

  1. Pamietajmy też o bezdomnych zwierzakach.

  2. Felek bez szelek | 26 listopada 2018 at 21:16 |

    Pamiętajmy też ,że osoby zagrożone wychłodzeniem i głodem można kierować lub dowieźć do Urzędu Miasta lub Starostwa tam na pewno otrzymają należytą pomoc .

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content