Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej we Włodawie

18 maja podczas XXIII nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej we Włodawie radni przyjęli dwie uchwały.Pierwsza dotyczyła zmian w budżecie miasta i związana była z przyznaniem Włodawie dotacji w wysokości 137 000 przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Przekazane przez ministerstwo środki, razem z zapisanym wcześniej w budżecie wkładem własnym zostaną przeznaczone na zakup projektora cyfrowego. Dzięki temu możliwe będzie uruchomienie we Włodawie kina cyfrowego 3D. Zgodnie z umową zawartą z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego planowany jest zakup min. projektora cyfrowego umożliwiającego projekcje kinowe 2D/3D, systemu projekcji 3D oraz ekranu kinowego. Pierwsze seanse we włodawskim kinie odbędą się tuż po wakacjach – wyjaśnia Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Druga z przyjętych uchwał dotyczyła przekazania aportem terenu na którym znajduje się włodawski amfiteatr Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej. Amfiteatr nadal będzie stanowił majątek miasta, jednak jego zarządcą będzie teraz miejska spółka. Pozwoli to na stałe pielęgnowanie i utrzymanie terenu oraz samego obiektu.

– Już na początku maja MPGK rozpoczęło porządkowanie terenu włodawskiego amfiteatru. Zaplanowane są również drobne prace remontowe. Wszystko po to by już w tym roku Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem mogło wrócić na włodawską „muszlę”. Mieszkańcy maja duży sentyment do tego miejsca z którym nieodłącznie związane jest włodawskie święto światowego folkloru. – dodaje W. Muszyński.

Źródło – um.wlodawa.eu

1 Komentarz do "Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej we Włodawie"

 1. czyn spoleczny | 20 maja 2016 at 09:14 |

  wpierw doprowadziło się do uwalenia milionów złotych na remonty i budowy, a teraz oddaje muszlę gospodarce by wyremontowała za pieniądze mieszkańców, gdyż wodzirej nie umie pozyskać środków unijnych, a wdk robi zbiórkę płytek chodnikowych, by ułożyć na muszli. to może wodzirej niech jeszcze zarządzi czyn społeczny, to mieszkańcy pomalują ławeczki, krawężniki i posprzątają ulice. pachnie komuna

 2. Fiu fiu powstaje nowa scena dla akwizytora, by mógł zaistnieć w swiecie jako najslynniejszy wodzirej

 3. Aleksander | 20 maja 2016 at 09:48 |

  miało byc tak pięknie,strefa ekonomiczna, miejsca pracy, rozwój gospodarczy, nowe projekty unijne-bańka pękła, czar prysł, czyn społeczny – pomózcie mieszkancy – mam tyle imprez, że nie mam kiedy pracować, a tu dodatkowa scena dla mnie

 4. Z tego co wiadomo za te 8 milionów miały być wyremontowane ulice i budynki i były to pieniądze pozyskane ze źródeł zewnętrznych.Wodzirej jak na dzisiaj nie potrafi pozyskać takich pieniędzy, więc do realizowania jego “sukcesów” MPGK zamiast inwestować pieniądze, które pozyskał od mieszkańców w inwestycje zmniejszające obciążenie finansowe Włodawiaków. Niestety jak widać sprzedawanie choinek zapachowych ma się ni jak do zarządzania miastem.

 5. ….Amfiteatr nadal będzie stanowił majątek miasta, jednak jego zarządcą będzie teraz miejska spółka. Pozwoli to na stałe pielęgnowanie i utrzymanie terenu oraz samego obiektu… To do tej pory ktoś nie pozwalał na pielęgnowanie i utrzymywanie terenu ??? To jakieś bzdetne argumenty. Będzie kolejny argument do podnoszenia opłat dla MPGK bo wzrosną koszty ogólne w firmie.

