Maja finalistką ogólnopolskiej olimpiady. Maturę z polskiego ma już z głowy

Maja Butryn, uczennica I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki we Włodawie, została finalistką LVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w roku szkolnym 2025/2026, osiągając tym samym jeden z największych sukcesów humanistycznych w historii szkoły.

Droga do finału wymagała od licealistki ogromnego nakładu pracy, wiedzy oraz determinacji. Uczestnicy olimpiady musieli przygotować prace pisemne z zakresu historii literatury i filmu, a następnie obronić je przed komisją naukową podczas kolejnych etapów konkursu.

– Udział w olimpiadzie był dla mnie prawdziwym wyzwaniem. Poświęciłam wiele czasu i sił, aby dotrzeć do bibliografii z zakresu historii literatury i filmu, przeczytać liczne opracowania naukowe, a następnie swoje przemyślenia i refleksje przelać na papier – podkreśla Maja Butryn.

Dalszą część informacji przeczytają Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 komentarz "Maja finalistką ogólnopolskiej olimpiady. Maturę z polskiego ma już z głowy"

  1. Gratuluję Ci dziewczyno. I pamiętaj zawszę,* skąd ci nogi wyrosły*.a teraz rus,aj w świat i sięgaj po więcej!

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Przejdź do treści