Miejska tężnia już w budowie

Za miejską pływalnią we Włodawie powstaje tężnia solankowa. To pierwszy taki obiekt w powiecie włodawskim, na który ratusz przeznaczył środki zdobyte w rządowym konkursie „Najbardziej Odporna Gmina” za dużą ilość mieszkańców zaszczepionych przeciw Covid-19.

Pomysł budowy tężni wyniknął z potrzeby zagospodarowania miliona złotych, które miasto Włodawa wygrało w konkursie rządowym „Najbardziej Odporna Gmina” dla samorządów, które wykonały na swoim terenie najwięcej szczepień (w stosunku do liczby mieszkańców) przeciwko covid-19. Tężnia miała być początkowo budowana w tzw. starym parku przy cerkwi, potem w miejskim parku. Pierwszą lokalizację oprotestował konserwator zabytków, drugą zaś gmina żydowska,bowiem był tam niegdyś cmentarz żydowski. Ostatecznie burmistrz Wiesław Muszyński zdecydował o zlokalizowaniu tężni na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, od południowej strony pływalni.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Miejska tężnia już w budowie"

 1. Otóż to | 22 lipca 2023 at 15:19 |

  Z jakiej paki?

 2. Obywatel | 23 lipca 2023 at 13:57 |

  Jeszcze się szczepicie ?,nie wiedziałem ze proporcjonalnie do liczby mieszkańców jest tylu przestraszonych do tego wymysłu jakim jest szpryca na korona świra

 3. Prawdziwa tężnia to najbliżej,Konstancin koło Wa-wy.To co się proponuje we Włodawie to paśnik dla zwierząt leśnych i wyrzucenie kasy w błoto.Jeszcz taka lokalizacja,gdzie Rada Miasta czy ma coś do gadania w tym temacie czy dolej będzie popierać głupoty Burmistrza a prawda teraz dwóch wybitnych SPECJALISTÓW.

 4. Będziecie wdychać solankę ze spalinami??? ale najważniejsza jest drożyzna

 5. Co za wredni ludzie wszystko źle, co nie zrobią to jest źle, no c nie robią też źle. Najwięcej gadają ci co sami nie są nic warci co niczego nie potrafią, albo lenie. I tyle w tym temacie.

 6. Wczoraj słyszałam rozmowę sąsiadek że we wlodwskim szpitalu już się do lekarza nie zapiszesz. To samo w przychodni. Podobno okulista jeszcze przyjeżdża. Dzisiaj czytam że znowu zamykają dziecięcy bo lekarze idą na urlop. To pani dyrektor Szpilewicz nie wiedziała o tym? Znowu ten sam problem. Był czas były huczne zapowiedzi specjalistów że wschodu. I co? GÒWNO! Ten szpital działa już chyba tylko po to żeby koleżanka Pana Romanczuka miała pracę. A i jeszcze rozbudowana administracja. Tak to wygląda.

 7. Mam nadzieję że nie będą tego święcić i z Pawłowska nie będzie się lansować- błogosławiona między Wiesiulkami. Mam dość wszelkiej maści polityków na imprezach a szczególnie tej baby , która już mi prawie z lodówy wyskakuje

 8. tzw.,,tężnia, czyli mokre miotły brzozowe ” powinny być ustawione pomiędzy NETTO i KIK, CCC, MARTES …..byłaby to ,,wizytowka” naszych włodarzy samorządowych….

 9. A może wodzirej zamiast lansować się durnymi pomysłami powiedziałby w jakiej kondycji finansowej jest podległa mu spółka komunalna?

  • Powiedz mi dobry człowieku jak to nazwać.Ludzie płacą po 240 zł za metr sześcienny ciepłej wody,nie mają na ogrzewanie ,a ci na górze bawią się w partyjne gierki i tworzą nowe stanowiska w administracji,które potrzebne są tylko im.Czy jest jakiś umiar w tym wariactwie >Czemu społeczeństwo nie powie dość ?Ile jeszcze musi się wydarzyć ,żeby nastąpiła jakaś zmiana.

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content