Maszt z flagą RP z projektu „Pod biało-czerwoną”

Na Skwerze Maksyma Kossyka w Orchówku ustawiono maszt flagowy zakupiony w ramach projektu „Pod biało – czerwoną”. Oficjalne podniesienie flagi na maszt miało miejsce w Narodowe Święto Niepodległości 11-go listopada. Wcześniej w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Orchówku odprawiona została Msza św., po której odbyła się uroczysta akademia patriotyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku.


Projekt „Pod biało-czerwoną”, ma na celu nie tylko uhonorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale również ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców i zachęcić do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Ta patriotyczna inicjatywa realizowana pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego, opierała się przede wszystkim na zaangażowaniu i inicjatywie mieszkańców gmin, i zakładała zakup masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, w której mieszkańcy wykażą chęć dołączenia do projektu. Aby wziąć udział w akcji, należało za pomocą serwisu internetowego zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia tej inicjatywy przez mieszkańców gminy.
Zakup oraz montaż masztu z flagą i tabliczką informacyjną został sfinansowana przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej oraz Gminę Włodawa w ramach projektu „Pod biało – czerwoną”.

Skip to content