Likwidują dyspozytornię karetek w Chełmie

Od 25 marca o wysłaniu chełmskiej, włodawskiej czy krasnostawskiej karetki decydować będzie dyspozytor z Lublina. A to oznacza, że jeżeli mieszkaniec którego z trzech powiatów będzie potrzebował pomocy i wystuka 999, nie połączy się już z dyspozytorem w Chełmie, tylko z osobą pracującą przy ul. Szczerbowskiego w centrum Lublina.

Dotychczas wyjazdami 13 karetek na terenie powiatów włodawskiego, krasnostawskiego i chełmskiego kierowało pięć osób: dwóch dyspozytorów etatowych i trzech kontraktowych dyspozytorów Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Odbierali oni zgłoszenia do nagłych zdarzeń i zachorowań w Centrum Powiadamiania Ratunkowego przy ulicy Wyszyńskiego 2b w Chełmie mieszczącego się w budynku Państwowej Straży Pożarnej.

Zmiany zostaną wprowadzone już 25 marca. Mieszkańcy byłego województwa chełmskiego potrzebując pomocy będą łączyli się z dyspozytorem w Lublinie. To on będzie wysyłał karetki. Co z dyspozytorami z Chełma? Trzech z nich pracować będzie w Lublinie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

Skip to content