Na osiedlowych uliczkach przybywa latarni

Na osiedlu Kraszewskiego we Włodawie pojawiły się nowe latarnie. Tradycyjne lampy zostały zamienione na tzw. LED-y. Nowe oświetlenie jest energooszczędne, a nad głowami mieszkańców nie wiszą już brzydkie energetyczne kable.

– Nareszcie doczekaliśmy się latarni z prawdziwego zdarzenia. Czas najwyższy, bo oświetlenie ledowe to w dzisiejszych czasach standard. Przy równoległej ulicy nowe latarnie stały już w zeszłym roku – usłyszeliśmy od mieszkańca ul. Kupały. – Cieszymy się, bo jest jasno, a co za tym idzie, bezpieczniej. Nowe latarnie ładnie też wyglądają. Zniknęły murowane słupy z zawieszonymi na nich kablami. Montowanie latarni przebiega naprawdę sprawnie – powiedziała nam pani Barbara, nasza Czytelniczka.

Przetarg na przebudowę oświetlenia drogowego na os. Kraszewskiego urząd miasta ogłosił pod koniec 2020 roku. Przygotowany przez urzędników ratusza projekt zakładał przebudowę oświetlenia na ulicach: Piastowskiej, Semki, Sawki, Ulany, Kupały, a także Saskiej, Ziemowita, Estery, Zabagonie, Waligóry i Światowida.

W pierwszej kolejności latarnie pojawiły się wzdłuż ulic Ziemowita i Piastowskiej. Najpierw stanęły tam aluminiowe słupy, a w nich ledowe żarówki. Energetyczne kable trafiły pod ziemię.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

3 komentarzy "Na osiedlowych uliczkach przybywa latarni"

  1. Mieszkanka osiedla | 25 sierpnia 2022 at 17:48 |

    Na osiedlowych uliczkach wyłącza się latarnie.

  2. Włodawianka | 27 sierpnia 2022 at 16:39 |

    Murowane słupy wykorzystano do zawieszenia kamer monitoringu – patrz skrzyżowanie ulic Wąwozowej i Nadstawnej. Okropny widok w starej części Włodawy, gdzie konserwator zabytków akceptuje wszystkie zmiany. Czy ta “piękna” konstrukcja też miała akceptację konserwatora?

  3. takich słupów jest więcej, kolejna ul. Szpitalna-Wojska Polskiego ciekawe czy zapłacono za to jak za nową i kto to odebrał?

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content