Miasto rozwija infrastrukturę rekreacyjną

Jeszcze w tym roku przy zbiorniku Okopiec we Włodawie powstanie punkt wypoczynku i rekreacji.

Na piątkowej sesji Rady Miejskiej we Włodawie podjęta została uchwała w sprawie zgody na zawarcie aneksu do umowy użyczenia gruntu zawartej między miastem i LGD „Poleska Dolina Bugu”. Dzięki temu miasto będzie mogło skorzystać z projektu „Sieć punktów aktywnego wypoczynku i rekreacji”. Zakłada on utworzenie 31 punktów aktywnego wypoczynku. Jeden z nich powstanie właśnie przy włodawskim Okopcu.

-Budowa promenady nad Włodawką ożywiła wschodnią część miasta. Wielu mieszkańców chętnie spędza tam wolny czas. Dlatego postanowiliśmy rozwijać infrastrukturę rekreacyjną w tym miejscu. Dzięki udziałowi w projekcie Lokalnej Grupy Działania przy zbiorniku Okopiec powstanie altana z murowanym grillem. Co ważne miasto nie poniesie w związku z jej budową żadnych kosztów – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Powstanie altany o powierzchni do 35 metrów, uzupełni już istniejącą infrastrukturę nad zbiornikiem Okopiec. Jej budowa kosztować będzie ok. 70 000 zł. Całość tej kwoty zostanie pokryta między innymi ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Podpisanie umowy na realizację tej inwestycji planowane jest już w kwietniu. Prace zakończą się w III kwartale bieżącego roku.

UM Włodawa

1 Komentarz do "Miasto rozwija infrastrukturę rekreacyjną"

 1. Włodawa obszar wiejski hehe

 2. Obiektywny | 30 marca 2021 at 21:56 |

  Takie działania władz się chwali i więcej takich projektów. Czyli nie zawsze jest krytyka, tylko na pochlebne recenzje trzeba sobie zasłużyć.

  • Czekaj, czekaj z tymi pochlebstwami! Przypominam tylko jakiego kaszalota postawili przy wodowskazie.

 3. Łoj! Jaka to Włodawa rekreacyjna i turystyczna, a dojazd do tej “perły” betonówką. Buahahahaha!

  • Do "Aj Waj" | 1 kwietnia 2021 at 09:28 |

   Bo “Aj Waj” betonówka jest drogą wojewódzką i miasto ani powiat niestety nic do tego nie ma ale najlepiej “Buhahahahć: no nie ? Polecam przed napisaniem komentarza minimum wiedzy pozyskać choćby z tego anonimowego internetu.

  • Trochę ma bo w mieście powiatowym drogą wojewódzką zarządza burmistrz miasta.Jak betonówka była betonówką to najgorsze wyboje były w mieście.

   • Pała z wosu!!!!! Czyżby to efekt nauczania zdalnego? Wstyd! Wracaj lepiej dzieciaku do nauki!

 4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content