Migranci mierzą się z Bugiem

Sześć osób próbowało w ubiegłym tygodniu przedostać się pontonem przez Bug z Białorusi na polski brzeg. Chcieli pokonać naturalną przeszkodę, rzekę niebezpieczną i dobrze strzeżoną. Być może by im się to udało, gdyby w porę nie zostali zauważeni przez polskich pograniczników.

W środę (24 listopada) o godzinie 1 na terenie powiatu włodawskiego funkcjonariusze straży granicznej oraz żołnierze udaremnili próbę nielegalnego przekroczenia granicy. Mundurowi zauważyli po stronie białoruskiej kilka osób i ponton przygotowany do przeprawy.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Migranci mierzą się z Bugiem"

 1. Nasi funkcjonariusze SG,Policji, WOT bronią granic i jeżeli działają prewencyjnie, uniemożliwiając przejście granicy to chwała im za to. Natomiast Ci którzy są odpowiedzialni za akty push-back’u, od samej góry po sam dół, zostaną ukarani. Nikogo nie usprawiedliwi to, że wykonywał rozkazy. Stanie tak, jak i stają Chorwaci, za stosowanie tej samej metody, przed Trybunałem Haskim oskarżony o zbrodnie przeciwko ludności. Amnesty International zbiera materiały przygotowując przyszły pozew. Zbrodnie przeciwko ludności są zagrożone karą do 25 lat pozbawienia wolności. Najgorsze w tym wszystkim, że zwykle skazywani są w takich przypadkach szarzy funkcjonariusze, podkomendni na samym dole hierarchii służbowej. Stanowiący pseudoprawo, politycznie usadowieni i wydający rozkazy bronią się zawsze zarzutem, że każdy funkcjonariusz jakiejkolwiek służby ma prawo odmówić rozkazu, który jest sprzeczny z prawem, co odnosi się także do przypadku aktów push-back’u. Miejcie to na uwadze, dzielni ale zmanipulowani chłopcy bez szarż na pagonach.

  • Anonimie czy Ty należysz do jednej z partii tzw. “Totalnych”? Posługujesz się ich językiem i logiką. Proponuję Ci zgarnąć kilku emigrantów i zawieść do swojego domu. Zgodnie z linią programową Twojej partii umyć nakarmić a Twoja żona i córki niech zadbają o dodatkowe dla nich przyjemności. Emigranci na pewno skorzystają. Później podwieziesz ich pod zachodnią granicę do „Makreli” i wtedy dobry uczynek będzie zaliczony. Twoje złote myśli spisane powyżej prowadzą donikąd.

   • a dokąd prowadza twoje myśli, ale na Wigilię puste miejsce przy stole i talerzyk będzie tylko dla kogo katoliku

    • Zamilcz czerwony pachołku, czemu wy jesteście aż tak głupi. Ormowcu nie powołuj się na wiarę jak ty na Święta Bożego Narodzenia śpiewasz “podmoskiewskij wieczór”

     • Ojca twego tak wołali że uważasz, że kogoś innego takie porównanie może obrażać? Nie znam pieśni o której piszesz, w moim domu na narodziny proroka Isa ibn Marjam w zupełności mi wystarczy śpiewanie sutr.

   • W mojej profesji niezwykle cennym jest brak przynależności do jakiejkolwiek partii. Twoje pytanie nie ma jednak żadnego znaczenia- gdyż poszanowanie obowiązującego prawa nie jest uwarunkowane przynależnością do żadnej partii – więc służy jedynie dzieleniu, co skądinąd wpisuje się w logikę jedynej słusznej wg niej partii. Twoja propozycja jest nie na miejscu, gdyż osoba fizyczna nie może podejmować proponowanych rozwiązań, gdyż nie ma prawnych możliwości stosowania procedur pozwalających na przyjęcie imigrantów (azylu, ekstradycji) To są kompetencje państwa, o czym wie każdy znający obowiązujący porządek prawny. Z każdego twojego słowa wyziera jedno – jesteś zmanipulowanym, nie posiadającym w tym zakresie żadnej wiedzy przedstawicielem pislamu, inaczej mówiąc zwykłym idiotą. A próba obrażenia mnie, przez kogoś upośledzonego wywołać może jedynie współczucie.

    • odezwał się normalny inaczej, a kim ty jesteś. Ja mam propozycje, dostaniesz kopa i do Łukaszenki. Odezwał się złodziej po cku

     • Zgadza się. W porównaniu z tobą jestem normalny inaczej. Twierdzę, że białe jest białe, a czarne jest czarne, w przeciwieństwie do twojego światłego przywódcy, emerytowanego zbawcy narodu “nikt nam nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne”. Nie jestem złodziejem, nic nikomu nie ukradłem więc domyślam się, że ta w twoim mniemaniu obelga to po prostu wyraz skrajnej bezsilności.

