Na rower po Poleskim Parku Narodowym. Powstaje 20 kilometrów tras

W gminie Urszulin powstaje około 20 km nowych tras pieszo-rowerowych. Pierwszy 3-kilometrowy odcinek w miejscowości Wytyczno jest już gotowy

Do tej pory gmina miała jedynie 300 metrów takich ścieżek. Nowe powstają w ramach projektu „Budowa tras pieszo-rowerowych w otoczeniu Poleskiego Parku Narodowego”. W ramach tego przedsięwzięcia liderem jest Urząd Gminy Urszulin, a jego partnerami Starostwo Powiatowe we Włodawie i PPN. Łączna wartość całej inwestycji to 7,5 mln zł, z czego 5,2 mln zł stanowi unijne dofinansowanie.

– Pierwszym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów odwiedzających naszą gminę z coraz bardziej popularnym Poleskim Parkiem Narodowym – mówi Tomasz Antoniuk, wójt gminy Urszulin. – Stawką jest także podniesienie jakości usług w zakresie turystyki rowerowej.

Sieć nowych ścieżek została zaplanowana tak, aby z siedziby PPN i centrum Urszulina w jak najbezpieczniejszych warunkach można się było dostać do takich miejscowych atrakcji, jak chociażby ścieżki przyrodnicze Dąb Dominik, Spławy, czy Mietiułka oraz do Muzeum PPN w Starym Załuczu.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Na rower po Poleskim Parku Narodowym. Powstaje 20 kilometrów tras"

  1. wójt to niech lepiej zrobi porządek w centrum urszulina bo estetyki tam zaro normalnie.Sympatyczna miejscowość ale trawa nie koszona zarosla jakby nikt tam nie mieszkał.

  2. a co to jest PPN?

  3. ok.wiem

  4. Lokalny patriota | 3 października 2019 at 21:42 |

    Jak sobie przypominam,to Urszulin stracił wiele na wizerunku za poprzedniego wójta, który nie zrealizował bądź odstąpił(nie wiedzieć czemu)od realizacji kilku projektów: m.in. rozbudowa,modernizacja budowy drogi krajowej 82 wraz z infrastrukturą m.in. zjazdy,chodniki,parkingi oświetlenie, a nawet rondo. Do tej pory straszą dziurawe odcinki dróg nie połączone z drogą krajową w Zabrodziu,dojazdu od m-sci Borysik itd. a projekt już dawno się przedawnił.

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content