Lekceważymy wirusa…

Aż 30 zarażonych osób zanotowano w powiecie włodawskim w środę, 10 lutego. W poprzednich dniach, jak i też i kilku następnych, dużo lepiej nie było. – To efekt niemal zupełnego poluzowania reżimu epidemiologicznego – ocenia Mariusz Januszko, dyrektor włodawskiego Sanepidu.

Od kilkunastu dni powiat włodawski wyróżnia się na mapie powiatów Lubelszczyzny. Niestety, wyróżnia się najwyższym wskaźnikiem zakażonych covidem na 10 tys. mieszkańców. Co jeszcze bardziej przeraża, to fakt, że niemal połowa wykonanych testów ma wynik pozytywny. Warto porównać chociażby ościenny powiat parczewski, gdzie przy podobnej liczbie mieszkańców, zarażonych jest 5 czy nawet 10 razy mniej osób. Przyczyn, zarówno sanepid, jak i starosta włodawski, poszukują przed wszystkim w społecznym rozprzężeniu i „zapominaniu” o tym, że wirus jest wśród nas.

– Jak można bowiem inaczej wytłumaczyć fakt, że w dobie narodowej kwarantanny organizuje się kuligi, całymi rodzinami wraz ze znajomymi z odległych miejscowości?! Albo też organizuje spotkania na wolnym powietrzu w grupie kilkudziesięciu osób, bez maseczek i się tym „chwali” na portalach społecznościowych? To przecież szczyt nieodpowiedzialności – mówi M. Januszko.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Lekceważymy wirusa…"

 1. Cogito ergo sum | 22 lutego 2021 at 16:36 |

  Może z innej beczki. Rząd napomina o trzeciej fali. A może najpierw wyjaśni, kiedy zakończyła się druga fala i była granica z trzecią?

 2. Zmieńcie testy.

 3. *** ***** | 23 lutego 2021 at 13:26 |

  “To efekt niemal zupełnego poluzowania reżimu epidemiologicznego – ocenia Mariusz Januszko, dyrektor włodawskiego Sanepidu.” A kto poluzował sami obywatele czy ta patologiczna władza? wszyscy winni tylko nie oni/

 4. Włodarze z Wlodawy jak byliśmy zielona wyspa to wzywali TV, teraz jak jesteśmy czerwona nawet nie apelują o ostrożność

  • Bo pan Starosta zamkną się w gabinecie. To jak ma apelować o cokolwiek jak ma w urzędzie chorych. Dobrze że dają radę dodawać zdjęcia kwiatków na pejsbuku.

 5. W telewizji krzyczą jakie maseczki nosić,jakich nie można.A we Włodawie co drugi bez maseczki i każdy ma to gdzieś.Może my już na Białorusi żyjemy ,tam taka wolność i swoboda 🙂

  • I dobrze że ludzie nie dają się omamić. Cała ta pandemia to wielki biznes. Jakoś do tej pory wystarczały szaliki kominiarki czy kominy. Zachorowan wcale nie było więcej bo przecież rząd luzował obostrzenia. Komuś jednak spadły obroty i nagle mamy nosić tylko maseczki i tylko okreslonego rodzaju. Jak jeszcze bezczelni muszą być żeby ludzie otworzyli oczy? Kiedy oni zarabiają polskie firmy bankrutują a te które próbują pracować są nękane przez policję i sanepid i straszone sądami.

   • I co teraz ,mamy nienoszeniem maseczek wyrażać swój sprzeciw?Absurd.Ludzie nie noszę maseczek z każdego innego powodu, niż te które wymieniłeś(-aś)Lenistwo,niewygoda,bo nie!Jednak z drugiej strony są np ludzie starsi, którzy w większości stosują się do zaleceń,pewnie zaszczepieni i noszą.Trochę solidarności może nam tylko pomóc-nie zaszkodzić.
    Piszesz o tym wielkim biznesie maseczkowym.Ciekawa sprawa.Cały świat w tym wielkie biznesy mają problemy związane z pandemią,a jacyś cwaniacy od maseczek i szczepionek mają priorytety i zarabiają.Wybacz ale to się kupy nie trzyma.Ile traci branża turystyczna,samoloty uziemione,miliardy ludzi odczuwa zmiany ,a wszystko dlatego żeby maseczki schodziły.Spisek międzynarodowy niezależny od rządów,wyznań,przekonań i ogólne cicho-sza i przyzwolenie.

 6. W szkołach podstawowych podobno zerowe zainteresowanie szczepieniami a w powiecie chełmskim kilkuset nauczycieli wyraziło taką chęć. W SP2 nauczyciele nie noszą masek. Prosze sprawdzić Panie Dyrektorze na monitoringu. Przy kolejnych przypadkach bedzie to samo co w Orchówku. Dziecko ze szkoły naniesie a rodzice przez kwarantanne czesto tracą dochody nawet 500+ tego nie wyrówna.

 7. Kolejny artykuł i kolejny dowód na bezradność władz bo nie potrafią wyegzekwować przepisów oraz kolejny dowód na głupote ludzką – tutaj nie zakładają masek bo arystokracji wszystko wolno, ale jak już jadą do innego miasta to raptem potrafią już je zakładać. To wszystko staje się już żałosne, a ja przestaje wierzyć w porządek i odpowiedzialność w tym mieście. Tutaj jest już prawdziwe eldorado dla tych co mają w nosie wszystko, wszystkich i przepisy obowiązujące w reszcie kraju

 8. W okresie roztopów te maski to jednak zbawienie. Nie tylko ze względu na wirusa ale także na smród psich (oby tylko) gówien, które dumny Polski naród nie zwykł sprzątać. Muszyński może byś ogarnął jakieś mandaty dla niesprzątających po pupilach albo chociaż wyślij kogoś niech ktoś to posprząta (tylko opłać go sowicie) Jak narazie Włodawa psim gównem spływa…

  • to rusz dupe i sprzątaj

   • Po to kretynie bez wykształcenia płacę podatki, żeby służby miejskie to ogarnęły. Jeżeli nie chca karac wlascicieli czeoronogow to niech to sprzataja

 9. juz mi się rzygać chce a to dopiero trzecia fala, a co to będzie przy 10

 10. Taaa, wirus jest tylko w szkołach i urzędach, bo w fabrykach, sklepach, galeriach, kościołach juz nie ma?! Ludzie wyłączcie tv a włączcie myślenie!!!

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content