MDK Włodawa – ALPHA TEAM z Włodawy w czołówce najlepszych drużyn FIRST LEGO LEAGUE w Polsce

ALPHA Team z Włodawy znalazła się wśród najlepszych drużyn First Lego League w Polsce. W turnieju regionalnym FLL w Tomaszowie Lubelskim, który odbył się 25 lutego 2023 roku, zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, co dało im awans do finału ogólnopolskiego.

Zawody regionalne FLL w Tomaszowie Lubelskim, w których brała udział ekipa z Włodawy, były jednymi z największych w kraju. Uczestniczyło w nich dziewiętnaście drużyn z regionu. ALPHA Team z Włodawy reprezentująca Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie znalazła się w czołówce najlepszych drużyn w Polsce. Turniej składał się z kilku konkurencji, w których drużyna z Włodawy znalazła się w pierwszej trójce. W konkurencji „Robot Design Award” (konstrukcja robota i oprogramowania) zajęli pierwsze miejsce, w „Core Values Award” (kierowanie się wartościami FLL) – trzecie miejsce oraz „Robot Performance Award” (skuteczny robot podczas przejazdów Robot Game) – drugie miejsce. Wyniki w poszczególnych konkurencjach dały drużynie w klasyfikacji generalnej turnieju drugie miejsce „Champion’s Award” (nagroda mistrza) i awans do finału.

W skład drużyny wchodzą Krzysztof Szostakiewicz (kapitan drużyny), Michał Topolski, Michał Józefczuk, Tadeusz Jellinek i Matusz Bilicz. Trenerem drużyny jest Mariusz Józefczuk, nauczyciel informatyki, prowadzący zajęcia z robotyki w MDK.

Turniej należy do największego na świecie konkursu robotyki dla dzieci i młodzieży. Eliminacje regionalne odbywają się w 110 krajach, a w Polsce w tegorocznych eliminacjach wzięło udział 110 zespołów.

MDK Włodawa

Skip to content