Lekarzy jak na lekarstwo

Pediatrów, anestezjologów, chirurgów, a nawet lekarzy medycyny rodzinnej poszukuje Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie. Żeby miał kto leczyć pacjentów, szpital oferuje pracę lekarzom zza naszej wschodniej granicy.

We włodawskim szpitalu – podobnie jak w wielu innych szpitalach w naszym regionie – od dawna brakuje personelu medycznego. Lista deficytowych specjalizacji jest długa. Najbardziej potrzeba pediatrów.

– Z uwagi na brak kadry lekarskiej we Włodawie przestał działać oddział pediatryczny. Szpital łata dziury kadrowe, ale nie zawsze jest to możliwe – mówi starosta włodawski Andrzej Romańczuk.

O przywrócenie pediatrii apelowali rodzice maluchów z Włodawy i okolic miasta.

– Najbliższy oddział pediatryczny jest w Chełmie, to 50 kilometrów drogi stąd – powiedziała nam pani Natalia, mama rocznej dziewczynki.

Rodzice nic jednak nie wskórali, bo chętnych do pracy w szpitalu po prostu nie ma.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

22 komentarzy "Lekarzy jak na lekarstwo"

 1. Jeszcze Ukraińców brakowało w szpitalu. Posralo was?
  Na chirurgii to mafia. Pan Wielki ordynator bal się konkurencji, to nie zezwolił na prace. Sk

 2. Rodzice nic nie wskórali bo Zarzad Powiatu to ciamajdy. Jeden z radnych dal propozycję platnych staży dla młodych lekarzy ale….zarząd spi

 3. Gdyby starostwo i reszta towarzystwa miała odrobinę honoru już dawno podaliby się do dymisji. Nie są w stanie zapewnić mieszkańcom podstawowych rzeczy. No ale kasa musi się zgadzać.

 4. patologia do kwadratu | 25 października 2021 at 08:46 |

  ale na co i po co wam lekarze, jak i tak nie umiecie leczyć a nawet pomagać, cały ten system to farsa, jedyne co umie to przeszkadzać działać tym którzy jeszcze chcą

 5. Katastrofa ten szpital. Brak lekarzy a Ci co tam pracują to niedouczone towarzystwo, niedouczają się, brak empati i totalny tumiwisizm. Przy tej dyrekcji nie ma szans na poprawę. Lepiej go zamknąc i nie udawać że mamy tu jakąs pomoc medyczną. A rodzić to już strach największy.

 6. włodawiak- jak nie wiesz to nie klep głupstw , akurat na chirurgii pracuje 2 Ukraińców . Ordynator bierze ich do asysty. Wiem bo widzę. Mовчи клоун. Nie obrażaj ludzi.

 7. oddział dziecięcy od ponad roku nie funkcjonuje, OIOM będą zamykać, potem SOR – ale co tam : “Ooooo ALE JAZZ!
  Hardkorowo pada deszcz” Trzy baby siedzą “rypią” kasę , skłócone z całym personelem szpitala . A starosta ten burdel przyklepuje. ALE JAZZ!
  Hardkorowo pada deszcz…..

 8. jak to nie ma lekarzy we Włodawie? są tylko że dyrektora chce im płacić grosze a przyjezdnym stawki 3 razy wyższe. Pokłóciła się z naszymi lekarzami. Ja bym radził wziąć mediatora rozmowa z naszymi lekarzami powinna być przeprowadzona pod nadzorem wojewody.

 9. Dyrektorka a co za tym idzie jej szef starosta nie są odpowiednimi ludźmi na swoim stanowisku. Jeden skamle o pomoc do Niemców a druga utraciła kiedyś wiarygodność.

 10. Wystarczy przypomnieć i porównać dyrekcję szpitala z lat 70/80 a nawet 90 do dzisiejszej. Wtedy był stawiany biurowiec, przychodnia czy rozbudowywany szpital. Specjaliści byli, były mieszkania. A dziś zamykane są oddziały i jak mówi wiecznie uśmiechnięty “brak kadry lekarskiej”. Jednym słowem skandal i bałagan. Dlaczego np. taki Urszulin potrafi zapewnić przyjazd lekarzy ale Włodawa już nie. Cóż, jaki pan taki kram.

 11. żaden ze starostów nie likwidował podstawowych oddziałów szpitala. Co prawda był taki jeden w przeszłości, ale bardzo szybko się z tego wycofał. Tłumaczenie, że są braki kadrowe na rynku to świadczy o nieróbstwie i wąskich horyzontach władzy ( starosta i dyrektor ) jak wiadomo chodzi o godziwe wynagrodzenie kadry medycznej a w tym pielęgniarki i lekarze. Obecna władza stawia na administrację i swoich w administracji. Nie tędy droga. I mamy to co mamy – zamykamy oddziały bo koszty. Bzdurne tłumaczenie. Przecie to biały personel wypracowuje “kesz”. Nie pani krysia z pokoju … pracująca do 15,00. Podstawowym działaniem władzy lokalnej jest min. zabezpieczenie potrzeb medycznych dla społeczności powiatu. Co z polityką ochrony dzieci. Likwiduje się Oddział i jest OK? Intensywna Opieka Medyczna jest “niedochodowa ” zamykamy ! a niech tam przewieziemy do … innego szpitala . A zamknijcie szanowny Zarządzie Powiatu i Szanowni Radni ten szpital. Bo po cholerę jest on wam potrzebny? Ważne aby był błogi spokój. I do następnych wyborów….

 12. Mówią, że starosta to wielki przyjaciel dyrektorki i chętnie jeździ na grila do Wisznic. Mówią osoby z Wisznic.

  • Zapamiętaj sobie w każdej bajce jest ziarnko prawdy. Wnioski wyciągnij sam. A pani dyrektor musi jakoś odwdzięczyć się, prawda?

 13. prywatny interes wyższy niż dobro publiczne . Ciekawe to. Skorumpowana kobita za przekręty w 2011 przytulona na zadupiu – czyli włodawa . też ciekawe to.

 14. Nie wiem czemu Starosta tak się upiera przy tej Pani dyrektor. Sam sobie tym bardzo szkodzi. Whay?

 15. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content