   • Widzę wodzirej pisze listy, ostatnia kadencja. Nawet qwiszony z hooojowni ci nie pomoga

  • przygłupie wiesz że jest na taki wpis odpowiedni art. kk czyli pomówienie, więc RAMbo wskakuj do Bugu i pokaż tym POwalonym celebrytom że europejczyk polskiego pochodzenia da radę więcej. Na razie zbrodnią to są twoje wpisy pajacyku.

   • Tak? Może więc wyjaśnisz znawco prawa, kogo i o co pomówiłem? Nawet najwierniejszy sługus Ziobry w obawie kompletnej kompromitacji wymiksowałby się z próby postawienia jakiegokolwiek zarzutów na podstawie wpisu, który mami cię pomówieniem. Ale po to on jest, aby obnażać bezdenną pislamską głupotę i wodzić takich przygłupów na manowce. Zaśniesz, czy pieprzniesz połówkę na skołatane nerwy. Tylko nie lej, żony i dzieci, o ile je masz, miłosierny katoliku i prawdziwy polaku.

    • widać czerwony pajacy, masz dowody to je przedstaw a nie starszych 25 latami do odsiadki. Więc wodzirej cmoknij mnie w pompę

     • Dowody przedstawią prawnicy AI w imieniu imigrantów, w stosunku do których funkcjonariusze naszych służb zastosowali push-back. Być może i tobie, jeżeli brałeś w tym zbrodniczym procederze udział, ale dopiero kiedy staniesz przed Trybunałem w Hadze. A wtedy to raczej ty będziesz cmokał w pompkę, długo… do 25 lat.

 2. Zgadzam sie z Toba. Naprawde chcialbym wierzyc, ze wiekszosc mundurowych to nie sa bezwzgledni zwyrodnialcy. Jednak i takie postawy sie zdarzaja. Niestety honor munduru zostal nadszaroniety przez to panstwo z kartonu i trytytek.

  • Chłopaku ale od munduru to ty się odczep

  • teczowy pizduś się odezwał, odważny w necie pizduś w realu

   • O! To całkiem ja ty!

    • żołnierz | 2 grudnia 2021 at 20:37 |

     Jednak to prawda III pokolenie ub walczy z III pokoleniem AK. Specjalnie dla ciebie kupię maszynkę, szykuj łeb do golenia. Widać wodzirej i jego towarzystwo działa. A na pohybel zdrajcom.

     • Prawdziwy żołnierz odmówiłby wykonania rozkazu niezgodnego z prawem, więc zmień ksywkę – obszczymur będzie jak ulał. Takim jak ty milicja łby goliła, gdy żadnej pracy się nie imali, więc jak rozumiem chcesz się teraz mścić. Wydaje ci się, że jak jedyna słuszna partia usankcjonowała socjalem takich bezużytecznych nierobów, to masz coś do powiedzenia, z czym ktokolwiek będzie się liczył. Z tobą nawet jedyna słuszna partia się nie liczy. Po prostu, zgodnie z makiaweliczną zasadą “daj człowiekowi za darmo pieniądze, a będziesz miał niewolnika” kupiła sobie przydupasa, którego głos liczy się dla niej, tak samo jak niezłomnego intelektualisty, którego nie da się kupić za nędzne ochłapy z pańskiego stołu.

     • Jak ja uwielbiam wpisy czerwonych. Wodzireju jak tam twoja kochanica co ją zatrudniasz, a niebieską pigułke brałes. Pamietaj bierz taka pania co potrafi w twoim wieku rozpoznac zawał

 3. Szanowny Anonimie twoje wywody o łamaniu prawa przez żołnierzy i straszenie sądami to zwykły bełkot mający zastraszyć tych, którzy zgodnie z prawem strzegą integralności granic Polski i UE. I nawet ci do których biegacie na skargi w Brukseli przyznają rację i chwalą polskie służby za profesjonalizm. Ci ludzie nie są uchodźcami którzy są chronieni prawem. To są turyści, którzy legalnie przylecieli na Białoruś i łamiąc prawo próbują dostać się do lepszego świata przy okazji obrzucając kamieniami polskie służby. Jeśli tak zależy ci na ich losie to jak na razie granica z Białorusią jest otwarta. Może warto byś zamiast straszenia polskich żołnierzy wyruszył na Białoruś i realnie zaczął tym turystom pomagać. W innym przypadku jest to ględzenie człowieka, któremu wszystko co ten rząd zrobi nie pasuje.

