Narkotyki o wartości 2,3 mln złotych zatrzymane na granicy w Dorohusku

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej z Dorohuska udaremnili przemyt pond 46 kg metaamfetaminy. Narkotyki ukryte były w ciężarówce wjeżdżającej z Ukrainy do Polski. Rynkowa wartość zatrzymanych narkotyków to ponad 2,3 mln złotych.

14 sierpnia br., funkcjonariusze z Dorohuska kontrolowali samochód ciężarowy wiozący z Ukrainy do Polski węgiel drzewny. Po przeskanowaniu pojazdu na urządzeniu RTG okazało się, iż w przestrzeniach konstrukcyjnych zestawu ciężarowego znajduje się ukryty dodatkowy ładunek.

Podczas prowadzonej kontroli funkcjonariusze ujawnili w skrytkach konstrukcyjnych pojazdu pakunki wypełnione żelem. Funkcjonariusze podejrzewając, iż może to być substancja psychoaktywna postanowili ją zbadać. Przeprowadzone testy wykazały iż jest metaamfetamina. W sumie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 46 kilogramów substancji narkotycznej o szacunkowej wartości ponad 2,3 mln zł.

W sprawie został zatrzymany 25 – letni obywatel Ukrainy, który był kierowcą kontrolowanej ciężarówki. Decyzją sądu, wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Śledztwo w sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

To jeden z większych przemytów narkotyków udaremniony w tym roku na wschodniej granicy Polski.

Skip to content