Magazyn do wynajęcia – dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw

Kogo może zainteresować magazyn do wynajęcia?

W rozwoju firmy przychodzi moment, który zmusza do podjęcia decyzji o poszerzeniu przestrzeni. Same produkty, które przykładowo są sprzedawane wysyłkowo oraz komponenty do kompletowania tych zamówień (jak kartony, taśmy, zabezpieczenia czy gratisy) zaczynają zajmować zbyt dużo miejsca. Ograniczona staje się też przez to przestrzeń do pracy. W takim wypadku trzeba podjąć decyzję, która te problemy rozwiąże.

Taką decyzją może być wynajęcie magazynu. Generalnie magazyny składują towary. Obecnie jednak istnieje możliwość znalezienia magazynu do wynajęcia, który będzie zarządzał dostawami i dystrybucją, a także procesami ekonomicznego przechowywania oraz inwentaryzacją. Poza tym magazyny do wynajęcia dzielą się też ze względu na to, co można w nich składować (artykuły spożywcze lub przemysłowe), a także pod względem poziomu ich zmechanizowania.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem magazynu zewnętrznego?

Warto wynająć magazyn jako powierzchnię składową, choćby po to, by móc korzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Budowanie własnego magazynu jest nie dość, że bardzo kosztowne, to jeszcze dodatkowo często wiąże się z tym, że wszystkie procesy i rozwiązania trzeba testować i wymieniać, gdy prezentują zbyt dużo wad. Dojście do optymalnej sytuacji zajmuje sporo czasu i może być kosztowne w środki.

Budowa magazynu też jest rozwiązaniem, na którego pełną realizację trzeba czekać. Od podjęcia decyzji do rozpoczęcia pracy na magazynie może minąć kilka, a w bardziej prawdopodobnym scenariuszu, nawet kilkanaście miesięcy. To oznacza kolejne tygodnie pracy na ograniczonej powierzchni, która nie odpowiada potrzebom firmy

Zlecenie organizacji i dopilnowania szczegółów trudnego procesu może ściągnąć z Waszych barków sporą odpowiedzialność. Gdy nie będziesz zastanawiać się nad technicznymi aspektami, będziesz miał wolną głowę, by skupić się na rozwoju kreatywnym swojego przedsiębiorstwa.

Dla wielu sporym plusem jest to, że wynajem magazynu jest opcją bardzo elastyczną. Odpowiednie sporządzenie umowy, sprawi, że magazyn do wynajęcia, będzie mógł być użytkowany przez określony czas . Można również wybrać dokładnie taką przestrzeń, która odpowiada wymaganiom, na przykład ma możliwość chłodzenia, gdy jest to konieczne i zapewnia odpowiednio dobraną ochronę (nie tylko przed kradzieżą, ale też przed zniszczeniami).

Na co zwrócić uwagę, wybierając magazyn do wynajęcia?

Wybór magazynu nie jest prosty, również ze względu na to, jak wiele opcji jest dostępnych na rynku. Warto spojrzeć choćby na magazyny do wynajęcia we Wrocławiu. Jest ich wiele, a każdy prezentuje konkurencyjną ofertę. Trzeba pamiętać o tym, żeby magazyn wybrać skrupulatnie. Jedną z istotniejszych wskazówek dotyczących wyborów będzie na pewno cena. Czy dokładniej: stosunek jakości usług do ich ceny. 

Bardzo istotna jest też lokalizacja. Zastanów się, czy koszty transportu do bardzo odległego magazynu nie będą zbyt duże. Zastanów się też, jak często będziesz odwiedzać magazyn – nie warto na częste dojazdy tracić dużo czasu. Jeżeli samodzielnie zatrudniasz pracowników, zwróć też uwagę na to, czy nie będą mieli problemów z komunikacją do miejsca pracy. Zwróć uwagę czy magazyn rzeczywiście zapewnia warunki odpowiednie dla twojego towaru.

Przed podpisaniem umowy przemyśl najbardziej kluczowy zapis – długość jej trwania. Tak by w pewnym momencie nie zostać bez magazynu lub odwrotnie, by nie związać się umową, która uniemożliwi dynamiczną zmianę przestrzeni pracy na przykładowo własny magazyn.