Miasto przegrywa walkę o promenadę

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie odrzucił skargę władz miasta na decyzję urzędu marszałkowskiego o odrzuceniu projektu dotyczącego budowy promenady nad Włodawką. Ostatnią deską ratunku jest Naczelny Sąd Administracyjny.

Na przełomie lipca i sierpnia informowaliśmy, że komisja powołana w urzędzie marszałkowskim do oceny wniosków odrzuciła projekt Włodawy o wsparcie na budowę promenady. Ratusz złożył protest od tej decyzji, ale zarząd województwa lubelskiego go nie uwzględnił. Wobec tego miasto odwołało się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten wydał orzeczenie kilka dni temu, w którym przychylił się do stanowiska zarządu województwa.

– Złożyliśmy wniosek o doręczenie wyroku wraz z uzasadnieniem. Dopiero po jego analizie będzie wiadomo, dlaczego taka jest decyzja sądu. Po zapoznaniu się z treścią uzasadnienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego rozważamy możliwość wniesienia skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Niezależnie od tego, ta inwestycja jest zapisana w projekcje budżetu na najbliższe lata. Jeśli tutaj się nie powiedzie, będziemy szukali innego źródła dofinansowania – tłumaczy burmistrz Wiesław Muszyński.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Miasto przegrywa walkę o promenadę"

 1. Radosław | 12 grudnia 2018 at 20:06 |

  Jeszcze marionetka niech pisze na Berdyczów. Wujek źle napisał wniosek, a teraz marionetka się sądzi, bo mu pieniędzy nie dali.

 2. Mieszkaniec | 12 grudnia 2018 at 20:51 |

  Należy remontować ulice np. Rymarską,Nadstawną,wyglądają jak trzeci świat, promenada jest zbędna szkoda pieniędzy, należy zadbać o porządek ulic,zieleń,czystość. Psy można wyprowadzać tak jak dotychczas. Zbędna jest promenada.

 3. Ciekawski | 12 grudnia 2018 at 23:02 |

  A czy ten wujek, lub jego żona nie wzięli kasy za napisanie tego projektu?

 4. Włodawa jest na samym dnie

 5. Promenada wizytówka miasta, fakt można byłoby tam miło odpocząć. Tylko czy projekt był napisany poprawnie? Z drugiej strony, jak pamięć nie myli i chyba było to za poprzedniego burmistrza, miasto odrzuciło przyznane pieniądze. A na tym wszystkim zyskał Parczew.
  Z innej beczki, czy ratusz ma zamiar wybudować dworzec autobusowy? Mógłby być przecież połączony z galerią handlową, gdzie pomieszczenia można byłoby wynająć. Ten obecny przystanek to z całym szacunkiem, jak na wiosce a nie końcowy “dworzec” w mieście powiatowym. Nie ma gdzie wygodnie usiąść co zjeść a nawet, gdzie dobrze załatwić się. W ostatnich wyborach tylko jeden kandydat obiecał rozwiązać ten palący problem ale niestety nie przeszedł. Pytanie, czy obecnemu burmistrzowi wystarczy 5 lat aby cokolwiek w tym kierunku zrobić?
  Podobnie oświetlenie ulic wymieniane w mieście. Tam, gdzie są nowe latarnie wygląda ładnie ale nie wszędzie udało się wykonać inwestycję. Na Lubelskiej, gdzie nadal stoją stare latarnie kilka żarówek nie świeci się i to od wakacji. Ludzie chodzą po ciemku. Osoby odpowiedzialne w UM o tym wiedzą ale nic w tym kierunku nie robią.

 6. Marionetka jak przystało na prawdziwą marionetkę przez 5 lat będzie tańczył, śpiewał i podskakiwał. 4 lata zmarnował, a jednak został wybrany ponownie, to następne 5 też może zmarnować.

 7. No właśnie, ludziska wybrali Muszyńskiego i im się podoba taki sposób zarządzania miastem i wasze żałosne skomlenie nic tu nie da Trochę honoru Panowie i Panie. Wygracie wybory będziecie rządzić miastem jak wam się wydaje najlepiej . Teraz siedzcie cicho bo Muszyński i spółka mają naprawdę DUZY kredyt zaufania społecznego. Nie obrażajcie się na Włodawiaków bo was nigdy nie wybiorą

  • buahahaha | 14 grudnia 2018 at 11:42 |

   Tylko panie, taka “spółka” może trwać już tylko dwie kadencję.

  • 3000 głosów na 10 000 możliwych to niezbyt duży kredyt zaufania. Do tego połowa z tych 3000 dała się oszukać kłamstwem z ulotki o zdobytych pieniądzach i zrobionych inwestycjach w czasie kadencji.

 8. Promenady będą robić, ha,ha, ha. Lepiej chodniki porobić, do okola czworoboku zrobić porządek, elewacja przedszkola miejskiego w opłakanym stanie, strach pomyśleć co w środku, a ONI promenady będą robić.Żenada.A Ci wyborcy co się tak szczycą, że super wybrali, to ja nie wiem na jakim świecie żyją. Ale jaki pan taki kram.

  • Chcesz nowe chodniki przy czworoboku? Proszę bardzo. Właśnie przeszedł projekt na rewitalizację. Nie ma za co.

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content