Kto zostanie lubelskim kuratorem oświaty? “Konkurs będzie prawdziwy”

W najbliższy piątek wystartuje konkurs na stanowisko lubelskiego kuratora oświaty. Osobę, która pokieruje lubelskim kuratorium, powinniśmy poznać w drugiej połowie lutego.

W ubiegłym tygodniu po prawie ośmiu latach z funkcją pożegnała się Teresa Misiuk. Jako pełniący obowiązki zastąpił ją Sebastian Płonka, dotychczas zatrudniony w instytucji jako starszy wizytator. Był też Rzecznikiem Praw Uczniów Województwa Lubelskiego. Wiadomo jednak, że Płonka w mającym się rozpocząć za kilka dni postępowaniu nie wystartuje.

– Od razu zakładaliśmy, że to będą osoby, które nie będą startowały w konkursach – mówi wiceminister edukacji Joanna Mucha (Polska 2050), nawiązując do decyzji personalnych w poszczególnych kuratoriach w całym kraju. – Czyli nie są to osoby, tak jak dotychczas często bywało, którym w pewien sposób dajemy różnego rodzaju fory poprzez to, że sprawują funkcję przez dwa miesiące i w związku z tym mają ułatwioną pozycję startując w konkursie. Konkurs będzie prawdziwy. Stanowisko zostanie objęte przez osobę najlepszą, a nie wskazaną przez polityków – dodaje Mucha.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Kto zostanie lubelskim kuratorem oświaty? “Konkurs będzie prawdziwy”"

 1. zostanie Adam Kalbarczyk. Już wiem przed konkursem. Oczywiście z nadania partyjnego.

 2. Czy sądzi Pani, że są jeszcze ludzie, którzy uwierzą w prawdomówność ludzi obecnej władzy?

 3. Ja proponuję Wójt Hanny ona szybko przekształci szkoły w widmo

 4. włodawiak | 10 stycznia 2024 at 12:45 |

  A kiedy zmiany na Poczcie, w Krusie, Armirze, Lasach, i wszystkich obsadzonych przez pisdzielców miejscach pracy ?

  • Niebawem

  • Pan Romanczuk podobno mocno kuszony przez lubelski armir. Jak Walduś tak pisze to pewnie już sprawa dogadana. Bardzo mądry ruch przed wyborami, które już wie że przegra.

 5. włodawiak | 11 stycznia 2024 at 12:25 |

  Milionerzy z TVP i pisu fundują najbiedniejszym , zmanipulowanym mieszkańcom jednodniową darmową wycieczkę do stolicy. Czy będą 3 posiłki i flaszka? A czemu nie na kilka dni z noclegiem ? Kto za tym u nas stoi, czy zastępca Burmistrza?

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content