Maszt z flagą Polski stanął we Włodawie

Dzięki głosom naszych mieszkańców miasto Włodawa otrzymało maszt z flagą RP w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. Maszt został już zainstalowany na skwerku przed Włodawskim Domem Kultury w pobliży pomnika Tadeusza Kościuszki.

-Lokalizacja masztu nie jest przypadkowa. W tym miejscu odbywają się różnego rodzaju wydarzenia patriotyczne oraz uroczystości związane z obchodami najważniejszych świąt państwowych. Dlatego uznaliśmy, że to miejsce jest najlepsze. Ponadto w ramach projektu związanego z powstaniem nowego pomnika w zabytkowym centrum Włodawy również staną maszty na których powiewać będą flagi – mówi Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Jesienią 2020 roku w głosowaniu online mieszkańcy każdej z gmin, mieli okazję poprzeć swoim głosem sfinansowanie przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej, zakupu dla gminy masztu i flagi biało-czerwonej.

Zakup oraz montaż masztu z tabliczką i flagą RP został sfinansowany w ramach realizacji projektu „Pod biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Celem głównym projektu #PodBiałoCzerwoną jest zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców. Honorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcanie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

UM Włodawa

4 komentarzy "Maszt z flagą Polski stanął we Włodawie"

  1. POLAK MAŁY | 16 listopada 2022 at 18:31 |

    PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA …. a teraz Włodawa

  2. a w Hannie nie ma flagi i co zrobicie

  3. Płota się czep jeden z drugim. My cieszymy się, że w naszym mieście powiewa polska flaga. Może w Hannie też będzie

  4. Bo Wójtowa z Hanny to kobieta do wymiany

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content