Na prośbę mieszkańców zajęli się uszkodzonym drzewem

Członkowie Inicjatywy Lokalnej Między Drzewami – Zielone Notatki dostali zgłoszenie od mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej we Włodawie, że na ulicy Reymonta stoi umierające drzewo. Społecznicy bez wahania odpowiedzieli na ich prośbę.

Pracami nad drzewem zajął się zaprzyjaźniony ze stowarzyszeniem Inicjatywy Między Drzewami – Zielone Notatki arborysta. Usunięte zostały w sposób profesjonalny suche gałęzie. W “leczeniu” drzewa uczestniczyli również pracownicy spółdzielni. Mieli okazję przejść mini szkolenie.

Jedną z przyczyn zamierania katalpy, która miała być nie tylko ozdobą, ale ma dla mieszkańców też wartość sentymentalną, prawdopodobnie jest uszkodzony kilka lat temu, podczas budowania miejsca na rowery, system korzenny.

– Spółdzielnia mieszkaniowa zwróciła się do nas  z prośbą o pomoc w ratowaniu drzewa, które jak dowiedzieliśmy się od mieszkańców, zostało posadzone tu około 20 lat temu. Sadzonka została przywieziona z zagranicy. Tłumaczyli oni również, że są bardzo związani z tym drzewem, a ono niestety od jakiegoś czasu zaczęło obumierać – mówi Edyta Gałan z przedstawicielka Inicjatywy Lokalnej Między Drzewami.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

Skip to content