Kronika policyjna

JEDNA KONTROLA SIEDMIU ZATRZYMANYCH

Zatrzymaniem siedmiu mężczyzn zakończyła się wczorajsza wieczorna kontrola zbiornika wodnego w m. Kolonia Zahajki. Sprawcy zostali przyłapani podczas nielegalnego połowu ryb przy użyciu niedozwolonych narzędzi. Policjantów wspierała Społeczna Straż Rybacka. Zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym nielegalny połów ryb jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj ok. godz. 19:00 policjanci z włodawskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Społecznej Straży Rybackiej przy kole PZW we Włodawie udali się do m. Kolonia Zahajki, aby przeprowadzić kontrolę zbiorników wodnych. Podczas prowadzonych działaniach najpierw przyłapali czterech mężczyzn, w wieku od 20 do 54 lat z gm. Podedwórze i gm. Włodawa, którzy dokonywali nielegalnego połowu ryb. Mężczyżni ci nie będąc osobami uprawnionymi  przy użyciu tzw. ościeni dokonali połowu 18 sztuk szczupaka. Następnie podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze zauważyli następnych 3 kłusowników, którzy również nie będąc osobami uprawnionymi dokonywali połowu ryb, tym razem przy użyciu podbieraka. Było to 3 mieszkańców gm. Podedwórze w wieku od 28 do 59 lat.

Wszyscy kłusownicy zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnych aresztach we Włodawie i Chełmie. Dzisiaj będą wykonywane dalsze czynności procesowe z ich udziałem. Policjanci zabezpieczyli też narzędzia, które posłużyły do popełnienia przestępstwa, natomiast złowione ryby zostały zutylizowane.

To jednak nie był koniec działań, ponieważ podczas wykonywanych czynności na miejscu zdarzenia jeden ze strażników zauważył kierującego, który ugrzązł na drodze wjazdowej do zbiornika wodnego. Gdy zorientował się, że może być nietrzeźwy próbował go ująć, jednak ten pozostawił swój pojazd m-ki VW Golf i uciekł. Na szczęście policjanci KP w Urszulinie, którzy dojechali na miejsce po dokonaniu penetracji pobliskiego terenu znaleźli uciekiniera, który schował się w pobliskim rowie. Badanie alkomatem wykazało, że 40-letni mieszkaniec Włodawy miał w organizmie ponad 2 promile.

Teraz wszyscy mężczyźni odpowiedzą za swoje postępowanie przed obliczem Temidy. Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym połów ryb przy użyciu narzędzi rybackich przez osobę nieuprawnioną jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności.  Dodatkowo sąd orzeka przepadek narzędzi połowowych i innych przedmiotów,  które służyły do jego popełnienia. Natomiast jazda pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest zagrożona karą do 2 lat pozbawienia wolności.

WYPADEK NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

Włodawscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło na al. J. Piłsudskiego we Włodawie. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że 54-letni mężczyzna wszedł nagle na przejście dla pieszych bezpośrednio pod jadący pojazd marki Fiat Seicento, kierowany przez 42-letnią mieszkankę gm. Wyryki. Pieszy znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu, badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile. W wyniku zdarzenia został zabrany z obrażeniami ciała do szpitala. Policjanci ciągle apelują o ostrożność na drogach.

Wczoraj ok. godz. 17:30 doszło do zdarzenia drogowego na przejściu dla pieszych znajdującym się na al. J. Piłsudskiego w okolicy cmentarza we Włodawie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 54-letni mężczyzna nagle wszedł pod jadący pojazd m-ki Fiat Seicento, którym kierowała 42-letnia mieszkanka gm. Wyryki. W efekcie zdarzenia mężczyzna został zabrany z obrażeniami ciała do szpitala. W chwili zdarzenia znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu, badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile. Kierująca seicento – była trzeźwa.

Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o rozwagę i ostrożność podczas poruszania się po drogach.

STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA PRĘDKOŚĆ

Wczoraj policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego, który swoim BMW przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 57 km. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 22-letniemu mieszkańcowi gm. Hańsk. Mężczyzna został też ukarany mandatem i punktami karnymi. Policjanci wciąż apelują o rozważną i bezpieczną jazdę na drogach, ponieważ to już kolejny kierowca, który stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę.

Wczoraj ok. godz. 11:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem m-ki BMW.  22-letni mieszkaniec gm. Hańsk w terenie zabudowanym w m. Hańsk Pierwszy poruszał się 107 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość aż o 57 km. Za swoje postępowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz otrzymał  10 punktów karnych. Dodatkowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Apelujemy  do wszystkich kierujących o rozważną i bezpieczną jazdę, ponieważ to już kolejny kierowca w tym miesiącu, który stracił prawo jazdy za prędkość. Mimo, że warunki atmosferyczne na drogach są wciąż bardzo trudne, ciągle znajdują się tacy, którzy nie tylko łamią przepisy drogowe, ale przede wszystkim sposobem swojej jazdy narażają innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Dlatego Policja wciąż apeluje, aby zdjąć przysłowiową nogę z gazu i dostosować prędkość naszych pojazdów do panującej na zewnątrz aury.

KPP Włodawa

1 komentarz "Kronika policyjna"

  1. A gdzie szczupaki? Społecznicy wzięli.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki