Krótka droga jak tor przeszkód. Kolejne ulice czekają na lifting

Przyszła wiosna, a wraz z nią czas remontów ulic. O naprawę nawierzchni dróg miejskich po okresie jesienno-zimowym, szczególnie łącznika drogi osiedlowo-dojazdowej, od al. Jana Pawła II do ul. Chełmskiej, zaapelowała radna miasta Włodawa Łucja Pamulska. Jej interpelacja w tej sprawie trafiła na już do burmistrza.

Zdaniem radnej stan łącznika/alejki (od al. Jana Pawła II do ul. Chełmskiej) jest fatalny, w związku z czym droga wymaga natychmiastowej naprawy.

“(…) zagraża bezpieczeństwu korzystających z niej pieszych: mieszkańców tzw. osiedla Garbarskiego, dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 3 i przedszkola nr 2, klientów przychodni “Solmed”, przychodni weterynaryjnej, apteki, warzywniaka” – wylicza Łucja Pamulska.

Z łącznika, od dawna, korzystają nie tylko piesi, ale pojazdy, “ciężkie samochody dostawcze, dowożące towary do marketu i piekarni “Sławex”, a także samochody osobowe, które często skracają sobie tędy drogę w kierunku byłego dworca autobusowego” – czytamy w interpelacji.

– Nawierzchnia drogi wygląda jak ser szwajcarski, jest usiana mnóstwem dziur, najgłębsze mają głębokość około 20 centymetrów – alarmuje radna. I dodaje: – Po każdym deszczu, praktycznie cała droga osiedlowa jest zalana wodą, nie da się przejść ani przejechać.

Zdaniem Łucji Pamulskiej, krótki łącznik powinien zostać nie tylko wyremontowany, ale też odpowiednio oznakowany.

“Na prowizorycznym, krótkim chodniku od al. Jana Pawła II parkują samochody, które nie znalazły miejsca parkingowego przy markecie. Piesi są narażeni na potrącenie przez jadącą tą drogą pojazdy. Szczególnie niebezpiecznie jest w godzinach 7:30 – 16:00. (…) Nie ma oznaczenia, z jaką prędkością mają się poruszać pojazdy, brak jest chodnika dla pieszych” – pisze radna w interpelacji, która trafiła na biurko burmistrza Włodawy.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Krótka droga jak tor przeszkód. Kolejne ulice czekają na lifting"

 1. Jest oznaczenie droga Pani ,mianowicie znak D 40 czyli w skrócie strefa zamieszania.Prędkość z jaką max mogą się tam poruszać pojazdy to 20 km/h Pieszy też ma pierwszeństwo,a całość drogi to właściwie jeden wielki chodnik dla pieszych.Inna sprawa to info o tym łączniku,które pewnie większość mieszkańców miasta ma,w tym urzędnicy UM ale niewiele z tym robią.Policja w sumie też.

  • Oznaczenie D40 znosi też inne oznaczenia.Wszelkie skrzyżowania na danej drodze mają status równorzędne ,prędkość pojazdów stała 20 km/h ,pieszy ma pierwszeństwo.Parkowanie nie jest zabronione ale wszystko za zachowaniem norm bezpieczeństwa/czuwaj

 2. Bardzo dużo dzieci wędruje ta drogą do szkoły wraca tą samą drogą w/g mnie powinien tam być chodnik przy tej uliczce.

 3. Tragiczna to jest Słowackiego przy SM. Burmistrz nie ma środków na naprawę ulic podległych UM. Ma na I LOVE WŁODAWA i inne badziewa.

 4. zbliżają się wybory to i taka radna się obudziła

 5. A tak się urząd szczycił remontem ul Wojska Polskiego
  a cała odnoga błoto i kratery jak na księżycu, po deszczu przejść się nie da
  a wiele osób korzysta

 6. Taki postulat, oby nie był po stu latach | 22 kwietnia 2023 at 18:30 |

  Nie da się ukryć, że tam potrzebna normalna ulica, z chodnikami. Nawet mam nazwę: ul. Przeskok

 7. A co HANDBUD zrobił na Granicznej to woła o pomstę (samochody -betoniarki i inne). Ale Burmistrz nie wie gdzie to jest?

 8. Może by tak WSPÓLNĄ wyremontować tą do cmentarza komunalnego

 9. MozE, takze nalezało by uwzglednic ulice WSPOLNA na cmentarz. W czasie pogrzebu zmarły sie budzi, nie biorac pod uwage SWIETA WSZYSTKICH SWIETYCH, wstyd na cało POLSKE/ Najwidocznie PISOWCY maja inne problemy i wydatki

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content