Ludzie rzucili się na darmową kasę

Podobnie jak w całej Polsce, tak i we Włodawie mieszkańcy rzucili się po 3 tys. zł dopłaty węglowej. Co sprytniejsi zaczęli się separować, próbować zmieniać wpisy w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, wracać z zagranicy, a nawet cudownie „rozmnażać”.

Kilkanaście dni temu prezydent RP podpisał ustawę o dodatku węglowym, zakładającą wypłatę 3 tys. zł każdemu gospodarstwu domowemu ogrzewanemu węglem kamiennym. Zgodnie z nią, aby otrzymać dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł, trzeba złożyć wniosek o jego wypłatę do gminy do 30 listopada 2022 roku. Gmina będzie miała z kolei maksymalnie 30 dni na jego wypłatę. Dodatek będzie zwolniony od podatku i od możliwości zajęcia. Warunkiem otrzymania dodatku węglowego będzie wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Co jednak ważne, dodatek węglowy dla domów ogrzewanych węglem może wynieść nie 3000 zł, które jest zapisane w ustawie, a wielokrotność tej kwoty. Wszystko zależy od tzw. „rozmnożenia gospodarstw domowych”. I dlatego też, znając wyobraźnię Polaków, zaczęło dochodzić do absurdów, gdy małżonkowie do tej pory zgodni, nagle zaczęli żyć w separacji, bo wówczas każdemu z nich należy się po 3 tys. zł. Albo inny włodawski przykład – gdy młode małżeństwo żyje w jednym domu z teściem. Niby powinno należeć się na ten „dom” tylko 3 tys. zł, ale nie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Ludzie rzucili się na darmową kasę"

  1. Ciekawe co zrobią jak państwo przestanie dawać.

  2. wincyj darmowej kasy wuncyj kurła… a potem lament że inflacja

  3. z tępymi umysłami można wszystko zrobić, dawali kasę za fałszywą pandemię to i za węgiel wam dadzą za którego i tak sami w podatkach zapłacicie

  4. O mowo polska!

  5. dymek z komina | 13 września 2022 at 14:53 |

    to dla straży miejskiej ,,POBUDKA ” …..

  6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content