Mieszkańcy skarżą się na kontenery. “Smród z kontenerów zatruwa nam życie”

Mieszkańcom budynku przy ul. Rynek 6 przeszkadzają przykre zapachy unoszące się z kontenerów na śmieci. Sytuacja staje się szczególnie trudna w upalne dni. Skarżą się, że przez wydobywający się z metalowych śmietników fetor i wszechobecne muchy, nie mogą otworzyć okien.

Mieszkańcy zgłosili się do naszej redakcji z prośbą o interwencję. Za naszym pośrednictwem apelują do zarządcy i miasta, aby ktoś wreszcie pomógł załatwić im ten “śmierdzący” problem.

Na placu pomiędzy blokami nie ma miejsca na to, żeby stały tu kontenery. Powinny być przynajmniej 10 metrów od okien, a tutaj, gdzie by ich nie postawić, to tych 10 metrów nie będzie. Mimo to stoją tu kontenery, przypisane do bloku przy ul. Spokojnej 4, a także do lokalu gastronomicznego przy ul. Rynek 7. Między innymi jest frakcja mokra i bio. Podczas słonecznych dni, gdy te kontenery się nagrzeją, smród jest niesamowity, a muchy są jak plaga. Nie możemy z dziećmi wyjść na plac, trzeba jak najszybciej uciekać, bo człowiek tym smrodem przechodzi. Na dworze bywa po 30 stopni, a my nawet nie możemy okna otworzyć – skarżą się mieszkańcy budynku przy ul. Rynek 6.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

Skip to content