Kto zbuduje te tanie mieszkania?

(16 lipca) XLV sesja Rady Miejskiej we Włodawie odbywała się w gorącej atmosferze. Nie tyle jednak wynikało to z zażartej dyskusji tuzina obecnych rajców, co spowodowane było słabo funkcjonującą klimatyzacją sali obrad, którą za kilkadziesiąt tysięcy złotych zainstalowano wiosną br. Radni wyrazili między innymi zgodę o emisję obligacji za prawie 4 mln zł oraz zdecydowali o przystąpieniu do rządowego programu tanich mieszkań.

Na początku obrad, na wniosek Mariusza Czuja, rada nie przyjęła protokołu XLIV sesji. Radnemu nie spodobało się bardzo szczątkowe potraktowanie w tym protokole obszernej wypowiedzi i prezentacji ekologicznej przedstawicielki organizacji pozarządowej.

Następnie radni podjęli 7 uchwał, dotyczących: przystąpienia miasta do projektu partnerskiego realizowanego przez Drohiczyn „Łączy nas Bug – utworzenie dwóch transgranicznych szlaków kajakowych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA 2014-2020”, określenia szczegółowych zasad niedochodzenia należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, emisji obligacji komunalnych, zmian w budżecie, wyrażenia zgody na utworzenie spółki SIM Lubelskie Wschód, zatwierdzenia wniosku o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie objęcia udziałów w tworzonej Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, określenia średniej ceny jednostki paliwa.

Jedynie przy uchwałach dotyczących powstania nowych około 40 mieszkań było sporo dyskusji. Wypowiadali się m.in. przedstawiciel Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz lokalny przedsiębiorca budowlany.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

3 komentarzy "Kto zbuduje te tanie mieszkania?"

  1. ratownik skręconej stopy | 23 lipca 2021 at 14:19 |

    gospodarze WŁODAWY ….POBUDKA !!!!dzwonek !!!!!!!!!!!!chodnik-przejście BEZPIECZNE od tesco do kik,ccc,my center….gospodarze WŁODAWY ….POBUDKA !!!!

  2. 40 nowych mieszkań, a kto będzie mógł w nich zamieszkać?? i na jakich zasadach??

  3. do anonim, zamieszka tam niepracująca patologia, która zadłuża Burmistrza, za nic nie płacąc.

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.