Krwiodawcy bez parku

Część radnych jest przeciwna temu, aby zmodernizowany park przy cerkwi otrzymał nazwę Honorowych Dawców Krwi. Czy gdy ich życie będzie zagrożone, odmówią też przyjęcia krwi od honorowych dawców?

W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że honorowi dawcy krwi z Włodawy chcą, aby zmodernizowany park przy cerkwi otrzymał nazwę Park Honorowych Dawców Krwi. Wniosek w tej sprawie złożył do burmistrza prezes włodawskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża Tomasz Orzeszko.

– Bez wątpienia honorowi dawcy krwi to bohaterowie ratujący nasze zdrowie i życie. Współczesna medycyna nie mogłaby bez nich istnieć, bo krew to żywa tkanka, której do tej pory nie udało się zsyntetyzować. Nie ma możliwości uzyskania jej w inny sposób, niż od dawców – argumentował Orzeszko.

Jak twierdził, średnio jedna na dziesięć osób hospitalizowanych wymaga transfuzji, których w skali roku przeprowadza się aż 1,7 mln. Honorowi dawcy krwi ratują życie nie tylko ofiarom wypadków, ale również osobom, które utraciły krew w wyniku zabiegów operacyjnych, zaburzeń krzepnięcia, urazów, oparzeń. Krew przetacza się również pacjentom cierpiącym na różnego rodzaju nowotwory, a szczególnie w przypadku ostrej białaczki oraz w trakcie i po chemioterapii.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Krwiodawcy bez parku"

 1. mieszkaniec | 26 marca 2021 at 13:44 |

  nikt nic nie ujmuje honorowym dawcom krwi, sa bohaterami ale nazwa parku Honorowych Dawców Krwi jest zła i bezsensowna , park pod kasztanami powinien mieć inna nazwe i radni mają racje, nie można tego łączyć z potrzebą przyjęcia krwi w chwili zagrożenia życia to porównanie jest nieludzkie , nieetyczne

  • co to niby jest “park pod kasztanami” chyba ci sie pomyliło z barem pod kasztanami, który jest na deptaku.
   Twoje elementarne braki w wykształceniu są dowodem na to że nie masz wystarczającej wiedzy i kompetencji aby z Tobą dyskutować!

 2. Wiesław | 26 marca 2021 at 15:35 |

  Ja bym go nazwał parkiem Jarosława Wspaniałego

 3. Tez uważam, że ta nazwa nie pasuje do parku. Krwiodawcy zasługują na coś bardziwej wymownego, reprezentacyjnego i promujacego tą szczytną ideę. Może ten nowo budowany plac koło czworoboku?

  • Niestety też zajete. Patelnia przy czworoboku bedzie sie nazywala placem “przemyslu cementowo brukarskiego i niszczenia przyrody w imie przewalania hajsu z Unii”

 4. – Dzisiaj jestem zajęta. Jutro też nie wiem, czy będę mogła rozmawiać. Najlepiej proszę zadzwonić w poniedziałek – powiedziała nam, gdy skontaktowaliśmy się z nią w środę.

  Ale ta przewodnicząca zajęta. Żałosne!

 5. Potrzeba też zapoznać się z opinią radnych przeciwnych nazwie HDK Pewnie nie tylko mnie ciekawią ich argumenty na nie .

  • W poniedziałek trzeba zadzwonić Pani Przewodniczącej. Może znajdzie czas żeby odpowiedzieć 😀

 6. W parku zaczęły w końcu pojawiać się na spacerach “normalne” rodziny z dziećmi a to powoduje, że smakosze tanich wyrobów winiarskich nie czują się komfortowo w takim towarzystwie i zaczynają zmieniać swoje oazy spokoju w których czuli się dobrze. Zachęcam wszystkich mieszkańców do spacerów w tej okolicy po to by wyeliminować dawnych bywalców tego parku.

 7. historyk | 30 marca 2021 at 17:16 |

  Park Żołnierzy Wyklętych to godna nazwa.

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content