Na kotły na biomasę jeszcze poczekamy

W sierpniu tego roku Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie miało zacząć produkować ciepło z biomasy. Dziś już wiadomo, że tak się nie stanie. Powód? Żadna firma nie chce się podjąć modernizacji miejskiej ciepłowni.

Włodawskie MPGK musiało unieważnić drugi już przetarg dotyczący wymiany dwóch starych kotłów miałowych na kotły opalane biomasą. Nowe mają pojawić się nadbużańskim miasteczku w ramach projektu “Modernizacja źródeł ciepła z wykorzystaniem Odnawialnych Źródeł Energii”.

– Powód jest ten sam, co w przypadku postępowania konkursowego numer jeden. Do przetargu nie zgłosiła się żadna firma. Potencjalni wykonawcy mieli czas na składanie ofert do 24 czerwca – powiedział nam prezes MPGR we Włodawie Hubert Ratkiewicz.

Pierwsze postępowanie przetargowe zostało ogłoszone pod koniec marca. Władze MPGK liczyły, że szybko uda się znaleźć potencjalnego wykonawcę inwestycji. Tak się jednak nie stało. W połowie kwietnia konkurs unieważniono.

– To duża i ważna inwestycja. Rosnąca inflacja i zawirowania na rynku, związane z wojną na Ukrainie, mogły “przestraszyć” wykonawców. Mamy jednak nadzieję, że znajdziemy firmę, która podejmie się tego zadania. Musimy – mówi prezes Ratkiewicz. – Ponieważ do dwóch ogłoszonych przez nas przetargów nie wpłynęły żadne oferty, będziemy szukać wykonawcy z wolnej ręki – tłumaczy.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

3 komentarzy "Na kotły na biomasę jeszcze poczekamy"

  1. antypis | 8 lipca 2022 at 08:51 |

    Tylko Pan Kral może to wykonać.

  2. czytelnik | 9 lipca 2022 at 07:18 |

    winą wojna na ukrainie ????? ludzie ogarnijcie się.

  3. Rat… niech może pozna zasady powstawania inflacji i dopiero wówczas zacznie się wypowiadać, bo za chwilę jak wprowadzi nowe ceny na ciepłą wodę i ogrzewanie to też będzie mówił, że przyczyną jest wojna na Ukrainie.
    Czy są już podpisane wieloletnie kontrakty na dostawę biomasy, czy jej brak będzie „zwalany” na wojnę??

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content