Mało chętnych na szczepionki bez kolejki

Od 2 grudnia do Wigilii Bożego Narodzenia wszystkie osoby z wystawionym e-skierowaniem mogą zaszczepić się przeciw koronawirusowi bez konieczności wcześniejszego zapisania się. Rządowy pomysł miał zachęcić Polaków do korzystania ze szczepionek. Zainteresowanie jest jednak niewielkie.

– W pierwszym dniu udogodnień dla pacjentów na szczepienie zgłosiła się tylko jedna osoba. Następnego dnia przyszły dwie. I na tym koniec – powiedziała nam dyrektor szpitala Teresa Szpilewicz. W związku z tym szczepienia odbywają się we wcześniej ustalonym porządku. – Obecnie proces jest rozpisany na grudzień i częściowo na styczeń. Wszyscy chętni są sukcesywnie szczepieni – zapewnia. 

Od wakacji w szpitalu wykonano 1349 szczepień przeciw Covid-19. Pod tym względem Włodawa i tak wypada całkiem nieźle. Przypominamy, że na początku listopada miasto, z wynikiem 52,33 proc. zaszczepionych mieszkańców, zostało laureatem konkursu „Najbardziej odporna gmina” w kategorii małe gminy. Nagrodą były pieniądze, aż milion złotych.

Dziś, jak wynika z rządowych statystyk, liczba osób zaszczepionych we Włodawie wynosi 7174. Mieszkańców, którzy przyjęli dwie dawki, jest 6973. To stanowi już 53,9 proc. wszystkich włodawian.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Mało chętnych na szczepionki bez kolejki"

 1. Mam juz dzieci dorosłe, i jestem ściśliwy ze nie muszę podejmować decyzji o szczepieniu tym syfem moich dzieci.

  • Masz wybór ale potem będziesz chorować.

  • Popieram Ciebie Obywatelu, masz rację nie szczep się. Jak zachorujesz to Twoja rodzina niech nie wiezie Ciebie do szpitala, umieraj ze swoją godnością we własnym domu, nie blokuj szpitalnego łóżka. Cóż naturalna selekcja wyeliminuje jednostki nie umiejące się dostosować do ogółu społeczeństwa.

  • Dzieci Obywatela | 16 grudnia 2021 at 19:27 |

   Potwierdzamy “obywatel” to nasz ojciec Po domu chodzi w czapce z folii alumuniowej. Nie sluchajcie starego szura i szczepcie się.

 2. Ludzie weźcie się zaszczepcie bo radny kidenski chce spokojnie chodzić na siłownię i do baru. A inny mondry będzie po domach.

 3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content