Miasto Włodawa szuka oszczędności na walkę z wirusem

We Włodawie dotychczas nie stwierdzono przypadku zakażenia koronawirusem. Jednak skutki trwającej pandemii odczuwają wszyscy. Miasto szuka oszczędności by w tym trudnym czasie pomóc mieszkańcom.

Włodawa była pierwszym samorządem w regionie, który przyjął uchwałę w sprawie pomocy dla przedsiębiorców. Ci którzy ucierpieli najbardziej mogą liczyć na zwolnienie i odroczenie podatku od nieruchomości. Włodawski ratusz rozdaje maseczki mieszkańcom i wspiera włodawski szpital powiatowy, hospicjum i policję. Im dłużej jednak będzie trwała walka z wirusem, tym będzie ona kosztowniejsza. Aby mieć przygotowane środki na dalszą pomoc burmistrz szuka oszczędności.

W pierwszym odcinku videobloga, za pomocą którego burmistrz komunikuje się z mieszkańcami do czasu zniesienia ograniczeń, zapowiedział rezygnację z organizacji tegorocznych Dni Włodawy. Oszczędności szybko zamieniły się w realną pomoc. Potrzeb jest jednak tak wiele, że burmistrz Wiesław Muszyński szuka kolejnych.

– Szukamy różnych sposobów na oszczędności ale musimy pamiętać że przed nami realizacja ważnych w mieście inwestycji na które musimy pozostawić zabezpieczone w budżecie środki. Dlatego postanowiłem że skrócimy czas pracy latarni miejskich, które będą gaszone o północy. Mam nadzieję, że nie będzie to zbyt uciążliwe dla mieszkańców, ale przyczyni się do zgromadzenia środków, które przeznaczymy na dalszą pomoc mieszkańcom w czasie pandemii – mówi Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy.

UM Włodawa

1 Komentarz do "Miasto Włodawa szuka oszczędności na walkę z wirusem"

 1. płacący podatki | 27 kwietnia 2020 at 19:01 |

  przecież to bardzo proste, trzeba zwolnić połowę urzędasów którzy pozorując pracę spacerują po korytarzach z “jakimiś aktami” – ale na to nie ma siły mają zagwarantowane z reguły długie terminy na załatwienie spraw i bawią się w korespondencję – połowa jak się weźmie do roboty a nie będzie zajmować się plotami i zakupami w godzinach pracy poradzi sobie (tak na marginesie – czy w urzędzie prowadzony jest rejestr wyjść prywatnych, kto go kontroluje i w jaki sposób ten czas jest odpracowany?)

 2. Niech gaszą oświetlenie uliczne ale rotacyjnie. U siebie też .+ okolice UM.

  • Obserwator życia | 27 kwietnia 2020 at 21:07 |

   Widać, źe nie ma Pan pojęcia o pracy w urzedzie. Proponuję na jakiś czas zamienić się z tymi, którzy realizują rządowe programy pomocy szybko ucieknie Pan z krzykiem

   • petent urzędów | 29 kwietnia 2020 at 07:53 |

    A ja proponuję pójść do pracy do prywaciarza za najniższą krajową którą dostaniesz albo nie, gdzie nie ma trzynastek. Ja bez problemu poradzę sobie z programami rządowymi za to Pan/i z krzykiem uciekłaby z takiej pracy u prywaciarza. I jeszcze jedno – jesteście rozliczani z efektów swojej pracy, wykazał/a się Pan/i jakąś kreatywnością czy tylko bezmyślnie klepie pani w klawiaturę?

 3. Może należy odsprzedać nowy urzędowy samochód.

 4. Tak się nieszczęśliwie dla mnie złożyło, że trafiłem do pracy w administracji. Nie miałem jeszcze dużo stażu pracy (może około 15 lat) petent, któremu coś tam załatwiałem powiedział mi “Uciekaj Pan stąd bo ja za biurkiem przepracowałem 30 lat i wtedy zrozumiałem, że to są lata bezpowrotnie utracone”. Cóż ja przepracowałem dużo więcej a zaledwie od kilku lat rozumiem co petent mi powiedział.
  Szanowni Państwo jeśli pracujecie w administracji macie jakąś wiedzę, doświadczenie i przede wszystkim poczucie własnej wartości, to rzućcie to wszystko zamknijcie swoje biurka na klucz i zajmijcie się czymś (byle czym) coś róbcie i miejcie satysfakcję z tego co robicie. Przynajmniej nie będziecie codziennie patrzyć na tych pseudo fachowców, których to niesformalizowane układy przyjmują do pracy a później wpychają na coraz wyższe stołki.

 5. Gaśmy oświetlenie ale u burmistrza . Z urzędasami prawda – polowę zwolnić.

 6. gasić światło rotacyjnie albo u burmistrza. Zwolnić 3/4 urzędasów .

 7. Coś mi tutaj z wyłączaniem światła nie pasuje. Około roku temu, nastąpiła wymiana oświetlenia ulicznego na ledowe. Wtedy to pojawiła się informacja, że pomimo poniesionych kosztów związanych z wymianą lamp nastąpi spadek zużycia energii i 80 procentowe oszczędności z tym związane. Czyli wyłączanie oświetlenia w nocy już nic nie da bo i tak trzeba zapłacić opłaty tzw.stałe np. przesyłowe, moc zamówiona itp.(może to trochę inaczej się nazywa). Zakład Energetyczny i tak swoje”wyrwie”. Wydaje mi się, że kolejny raz ktoś burmistrza podpuścił. Myślę, że większe koszty będą jak ktoś rozbije głowę, lub skręci nogę.

 8. Niech zgadnę …. padnie projekt remontów w Rynku. Zobaczycie, że to będzie pretekst do tłumaczenia kolejnej projektowej “padaki” w mieście.

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content