 6. A czy muszla nie jest w interesie mieszkancow? A kto sie sklada na budzet MPGK-mieszkancy? A moze kosmici?

 7. Spółki komunalne są powoływane by realizować zadania publiczne takie jak dystrybucja wody, odprowadzanie ścieków, gospodarka mieszkaniowa, a nie wypracowywać dywidendy, które są przeznaczane na zachcianki wodzireja, a nie inwestowanie w urządzenia, które zmniejszą koszty mieszkańców. Natomiast realizacja głupich pomysłów wodzireja, ukazujących jego bezradność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych doprowadza do tego, że w ostatecznym rozrachunku konsekwencje finansowe tych “przedsięwzięć” ponoszą mieszkańcy.

 8. Póki co nie ponoszą, bo za Muszyńskiego nie było żadnych podwyżek. U Września przypomnę podwyżki były 4 razy w roku dla MPGK i nawet o teren muszli nie potrafiono zadbać. Taka jest prawda. Poza tym podoba mi się gospodarność obecnego burmistrza, bo za kilkanaście może kilkadziesiąt tysięcy zrobi amfiteatr, a nie jak poprzednik potrzebował na to 8 mln z unii, w tym 3-4 mln z miasta ze środków własnych. Wybieram gospodarność a nie rozrzutność poprzednika. Niech się wytłumaczy z 1 mln na nieużywaną przystań kajakową, 1 mln na nieużywane szalety miejskie itd.

 9. krzysiu,tobie sie wszystko bedzie podobalo co robi twoj pryncypal wodzirej,bo dzieki niemu masz prace w urzedzie tak jak pozostali czlonkowie sld. krzysiu, a jak juz jestes tak obeznany w inwestycjach miejskich to napisz gdzie jest pani od promocji i co ona dzisiaj robi? konkurs sie odbyl,zatrudniono pania, a pani od promocji dzisiaj nie ma

 10. hahaha!! jeszcze dodatkowa wielka inwestycja – plac zabaw NIVEA – gratulacje pomysłów na rozwój!! Zaiste wielki to rozmach w zarządzaniu miastem!! Wstyd!!

 11. obserw. | 23 maja 2016 at 11:48 |

  Obserwując dotychczasowe dokonania wielce nam panującego przewodniczącego SLD, można odnieść wrażenie iż są to działania metodą domokrążcy, któryż to chodzi “od domu do domu” z prośba o kupno choinki zapachowej. Żadnego planu działania, prócz robienia igrzysk dla ludzi. Straszne to, ponieważ osobie zarządzającej miastem wypadałoby wytężyć umysł, napisać plan działania na cztery lata i znaleźć pieniądze z Unii Europejskiej na jego realizację, a nie żebrać o płytki, a pieniądze z zysku mpgk przeznaczać na doraźne łatanie dziur i szkołę muzyczną, dla której również robi się zbiórkę celem dokonania zakupu instrumentów muzycznych.

 12. Zgubiłeś panią od promocji? No tak to nie na twój w-f owo zapaśniczy umysł. Za trudne do zrozumienia

 13. W sumie to nie ma co się dziwić, że wodzirej nie ma żadnych pomysłów do wdrożenia, bo cóż dokonał będąc radnym. Jednak mógł chociaż dobrać sobie odpowiednich pracowników, a nie pobrać znajomków i towarzyszy partyjnych, którzy też nic nie potrafią prócz cukrzenia swojemu przewodniczącemu jaki to on piękny, zaradny i super koleś i extra wygląda na scenie.

 14. Jesteście tak prymitywni ze można podpisać wasze komentarze prawdziwymi nazwiskami. Chcecie ?

 15. Czy wyście ludzie powariowali?! Co za głupoty wypisujecie! A właściwie to chyba jedna osoba bruździ pod kilkoma pseudonimami, co się tych choinek czepiła. Płacą ci za to? Wstydem było przerwanie Poleskiego Lata, a nie reaktywacja festiwalu. Wstydem był zaniedbany amfiteatr, a nie odnowienie go. Wstyd to brak kina w mieście, a pomysł z cyfrowym wręcz przeciwnie. No a już na pewno szkoła muzyczna nie jest wstydem. KULTURA, DRODZY PAŃSTWO, NIE JEST WSTYDEM! Wstydzę to ja się za autorów tych idiotycznych wpisów.

 16. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki