Znamy laureatów wakacyjnego plebiscytu magazynu National Geographic Traveler „Cud Polski 2023”. W województwie lubelskim wyróżnienie przypadło Włodawie. Miasto Trzech Kultur w internetowym głosowaniu w pobitym polu pozostawiło Roztoczański Park Narodowy i Szlak Renesansu Lubelskiego.
O miano „nowego cudu” walczyło aż 48 najpiękniejszych, niebanalnych i często mało znanych miejsc z całego kraju, po trzy z każdego województwa. Warto podkreślić, że w trwającym niespełna miesiąc plebiscycie głosowało ponad 123 tys. internautów, a w przypadku niektórych regionów walka o głosy trwała do ostatniej godziny.
– Miasto nad Bugiem, z zachowanym klimatem dawnych miasteczek, w których współistniały różne kultury i religie. Malownicze uliczki, barokowe kościoły, dostojne budowle klasztoru, bielejące pośród niskiej wschodniej zabudowy synagogi i cerkiew. Wszystko razem tworzy niepowtarzalną atmosferę. – National Geographic przedstawia laureata konkursu w województwie lubelskim.
Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy nie ukrywa radości z wyróżnienia Miasta Trzech Kultur.
Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.
Zadziwiające.
Poważnie, a nie widzieli tej betonozy, brudu, smrodu i meneli wszelkiej maści na każdej ławeczce i każdym rogu ulicy. To chyba o inne miasto im chodziło bo ja tutaj żadnego cudu nie widzę
To otwórz oczy i się rozejrzyj zanim zaczniesz się wynurzać na forum. Polecam też pojeździć po świecie i może doceniasz to co masz.Co by się nie działo w tym mieście i tak znajdzie się jakiś idiota, któremu nic nie pasuje.
Właśnie ma oczy otwarte i opisał co widzi,nie tylko on.Ten opis miasta jest szalony ,zwłaszcza liczba mnoga np kościoły barokowe,dostojne budowle..Jakbym tu nie mieszkał,mógłbym uwierzyć ale mieszkam .Ci ludzie co głosowali pewnie nigdy nie byli na Roztoczu i jak mi się tu podoba niech przyjadą na stałe.Niestety miasto się wyludnia..Tak wspaniałe miasto z opisu i nie chcą?
Super 🙂
Zastanawiam się czy te delikatnie rzecz ujmując niemądre komentarze piszą zawiedzeni wyniki mieszkańcy Roztocza czy nasi lojalni malkontenci. Niestety druga opcja wydaje się być bardziej prawdopodobna. Nawet nie wiem jak to skomentować bo nie wyobrażam sobie jak można tak przepraszam za wyrażenie srać we własne gniazdo. Najważniejsze że ludzie odwiedzacy Włodawę są zachwyceni naszym miastem. Szczególnie w ostatnich dwóch trzech tygodniach było ich sporo i to co mówili sprawiało że serduszko się cieszyło. I to jest najważniejsze! Głosowaliśmy i wygraliśmy i żadne głupi malkontenctwo tego nie zmieni.
A to nie powinni głosować turyści odwiedzający te miasta a nie tylko ich mieszkańcy? W takim razie to żadna wygrana a ustawka
Pewnie że ustawka .Jakby sprawdzić IP połączeń to większość głosów za Włodawą byłoby z ..Włodawy.Polacy lubią takie ustawki i przeważnie jak się uprą (takie głosowania są często nagłaśniane w sieci)to wygrywamy w różnych kategoriach w Europie.
To chyba jakiś żart?!Zaśmiecone ulice i park,do którego nie można wejść bo jest pełen gawronów, to ma być miasto z tytułem Cud Polski?!
W weekendy dyskoteka całą noc gra i pijaństwo w sumie na grobach.Żydzi nie zgodzili się na tężnię solankową w parku miejskim ale coś nie słyszałem ,żeby godzili się tam na pijaństwo i dyskoteki.
Miło popatrzeć jak niektórzy mają ból tyłka
Cud to pewnie ten osrany park z krzyczącym od świtu do nocy ptaszyskami.