  • Proszę, można grzecznie rozmawiać z adwersarzem nie uciekając się do inwektyw. Dziękuję. Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Wnioskujesz całkiem rozumnie z przedstawionego stanowiska, więc raczej nie jest ono bełkotem. Ponadto wszyscy w tym kraju wiedzą, że polski żołnierz jest nieustraszony (czego przykład dał pacyfikując Saragossę czy Antyle, że o innych bohaterskich jego czynach nie wspomnę, a długo by wyliczać równie haniebne momenty w jego historii), więc raczej jest to ostrzeżenie skierowane do niego a nie groźba. Przyznasz, że w miarę składnie – do tej pory przynajmniej – to brzmi. Nie zgodzę się z Tobą w sprawie, w której generalizując całą sytuację, uznajesz każdego chcącego przekroczyć naszą granicę za nielegalnego turystę. Wsród i takich, znajduję się również tacy, którzy są uchodźcami i którym należy się międzynarodowa ochrona. Niestety nasi funkcjonariusze nie postrzegają ich w ten sposób, traktując ich wszystkich w sposób, który nazwałeś. Na tej właśnie grupie bardzo mi zależy i tej grupie, wierz mi, realnie się pomaga poprzez świadczenie pomocy prawnej i zbieranie materiałów dokumentujących w takich przypadkach łamanie obowiązującego prawa. Tak więc, jak się okazuje nie jest to ględzenie nazwanego przez Ciebie człowieka. Ponadto conajmniej kilka rzeczy bardzo mi się podoba, które zrobił lub nie zrobił polski rząd od 2015 r. Np. wprowadzenie wyższej kwoty wolnej od podatku, czy niewprowadzenie segregacji sanitarnej.

   • Gal z czerwonymi pająkami się nie dyskutuje, są za głupi na argumenty. Czerwonych leje się w ryj. Udajesz intelektualistę jak nie nie jesteś. Więc spadaj głąbie

    • I wyszło szydło z worka. Jak przystało na rasowego idiotę będziesz się z kimś brał za łby, pomimo, że możesz rozmawiać. Zamiast rozwiązywać problemy, będziesz je mnożył. A wystarczyłoby jedynie żachnąć się i przyznać, że push-back w stosunku do uchodźców był błędem. A racja, przecież prawdziwi Polacy nie popełniają błędów. Tam gdzie używa się siły, ukazuje się własną słabość, lęk i niewiedzę.

     • Często się zastanawiam, czy można komuś wytłumaczyć, dlaczego 2+2=5, kiedy on swoje przekonanie opiera na wierze, że jest to 5. Podobny problem jest z wyznawcami pislamu. Oni nie wiedzą, nie potrafią wytłumaczyć, a nawet nie chcą tłumaczeń przyjmować do wiadomości, gdyż oni po prostu wierzą w fikcję, którą serwuje im czy to kościelni hierarchowie, czy politykierzy z aspiracjami do polityków. I powyższa dyskusja jest namacalnym dowodem – o czym przekonuję się po raz kolejny – że mądrym ludziom nie ma potrzeby takich rzeczy tłumaczyć, gdyż oni je po prostu rozumieją. Natomiast innym, nie ma po co tłumaczyć, gdyż oni tego swoim rozumem nie obejmują i wiara stanowi podstawę ich postrzegania rzeczywistości. O ile nie jest to problem tylko polski, ale całej ludzkości, to trzeba oddać PIS-owi, że znacznie powiększył i utrwalił grupę tych innych w naszym biednym kraju, czyniąc z nich fanatyczną armię swoich wyznawców, co dobitnie widać po niektórych powyższych wypowiedziach. Smutne to, gdyż dotyczy naszego narodu. Dziwne to, bo błędów przeszłości to nie uświadamia a jedynie próbuje usprawiedliwiać – coś czego nie można usprawiedliwić. W końcu może i należne, kiedy stare, mądre, rosyjskie przysłowie mówi: „Taki car, jaki lud”. Tylko nie cały taki ten lud, pozostałym pozostaną słowa Kazika :„ Coście skurwysyny uczynili z tej krainy”.

 4. Szanowni Anonimie tylko nawiedzeni dzisiaj twierdzą, że ci którzy przekraczają granice to uchodźcy. W myśl prawa międzynarodowego na które się powołujesz ci ludzie z Iraku czy Syrii nie są uchodźcami tylko turystami, którym nie przysługuje ochrona. To potwierdzają polskie sądy ( odsyłając do macierzystych krajów)i różne instytucje unijne ( w tym Frontex). Natomiast gdyby byli uchodźcami mogliby złożyć wnioski na przejściu bądź w konsulatach na Białorusi. Nie robią tego ponieważ wiedzą, że nie będą pozytywnie rozpatrzone ponieważ nie są uchodźcami. A polskie służby działają profesjonalnie i zgodnie z prawem. I chwała im za to.

 5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.