Mieszkańcy przeciwko podwyżkom

We Włodawie zawiązała się inicjatywa o roboczej nazwie „Mieszkańcy Włodawy przeciwko podwyżkom cen ogrzewania”. Głównym celem pospolitego ruszenia jest weryfikacja opłat za ciepłą wodę oraz opracowanie strategii działania, które pozwoli na obniżkę rachunków.

O podniesieniu cen za ciepło pisaliśmy na początku roku. Wtedy to członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej we Włodawie otrzymali rachunki wyższe nawet o kilkadziesiąt procent. W dużej mierze wynikało to z tego, że VAT za ciepło wrócił do wysokości sprzed jego obniżenia.

Ale nie tylko to stanowi problem. Bardzo dużo kontrowersji wśród mieszkańców SM budzi nie tylko sama wysokość opłat, ale też wielkie, czasem nawet sięgające stu procent różnice dla poszczególnych bloków. Są mieszkańcy, którzy za metr ciepłej wody płacą 45 zł, a są i tacy, dla których cena bazowa wynosi ponad 90 zł.

I właśnie m.in. wyjaśnienie, skąd biorą się takie dysproporcje ma na celu zawiązanie „Mieszkańców Włodawy przeciwko podwyżkom cen ogrzewania”. Organizatorzy akcji są już po słowie z burmistrzem Wiesławem Muszyńskim, który będzie niejako pośredniczył w rozmowach między Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej, czyli dostawcą ciepła, zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej we Włodawie oraz mieszkańcami.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

4 komentarzy "Mieszkańcy przeciwko podwyżkom"

  1. Niech Muszynski lepiej nie pośredniczy.

  2. Znowu odgrzewane kotlety serwuje elbi?. Ciekawe w jakim celu: spuszczenie pary czy kasa za klikanie?

  3. Witam powiem tak ja otwieram okno gdy zakręcam kaloryfer mój sąsiad nigdy nie otwiera okna i się zali ze mu woda leci po ścianach tu są tacy lokatorzy szok

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content