Najlepsze kasztany rosną… przy cerkwi

(31 października) LVIII sesja Rady Miejskiej we Włodawie była ostatnią zwyczajną w tej kadencji. Interpelacji było mało, głównie dotyczyły dróg. Na koniec zrobiono sobie pamiątkowe zdjęcie. Jednak większości nie było żal końca, bowiem aż 10 spośród 15-osobowego składu pozostaje na następną kadencję.

Sesję rozpoczęto od zdjęcia z porządku obrad uchwalenia statutu gminy miejskiej Włodawa. Podobno statut był „niedorobiony”. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych zaczęła Elżbieta Wołuszun. Pytała o wynik przeprowadzonego audytu drogowego oraz zaapelowała, by w przyszłej kadencji wyremontowano m.in. ulice: Wiejską i Krzywą. Z kolei Waldemar Kazuro zainteresował się wysokością wieży telekomunikacyjnej na placu MPGK. Jego zdaniem obiekt powyżej 100 m powinien być oświetlony, a wieża nie jest. Zauważył też źle oznakowaną ul. Sokołową.

Z kolei o konieczności zainstalowania progu spowalniającego na ul. Wojska Polskiego apelował radny Andrzej Bisko, a na ul. Piastowskiej radna Beata Radziewicz. Podobno odbywają się na tych ulicach regularne wyścigi samochodowe. Krzysztof Flis wyśmiał z kolei zamontowany próg na ul. Suchawskiej jako wyjątkowy w historii drogownictwa „dziw”. Na te słowa obruszyła się radna Renata Kapelko, która zwróciła uwagę, że mieszkańcy są zadowoleni z tego progu i spełnia on swoją rolę bardzo dobrze; radna poprosiła nawet o jeszcze jeden podobny próg na tej ulicy.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Najlepsze kasztany rosną… przy cerkwi"

 1. Szanowni Radni droga na nowy cmentarz jest w okropnym stanie , nie ma tam chodnika
  to nie duży kawałek drogi ,ale jak ważny tam nie ma którędy przejść, ulicą jadą samochody pozostaje trawnik zafajdany przez pieski, a jak na święto zmarłych to tragedia.

 2. Progi zwalniające powodują większe zanieczyszczenie powietrza przez samochody, które po ich przejechaniu muszą się znów rozpędzić. Skoro moeszkancy są zadowoleni proponuję kolejne progi co 100 metrów.

 3. No i co komuszki włodawskie ? W szarej du.ie jesteście !!! Bawcie się dalej, a wasi wyborcy ocenią was z tego co mogliście zrobić dla miasta ale sp…..cie. Edek – na zakończenie kariery zawodowej gorszego samobója strzelić sobie nie mogłeś. Kto inny spije piankę z piwa które nawarzyliście sami sobie. Słuchajcie dalej wiecznie uśmiechniętego.

 4. Mieszkańcy dziękują Ci Krzysztofie za to, że się za nami ująłeś. Ten próg zwalniający ponoć chciał tylko jeden mieszkaniec osiedla i nikt więcej. Jest za blisko umiejscowiony przy skrzyżowaniu, jeśli już ktoś chciał realizować swoje wizje za nasze pieniądze, to powinien przesunąć ten próg poza skrzyżowanie co powodowało by zwalnianie pojazdów wjeżdżających do miasta a nie z niego wyjeżdżających. Statystycznie rzecz ujmując dwa na trzy jadące tam pojazdy skręcają w prawo na osiedle kwiatowe i dla tych pojazdów próg zwalniający jest zbędny. Ponad to na progu zwalniającym zrobiono przejście dla pieszych prowadzące prosto w drogę dla rowerów. Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że jakaś babcia utwierdzona w przekonaniu, że prawidłowo się porusza nie wejdzie wprost pod rozpędzony rower. Brawo Pani Renato ma Pani „pomysły doskonałe”. Gimbaza w takich okolicznościach mówi „Bierz tego połowę albo zmień dilera”. My mieszkańcy takich sformułowań nie popieramy, ale uprzejmie Panią błagamy niech Pani zamilknie w tej kadencji i po jakże trafnych (Pani zdaniem) inwestycjach chociaż kilka lat odpocznie.

 5. Przez cały okres wiosenny na wysokości Krusu było kilka dziur w jezdni, jedna wyjątkowo duża, jakoś Kapelko tego nie zauważyła. He he może nie było progu i za szybko jeździła.

 6. 100 ton smiechu | 17 listopada 2018 at 19:47 |

  TV Włodawa powinna transmitować sesje rady miejskiej, ludzie wszystkie kabarety świata wysiadają przy tej degrengoladzie a i radni przychodziliby na sesje nie tylko po to by złożyć podpis obecności i wyjść To jest przyczyna braku transmisji obrad radnych ?

  • Pójdź na sesję i sobie nagrywaj. Tylko kto to będzie oglądał? Kogo to obchodzi?

   • Ciebie to bardzo obchodzi gdyż tylko ty się zainteresowałeś tym wpisem więc jesteś bardzo ubogi intelektualnie 🙂

 7. TV Włodawa i transmisja, smieszny jesteś

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki