List Burmistrza Włodawy do mieszkańców w sprawie rewitalizacji

Szanowni Państwo,

W pierwszych słowach chcę podziękować za wspólną troskę o naszą Włodawę, o jej unikalny charakter, o przestrzeń, w której wszyscy żyjemy i w której będą żyły kolejne pokolenia. Od początku pełnienia funkcji burmistrza przyświecał mi jeden cel, zachowanie tego co najlepsze i tworzenie nowej jakości życia w naszym mieście. Rozumiem Państwa zaangażowanie w ochronę przyrody. Jestem ostatnią osobą, której można zarzucić brak dobrej woli. Wszystkie największe inwestycje: wymiana całego oświetlenia w mieście na ledowe, termomodernizacja starych budynków socjalnych, montaż odnawialnych źródeł energii czy nasz własny w pełni profesjonalny system pomiaru zanieczyszczeń, mają jeden cel – ochronę przyrody przez ograniczenie szkodliwej emisji gazów cieplarnianych, w tym dwutlenku węgla.

Chciałbym Państwa także poinformować, że co roku wydaję kilkadziesiąt negatywnych decyzji o wycince drzew w naszym mieście, każdego roku dokonujemy ponad 100 nowych nasadzeń na terenie całego miasta. Nikt nie może zarzucić mi masowych wycinek drzew, jak to niegdyś bywało, choćby przy Al. Piłsudskiego.

Dlatego pragnę wyraźnie podkreślić, że nie zgadzam się z treścią listu otwartego, która pomija wiele faktów i zawiera przekłamania, celowo budując nieprawdziwy obraz rewitalizacji.

4 LATA KONSULTACJI SPOŁECZNYCH

Projekt na rewitalizację włodawskiego rynku pojawił się już 6 lat temu w 2013 roku. Wtedy w ramach tworzenia Włodawskiego Obszaru Funkcjonalnego zdecydowano, że historyczny zaniedbany rynek, miejsce o ogromnych możliwościach, powinien zostać przebudowany, by wzorem innych miast stał się prawdziwym centrum życia miasta.

Na przełomie 2013 i 2014 roku odbyły się PIERWSZE konsultacje społeczne, gdzie wszyscy mieszkańcy mogli składać uwagi i wnioski ze swoimi pomysłami na funkcje jakie ma pełnić rynek po rewitalizacji. Miasto informowało o tym w prasie i na swojej stronie, odbyły się trzy otwarte spotkania, zaproszenia były również do wysyłania swoich propozycji także drogą internetową.

Na przełomie 2014 i 2015 roku odbyły się DRUGIE konsultacje społeczne, które dotyczyły już
samego projektu budowlanego. Każdy zainteresowany, bez względu na miejsce zamieszkania mógł się wypowiedzieć na temat zaprojektowanych dróg, miejsc parkingowych, terenów zieleni, drzew,
kolorystyki, użytych materiałów, słowem wszystkiego co zaprojektowano do wybudowania. Wnioski, które wtedy wpłynęły od mieszkańców, zostały w projekcie uwzględnione.

W 2016 i 2017 roku gdy tworzyliśmy Program Rewitalizacji całego miasta, niezbędny dokument do
ubiegania się o jakiekolwiek finansowanie, odbyły się TRZECIE konsultacje społeczne, w ramach
których zorganizowaliśmy cztery otwarte spotkania i po raz kolejny przyjmowaliśmy wnioski i uwagi w dowolnej formie.

Pod koniec 2017 roku gdy wpłynęły nowe wnioski od przedsiębiorców dokonaliśmy aktualizacji
Programu Rewitalizacji i ponownie zakończyliśmy je konsultacjami społecznymi, już CZWARTYMI.

W ostatnich latach zorganizowano zatem wszystkie możliwe formy konsultacji. Uczestniczyli w nich mieszkańcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji. Wszyscy, którzy chcieli w nich uczestniczyć.

W żadnym z tych spotkań nie braliście Państwo udziału. Nie zgłaszaliście swoich uwag. Dlaczego ? Dlaczego dzisiaj uważacie że wasz głos jest ważniejszy niż głos osób uczestniczących w konsultacjach ? Myślę, że uczciwość nakazuje by Państwo odpowiedzieli na te pytania.

Drodzy mieszkańcy Włodawy,

Znacie mnie dobrze. Jestem otwarty na rozmowę z mieszkańcami. Codziennie mój gabinet odwiedza wiele osób, które zgłaszają mi swoje problemy. Funkcję burmistrza traktuję jako służbę, dlatego też nie stronię od rozmów z mieszkańcami również poza urzędem. Dlatego dziwi mnie, że zamiast spotkania, normalnej uczciwej rozmowy – kilka osób wybrało protest, budując atmosferę konfliktu. Tak się nie robi, to nieuczciwe.

Dlaczego zamiast dialogu wybrali konfrontację z wykorzystaniem lokalnych a nawet ogólnopolskich mediów? Taka postawa autorów listu utrudnia merytoryczną dyskusję i tworzy fałszywy obraz Włodawy. Sugeruje bowiem, że nasze miasto jest miejscem gdzie nie dba się o przyrodę, a władze nie słuchają głosu mieszkańców. Na takie przedstawianie sprawy nigdy nie będzie mojej zgody.

ZAWARTO WIELE PRZEKŁAMAŃ

Po pierwsze, budynek czworoboku, jak i otaczające go kamienice są własnością prywatną, wspólnot mieszkaniowych oraz Skarbu Państwa (dotyczy Urzędu Skarbowego). Tam samorząd inwestować nie może.

Po drugie, projekt „Rewitalizacji Włodawy” składa się z czterech inwestycji, trzech miasta (rynek wewnątrz i wokół czworoboku, park przy cerkwi, monitoring miejski) i jednej powiatu (centrum usług społecznych na terenie dawnej jednostki wojskowej). Na jego realizację pozyskaliśmy aż 95% dofinansowania, co jest ewenementem w historii miasta. Cała jego wartość to dzisiaj 20 milionów złotych.
Jest to więc największa inwestycja w historii miasta dofinansowana ze środków europejskich, tak bardzo oczekiwana przez mieszkańców.

Po trzecie, od 2014 roku w lokalnej prasie pojawiło się kilkadziesiąt artykułów mówiących o
rewitalizacji, relacjonowano każdy jej etap, także na naszej stronie internetowej czy w mediach
społecznościowych.

REWITALIZACJA NIEZBĘDNA

Od lat, MY wszyscy mieszkańcy mówimy o czworoboku, o potrzebie stworzenia tu prawdziwego
klimatycznego centrum miasta, tak jak ma to miejsce w wielu miastach europejskich. Dzisiaj zamiast tętniących życiem kafejek widzimy zamknięte lokale, zamiast wystaw plenerowych, wydarzeń kulturalnych czy świątecznych jarmarków – betonową płytę przy pomniku czy pusty bezużyteczny plac wewnątrz. Jestem przekonany, że również tereny zieleni wymagają uporządkowania i właśnie rewitalizacji, której elementem jest również estetyka. Dzisiaj są zaniedbane i nieuporządkowane. W znacznej mierze nie spełniają swojej funkcji i nie są miejscem wypoczynku.

Proszę również pamiętać, że kwestia uporządkowania drzewostanu na terenie czworoboku odbędzie się zgodnie z decyzją konserwatora zabytków, do której inwestor musi się zastosować. Żeby uniknąć utraty dofinansowania musi być również zgodna z projektem zaakceptowanym przez Urząd Marszałkowski. Trzeba więc mieć świadomość, iż pole manewru w tym zakresie jest mocno ograniczone. Pomimo tego już od miesięcy pracujemy nad tym, aby zachować jak największą liczbę drzew w rewitalizacji rynku. Prowadzimy rozmowy i konsultacje z właściwymi instytucjami.
Po ich zakończeniu przedstawimy finalną wizualizację. Proszę zatem nie sugerować się zamieszczanymi w intrenecie przez aktywistów informacjami i projektami graficznymi. Nie są to oficjalne dokumenty i wprowadzają w błąd.

Dlatego ponownie zaznaczę, że warto rozmawiać, do czego zawsze zachęcam, niż wybierać drogę medialną, wywołując negatywne emocje.

Jestem przekonany, że z Państwa pomocą uda nam się znaleźć optymalne rozwiązanie, które pozwoli zarówno na realizację projektu rewitalizacji, jak również pozwoli na wycięcie jak najmniejszej ilości drzew.

Zaufajmy sobie nawzajem.

Wiesław Muszyński
Burmistrz Włodawy

źródło – https://um.wlodawa.eu/list-burmistrza-wlodawy-do-mieszkancow-w-sprawie-rewitalizacji/

74 komentarzy "List Burmistrza Włodawy do mieszkańców w sprawie rewitalizacji"

  1. Wiesiek wszystko fajnie ale coś umknęło Ci l, że ten projekt jest do bani zarówno pod względem logistyki jak i ochrony terenów zielonych. Lepiej chyba sobie

  2. mieszkaniec | 20 sierpnia 2019 at 15:38 |

    Car dobry tylko bojarzy zli. Lepiej, ze towarzystwo sie obudzilo przed wycinaniem drzew niz po. Czy urzednikom i Muszynskiemu nie przyszlo do glowy ze projekt sprzed 10 lat jest kompletnie oderwany od rzeczywistosaci? Wole, zeby ta kasa przepadla i miasto zaczelo ubiegac sie o nowy duzo lepszy projekt niz na chybcika dewastowac centrum Wlodawy. A to ze zielen wyglada jak wyglada to wina magistratu a nie zieleni. Zamiast kombinowac jak betonowac pol miasta (ciekawe kto wygra przetarg) pogon Panie Burmistrzu odpowiednie instytucje niech zadbaja o zielen w miescie. Naprawde kostka brukowa i pila lancuchowa to nie jest panaceum na wszystkie pana bolaczki. Przypomne tylko, ze jak oburzeni mieszkancy dzwonili do Pana gdy podlegle Panu sluzby ciely piekne stare kasztany smial sie Pan do sluchawki. Nie pozdrawiam

  3. Szlag zaraz mnie trafi ! Rewitalizacja Włodawy to jedyna dobra rzecz która może się przytrafić temu pseudo burmistrzowi a Wy mu rzucacie kłody pod nogi. Głosowaliście na niego to teraz wspierajcie, a nie czepiacie się że wytnie parę starych drzew grożących zawaleniem i krzaków w których żyją szczury wielkości dużego kota !!! Niech Ta pani D… i reszta towarzystwa pi…. łbem o ścianę zanim coś znowu wymyśli – pseudo ekolodzy , terroryści won z tego miasta. Panie Muszyński – mimo że nie jest Pan z mojej bajki to wiedz Pan, że wspieram Pańskie działania w tym temacie i zapewniam, że jest bardzo wielu takich w moim środowisku, że mimo różnic w poglądach to w tej kwestii zgadzamy się z Panem i tym projektem w 100%.

    • mieszkaniec | 21 sierpnia 2019 at 12:52 |

      idiota

      • do mieszkaniec – nie jesteś mieszkańcem tego miasta a na pewno na takie miano nie zasługujesz bo nie zależy ci na tym aby Włodawa miała wygląd i prezencję ! Każdy kto identyfikuje się z tym pięknym miastem powinien popierać burmistrza w tych działaniach ! Niech przynajmniej jedną rzecz zrobi dobrze i do końca !

        • mieszkaniec | 21 sierpnia 2019 at 15:48 |

          A co takiego dobrego zrobil burmistrz. Na zamine decyzji burmistrz ile mial czasu. Weic nie pisz bzdur. Jak widze towarzustwo wzajemnej adoracji czytaj układu działa.

      • Tak kto nie jest za burmistrzem nie moze byc mieszkancem Wlodawy. Popieram mieszkanca, tylko idiota moze tak napisac lub ktos od burmistrza

      • Odezwał się wszechwiedzący i najmądrzejszy

        • ktos z izby | 21 sierpnia 2019 at 19:59 |

          A ty anonmie brales udzial w konsultacjach, bo widze nie masz bladego pojecia o takich rzeczach.

          • Zmieniłeś nick i unikasz odpowiedzi. Cóż za cudowny przejaw elokwencji i przebiegłości hahahaha zapisz się do armii trolli. Wróżę ci nie lada karierę.

          • przecięż nie było żadnych konsultacji

  4. Wszyscy mówią o wycinaniu a kto powie o nasadzeniu drzew przy ulicy, chodniku np. głównych ulic miasta Piłsudskiego, Kraszewskiego, Lubelskiej. Przy tej ostatniej drzewa są tylko po jednej stronie i też nie do końca ulicy. A po drugiej patelnia.
    Wyciąć drzewa przy Czworoboku wielki idiotyzm. Drzewa to zielone płuca. Poza tym w cieniu można odpocząć.
    A jak ma to wyglądać, jak przy Jana Pawła II czy Chełmskiej, gdzie były przycięcia drzew. Po wszystkim zostały tylko kikuty to zapytam, kto wydał na to zgodę i gdzie był nadzór na taką dewastację pseudo – firmy.

    • Nasadzili 40 letnie 5 metrowe drzewostsny? Synku kochany drzewo to nie Mercedes ciagniety z Niemiec. Stare i zadbane Są najbardziej wartościowe. Te całe podcinki, które Ci szaleńcy wyprawiają w całym mieście to zbrodnia na koronach drzew i mocne skracanie ich żywotności. Wszystko dlatego, że kogoś kiedyś jakiś gawron obpaskudził. Co do okolic czworoboku to są dwie możliwości. Albo burmistrz jest tak ograniczony, że przez tyle lat nie zauważył, że forsowany przez niego projekt to totalny babol albo wizja 20 baniek przesłania wszystko. Wiadomo ktoś tą kostkę położy, ktoś te drzewa wytnie a komuś może nawet z tego stołu w kopercie pod stołem skapnie. Nie wiem, która opcja mnie bardziej przeraża.

      • W Lublinie co jakiś w Parku Saskim gawrony kogoś mogą opaskudzą. Nikt tu nie robi problemu i nie wycina drzew. Trochę trzeba myśleć!

  5. Marionetka jest śmieszny, niby z wykształcenia leśnik, a pisze takie bzdury o drzewostanie. Lecz nie ma co się dziwić, bo przez lata kadencji nic sensownego nie zrobił i nie powiedział.

  6. buntownik z natury | 21 sierpnia 2019 at 20:03 |

    Anoninie a jako kto, czy jako jeden z urzednikow podleglych urzednikow, czy moze z ZDM. Widac, ze towarzystwo wzajemnej adoracji sie uaktywnilo. Ludzie nie odpuszczajcie

  7. Marionetka jest śmieszny, niby z wykształcenia leśnik, a pisze takie bzdury o drzewostanie. Lecz nie ma co się dziwić, bo przez lata kadencji nic sensownego nie zrobił i nie powiedział

  8. A Romańczuk siedzi i zaciera rączki z radości. To na jego polecenie wycięto drzewa na jp II.

  9. Nie było konsultacji? Proponuję posłuchać co twoja koleżanka mówiła wczoraj w radiu Lublin “były konsultacje i co z tego?”

  10. Wszyscy lubimy zieleń ale nikt na środku pkoju nie stawia doniczki z kwiatkami. Obowiązuje pewien ład przestrzenny i logiczny. Rynek jest miejscem specyficznym. Jeżeli burmistrz ulegnie presji kilku zacietrzewionych osób to to jaki sens miały lata przygotowań i tysiące wydanych pomiędzy? Czasu i możliwości było mnóstwo by dzielić się uwagami. Teraz jednak jest juz tylko czas na realizację. Dziwię się tym co tego nie rozumieją….

    • O jakim ladzie przestrzennym Pan pisze, moze jakies przyklady.

      • Donice z drzewami to wlasnie chce nam serwowac burmistrz. Teraz to sie przesadza nawet wraz z bryla korzeniowa i to z powodzeniem. Tylko skad moze Pan wiedziec o takich sprawach jak tylko beton, beton, beton.

  11. Widze marny urzednik, wujek wodzireja sie udziela.

  12. Proponuję zapoznać się z pojęciem rewitalizacja. Na to właśnie jest dotacja.

    • Szanowny Panie a moze jakis wpis z izby urbanistow badz archotektow, ze jest Pan osoba uprawniona. SToP betonozaie.

  13. Wodzirej faktycznie na scenie jest nie do przebicia. Ale musi uważać bo w Kodniu rośnie mu konkurencja. Tez sobie nieźle radzi tylko musi zainwestować w lepsze nagłośnienie bo momentami słabo go było słychać.

  14. Urbanista powinien wiedzieć o czym mowa zwłaszcza w przpadku rynku 😉

    • Szanowny Panie ja to wiem tylko burmistrz nie wie albo udaje. Tylko liczy sie kasa a nie dobro mieszkancow. To moze sie Pan pochwali jakims MPZP, chociazby studium. A tak na marginesie burmistrz nie musi sie znac na tych sprawach, od tego ma grono urzednikow. Tylko problem jest taki, ze w UG nie ma fachowcow. Sami SWOI.

      • Sorry … ale nie ma Pan pojęcia o włodawskim rynku i jego historii. Proponuję zaczerpnąć informacji u WKZ to może Pan zrozumie czym jest rynek i na czym ma polegać rewitalizacja.

  15. Szanowny Panie z chęcią poczytam, zawsze to nowe doświadczenia w mojej karierze.

    • Kontakt z WKZ to dla urbanistu nowe doswiadczenie ??? To się cieszę. To ważne zwłaszcza na początku tej kariery. Życzę wielu sukcesów… 😉

      • A uzgadniać Pan z konserwatorem zabytków w Chełmie. Normalny człowiek ma takie problemy A to okna drewniane , a kolor dachówki taki bo blacha nie wolno. A w tym projekcie konserwator w strefie pozwala na wycięcie drzew.

        • Właśnie… tyle, że trzeba rozumieć po co to wszystko… bo w tym przypadku same drzewa mogą mieć marginalne znaczenie. A park jest blisko, bo przy cerkwi i tam trzeba o drzewa dbać.

      • A czy w życiu coś Pan uzgadnial z konserwatorem zabytków w Chełmie. Dla zwykłego obywatela to katorga, a to kolor elewacji, albo wymuszony kolor dachówki bo blacha nie wolno. A tu konserwator wydaje zgodę na wycinkę drzew. Dziwne

      • Szanowny Panie chciałem poczytać o Pańskiej wiedzy na temat czworoboku, a nie czytać o konserwatorach. Z autopsji wiem jak ciężko się z nimi pracuje. Wie Pan jak wyglądała odbudowa budynku jak tym się zajmował MPRB

  16. Konserwator działa na podstawie ustawy i on tam rządzi więc cała ta dyskusja to bicie piany.

    • W sumie zadam Panu pytanie jak się ma pomnik 4 pijacych do aspektu historycznego projektu rewilityzacji terenu. Bo jakość nie mogę się doczytać ofiar wśród żołnierzy radzieckich, którzy zginęli od niemieckich kul, od polskich to rozumiem. Wytyczno, ale od nìeckich. Może się Pan wypowie.

    • A konserwator chce przywrócenie terenu do pierwotnej formy, czyli ten pomnik nie powinien tam stać. Wokół jest wiele kamienic, gdzie właścicielami byli Żydzi. Niech Pan zobaczy jak są obskorne, dotyczy to nie tylko kamienic zlokalizowanych na ulicy Rynek, ale po dawnej dyskotece Gracja czy w pobliżu magistratu.

  17. Włodawianka | 22 sierpnia 2019 at 00:43 |

    Szanowny Panie burmistrzu…czy drzewa dla Pana są już be..? jak to tak..posadzić je w donicach ?czy już nie zasługują na normalne ich traktowanie ? na sadzenie w ziemi ?W donicach to na tarasie czy na działce proszę sobie posadzić.Włodawiacy chcą dużo normalnych polskich drzew,krzewów,trawników estetycznie wyglądających.Już w Parczewie wycięto wszystkie drzewa w centrum i robią “rewitalizację” tzn.betonową płytę z drzewkami w donicach !Jakaś dziwna moda nastała na beton.Kto to projektuje…pewnie jakiś Beton ! My się na to nie zgadzamy.Nie zgadzamy się na beton!!!Proszę zrobić prawdziwą rewitalizację,a nie betonową pustynię z ohydnymi betonowymi wazonami w których uwięzione byłyby drzewka.Ręce opadają-opamiętania życzę Panie burmistrzu.

    • W Rynku drzew i zielenców historycznie nie było. Nasadzili je komuniści po wojnie aby ludzie się tam nie gromadzili. Zrobiono tak w całym kraju i w Parczewie i we Włodawie tez. Pomnik wiadomo kto i komu postawił. O ile wiem konserwator też go tam nie chce bo nie ma żadnego uzasadnienia. Ale są jeszcze zwolennicy Armi ludowej którzy będą o niego walczyć mimo że to tylko symbol ideologiczny a nie pamiątka konkretnych wydarzeń.

      • I co nie gromadzili się ? Bloki postawili komuniści to też wyburzyć ? Pomnik można przerobić tak jak pomnik ORMO -wca

      • Hahaha w rynku za to było dużo konskiego gowna I moczu. Proponuję w ramach walki z wyimaginiwaną komuną wyciąć wszystkie drzewa i codziennie zwozić wywrotkę końskich odchodów. Roztrząsanien nawozu niech się zajmują na zmiany: patriotyczna młodzież, wojska obrony terytorialnej, i pracownicy magistratu.

        • kierownik budowy | 22 sierpnia 2019 at 08:54 |

          To kolego bedziesz pierwszy w kolejce jak to maja lizusy, bedziesz trzepal worki po cemencie. Bo nie bedzie kocich lbow tylko kostka, a te uklada sie na podsypce cementowej

      • Polaku Patrioto w ramach walki z dawno już obaloną komuną i światowym spiskiem gejowsko żydowskim wycinaj wszystkie drzewa zasadzone w latach 1944-1945. Wiadomo kto i po co je przecież sądził. Boże, który nie istniejesz, co za mielizna intelektualną…

  18. panie burmistrzu to blew co pan robi kropla w morzu brudna wlodawa .tylko zielen zakrywa smieci po bylej firmie las iwiele innych dzikih sladowisk na jednostce pozdrawiam

  19. brudna wlodawA ZIELEN ZAKRYWA SMIECI PO FIRMIE LAS IDZIKIE WYSYPISKA NA JEDNOSTCE

  20. Widzisz Wiesiek tak to teraz Twoje cwaniactwo zbiera żniwo. Mogłeś w 2014, czy tam kiedy się dopchałeś do władzy, opracować porządny projekt, skonsultować go jak należy a nie tylko ze swoimi paziami i potencjnymi wykonawcami a teraz za te 20 baniek byś poprawił chodniki, zadbał o zieleń i wszyscy by się cieszyli. Twoja bylejakość i lenistwo sprawiło, że klepiesz ten idiotyczny projekt wygrzebany gdzieś z szafy.

  21. Paru nadętych oszołomów to nie cała Włodawa. Proponuję tym co to by drzewa wszędzie sądzili wynieść się do lasu i po problemie. Był czas i możliwości aby zabrać głos. Proszę pisać swoje projekty i je realizować a bić pianę krytykując innych każdy potrafi. Nudzą już te teksty pseudointelektualistów, którzy wszystko wiedzą lecz niczego nie potrafią zrobić.

  22. Haha, Ale masz kacykowską mentalność. Teraz jest ostatni moment, żeby utrącić tą glupotę. Argument, że miejsce drzew jest w lesie świadczy tylko o twojej intelektualnej zapaści. To nie jest Wasz prywatny folwark Panowie Magnaci teksty typu “sam se napisz projekt” wsadźcie sobie w buty. Na tym polega demokracja i społeczeństwo obywatelskie, że mamy prawo krytykować idiotyczne naszym zdaniem poczynania władzy. I to robimy.

    • Hahaha…:) też potrafię się śmiać. Pseudo intelektualiści tak mają, że wymyślają sobie pseudoideę podpierając się pseudoekologią i liczą na to, że wszyscy będą bić brawo. To jest właśnie zapaść intelektualna tych co zamiast projektów noszą słomę w butach, bo może to nawet ekologicznie 😉 . I to wszystko na co was stać. Bicie piany i młucenie słomy… do butów ;).

      • Krzysiu wyluzuj etat jeszcze 4 lata masz jak w banku

      • No super, fajnie. Możecie nas obrażać, wyzywać czy co tam Wam palce na klawiaturę przyniosą. Wycinanie drzew w miastach i likwidacja zieleni to potężny cios wymierzony w naturę. I to jest fakt. Chcecie polemizować z faktami wasza sprawa. Ze swojej strony zaręczam, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby ta inwestycja w formie forsowanej przez urząd nie przeszła. Jednocześnie zachęcam burmistrza do wycofania się z tego głupiego projektu.

  23. Włodawiak | 22 sierpnia 2019 at 15:49 |

    Od lat już nie mieszkam we Włodawie ale tu się urodziłem i kocham to miasto. Patrzę z żalem na obdrapane mury i na chodnik od zegara słonecznego do księgarni – taki sam przez lata. Teraz, gdy wiele miast podniosło się z brudu i z zaniedbań – pora i na Włodawę. Ale od wycinania drzew bym nie zaczynał!

  24. Rysiek Siekiera | 22 sierpnia 2019 at 21:24 |

    Podobno już się dogadali. Drzewka zostają, donic nie będzie, zieleń, kwiaty i trawniki. Szkoda można było pluć hejtem parę dni. Nuda.

    • To znaczy, że rewitalizacji nie będzie tylko kolejny park zrobią. To dobrze, to będzie gdzie psy wyprowadzać.

  25. Prawdziwy włodawianin. | 22 sierpnia 2019 at 22:48 |

    Wyłazi tutaj brak doświadczenia Burmistrza oraz miernota urzędników. Swoim listem wywołał prymitywną “dyskusję” zamiast podjąć zdecydowane działania zmierzające do rozpoczęcia robót budowlanych. Identyczne ujadanie było kilka miesięcy temu w Parczewie, tylko tam nikt z oszołomami nie debatował. Pewnego ranka stanęły metalowe płoty z blachy i zanim ludzie wstali, teren Placu Wolności był przygotowany do rewitalizacji. Przypomnę tylko, że jest to już kolejna rewitalizacja Parczewa i jak dochodzą słuchy pierwsza była z pieniędzy przyznanych Włodawie za P. Września.

    • A w razie “W” niezadowolonych niech ogarnia ZOMO jak za starych dobrych czasów. Psu w dpe demokracja gdy kacykom zamarzyło się betonowe pole. Dał nam przykład pisowski rezolutny bonzo z Parczewa jak należy rozmawiać z “ludem”. Swoją drogą czy tylko ja widzę, że coś jest nie halo z tymi parczewskimi rewitalizacjami skoro muszą je robić co 10 lat?

  26. A co na to Pani Ryba z Chełma Lubelskiego?

  27. Trzymam kciuki za pomysł o ile nie wylejecie dziecka z kąpielą. Włodawy nie stać na utratę takich środków tym bardziej że już raz to się przydarzyło…

    • Ojciec Natura | 23 sierpnia 2019 at 16:51 |

      Włodawy także nie stać na chaotyczną wycinkę. Cieszy fakt, że ratusz poszedł po rozum do głowy i stara się zmienić projekt. Jeżeli za zapowiedziami i deklaracjami pójdą czyny bardzo dobrze będzie to świadczyć o Muszyńskim i jego urzednikach.

  28. Zawiedziony | 24 sierpnia 2019 at 22:31 |

    Wychodzi na to, że burmistrz dał się podpuścić. Takie postępowanie może się skończyć brakiem realizacji projektu. Przecież to są dodatkowe koszty, a jak chodzą słuchy i tak jest brak pieniędzy na wkład własny. Burmistrz i jego świta nie zdają sobie sprawy, że kolejny raz mogą przepaść unijne środki, a wszystko przez kilka, byle jakich i rosnących w nieładzie drzew i krzaków. Obym nie był złym prorokiem.

  29. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content