Krezusi powiatowi

Wraz z wyborami pojawia się przykra (dla wybranych) konieczność składania oświadczeń majątkowych. Publikujemy oświadczenia majątkowe 15 radnych powiatu włodawskiego. Zdecydowanie należą oni do majętnych, ale i zaradnych. Niektórzy odłożyli niemal pół miliona, inni muszą „dorabiać” pracując w komisji wyborczej. Stany majątków na koniec grudnia 2020 r.

Wiesław Holaczuk należy do bogatszych w gotówkę – ma na koncie 421 tys. zł (365 tys. zł przed rokiem). Ma dom o pow. 144 mkw. warty 250 tys. i 7,5 ha gospodarstwo rolne warte (tylko) 50 tys. zł oraz działkę przy domu z budynkiem gosp. warte 50 tys. zł. Jako nauczyciel zarobił 76 tys. zł (przed rokiem 57 tys. zł) plus do tego dieta radnego 11 tys. zł. Posiada na współwłasność Toyotę Corollę z 2008 r. Zero kredytów, ale „dokonano zaliczki na zakup mieszkania w kwocie 50 tys. zł”.

Mirosław Konieczny uzbierał 5 tys. zł. Mieszka w domu o pow. 135 mkw wartym 350 tys. zł. Posiada też dwie niewielkie działeczki warte razem kilkanaście tys. zł. Jako dyrektor szkoły w Woli Uhruskiej zarobił 98 tys. zł (rok wcześniej 72 tys. zł), plus dieta radego 11 tys. zł. Jeździ Fordem Focusem z 2009 r. (15 tys. zł). Ma do spłaty zobowiązania bankowe na sumę ok. 50 tys. zł.

Krzysztof Kuszpa odłożył trochę ponad 56 tys. zł (53 tys. zł w 2019). Ma dom o pow. 150 mkw warty 300 tys. zł, prowadzi 27-ha gospodarstwo (z budynkami) warte 340 tys. zł. Dochód z tego tytułu to 22 tys. zł. Posiada też 0,3 ha działkę o wartości 60 tys. zł. Jego zarobki to przede wszystkim wynagrodzenie w ARiMR – ponad 55 tys. zł (48 tys. zł rok wcześniej), plus dieta za działalność społeczną – 14 tys. zł. Do tego otrzymał 5,6 tys. zł pomocy covidowej oraz 77 tys. zł dopłaty obszarowej z ARiMR. Jeździ Fiatem Qubo i quadem ATV. Ma też maszyny rolnicze – ciągnik i inny sprzęt ogólnej wartości ponad 420 tys. zł. Zaciągnął też trzy kredyty na kwotę łączną ponad 160 tys. zł.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Krezusi powiatowi"

 1. Kupię większość tych nierucho0mości wykazanych przez radnych. Płacę w gotówce od ręki…

  Metr kwadratowy za 1000zł… czary z mleka.

 2. Zanko ma dom o wartosci 50 tysięcy zł:) A holi 150 metrów za 250 🙂 I jak Wam Kręciny mamy zaufać?

  • Mniuś jak się obruszył że na sesji ktoś rozmawiał w trakcie Jego kwiecistej przemowy!

 3. dzwonek !!!!!!!!!!!!chodnik-przejście BEZPIECZNE od tesco do kik,ccc,my center….gospodarze WŁODAWY ….POBUDKA !!!!

 4. Coś tu śmierdzi. Starosta zarobił w tamtym roku 270 tys. zł. Nic nie kupił i nie ma oszczędności. I tak od lat. Chyba temat dla CBA.

 5. Wiecznie uśmiechnięty o cieplutkich raczkach ma posadę życia, polityka uratowała mu życie.

 6. Jak to jest, że wskazany dochód przez Pana Holaczuka to 76 tyś.pensji że szkoly i 11 tyś. jako radnego daje razem 87 tyś.A w tym czasie przez rok powiększył dochody o 56 tyś. Czyli żył cały rok za 31 tyś. Skromny nasz Radny i oszczędny. ::)

 7. Ogólnie mamy zaradnych radnych. Posiadają nieruchomości o atrakcyjnej cenie. Posiadają oszczędności (powiększone w porównaniu do poprzednich lat). Wydają niewiele na życie i rodziny. Tak trzymać. Takich liderów nam potrzeba.

 8. Tylko jeden radny walczy o dobro mieszkańców i jest to Pan Wiesław Holaczuk! Proszę dalej głośno mówić to co inni woleliby przemilczeć. Niestety jak widać został Pan sam. Nawet Pana koledzy położyli uszy po sobie. Proszę się nie poddawać.

 9. Dobry wujek | 30 czerwca 2021 at 23:14 |

  Tak to się porobiło, jakieś tam studia za jajka, nie trzeba mieć za wiele umiejętności, zasług w ogóle. Wystarczy zapisać się do słusznej partii, a później się przepisać i pieniążki lecą strumieniami…

 10. Dziecięcy, OIOM, SOR kto następny ?

 11. ???!!!! | 2 lipca 2021 at 18:00 |

  Za co starosta i jego zastępca biorą takie wynagrodzenia, przecież to jest chore??? Co oni sobą reprezentują i jakie mają osiągnięcia by brać tak wysokie pensje???
  128 tys. zł i 95 tys. zł wzięte, a co w zamian???

  • Widzę że najbardziej boli cię to że nie chcieli się podzielić. Miałeś swoją szansę ale teraz lepiej skup się na kartkowkach bo uczniowie czekają.

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.