Koronawirus przyspieszył wyludnianie

Liczba ludności gminy Włodawa po raz pierwszy od wielu lat spadła poniżej 6 tysięcy mieszkańców. Zgonów jest ponad dwa razy więcej niż urodzin i nic nie wskazuje na to, że ten trend ulegnie odwróceniu.

W 2020 roku w gminie Włodawa urodziło się 47 dzieci. W tym samym zmarło aż 106 mieszkańców. Wiele z tych zgonów jest związanych z pandemią koronawirusa, ale już od kilku lat liczba zameldowanych w Urzędzie Gminy osób systematycznie spada. W 2010 roku było ich 6070. W kolejnych latach liczba ta rosła. Powodem był przede wszystkim fakt, że na terenie gminy osiedlało się coraz więcej mieszkańców Włodawy. Ludzie kupowali działki w Susznie, Orchówku, Korolówce czy Szumince i w tych miejscowościach budowali domy. W 2016 roku gmina liczyła aż 6084 obywateli.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Koronawirus przyspieszył wyludnianie"

 1. obywatel | 9 marca 2021 at 10:36 |

  Nie Korona wirus tylko te same nieudolne {twarze} a mianowicie władze lokalne które zajmują się jedynie walką o taborety pod swoje zadki, a nie o poprawę życia młodych aby nie opuszczali miejsca zamieszkania

  • oto prawda objawiona… idźcie do pokoju

  • Szarlej | 9 marca 2021 at 20:17 |

   Obywatel, tak z ciekawości, co byś zrobił, żeby “młodzi nie opuszczali miejsca zamieszkania”. Tylko konkretnie! Jestem w miarę młody. Z Włodawy wyjechałem ponad dekadę temu i słucham co według Ciebie tą dekadę temu by mnie zatrzymało? Co byś zrobił gdybyś rządził? Młodzi uciekają nawet z Lublina (o Chełmie nie wspominając). Tylko proszę,w miarę możliwości, bez scenariuszy science fiction!

   • Obywatel support team | 10 marca 2021 at 17:00 |

    Jeżeli nie pchał się do władz samorządowych,to nie musi odpowiadać na pytanie.Pytanie powinno być skierowane do tych co rządzili ,rządzą i zamierzają.Musieli mieć bowiem jakiś pomysł,mają lub będę mieć.Reszta ma prawo wymagać ale i narzekać.

 2. Overtime | 9 marca 2021 at 19:43 |

  Wyjechałem 8 lat temu na wyspy, ktoś może zna jakiś dobry powód żebym wrócił do Włodawy? Pozdrawiam

  • Smutny schizofreniczny strumień świadomości. Szczerzę życzę zdrowia autorowi

 3. Masz rację. Temu pacjentowi, który wypisuje te wypociny, dużo zdrowia, najlepiej psychicznego…

 4. Na pewno ma rację w tym, żę PSL w powiecie i gminie jest beznadziejne. Ci ludzie wsparci przez SLD ( w powiecie)nie radzą sobie z problemami i tłuką tylko kasę.

 5. Tutaj w okolicy nie ma już nic co mogłoby kogoś wolnego i nie związanego rodziną zatrzymać. Pomijam już kwestie ekonomiczne a takie proste sprawy ważne do życia jak załatwianie spraw urzędowych gdzie jedna osoba jest ważniejsza od drugiej i bez znajomości nic się nie da zrobić, brak miejsc do parkowania – wystarczy, że staniesz nie tu to już ktoś się czepia, a swoi mogą stawać wszędzie bezkarnie i nic im nie grozi. Brak opieki lekarskiej i wieczne stanie w kolejkach aby sie zarejestrować, ceny w sklepach z kosmosu, brak poczucia bezpieczeństwa bo nikt nie widzi problemu w tym, że ktoś całą noc się wydziera po pijaku, smog jakiego nie ma gdzie indziej, coraz większy i dokuczliwy hałas i ogólne poczucie tego, że innym wolno wszystko a szarakowi nic. Co prawda moja opinia tyczy się miasta a nie gminy ale chyba tutaj też utrzymuje się tendencja spadkowa w liczbie mieszkańców. Pisze to jako osoba która tu się wychowała a z przyczyn niezależnych od siebie wyjechała – mam tutaj dom który stoi pusty i często przyjeżdzam go dogladać. Zawsze uważałem, że wróce tutaj, stąd będe zarządzał własną działalnością ale teraz już zmieniłem zdanie, bo to miasto już się kończy, niezaleznie od opcji rządzącej mentalności się już nie zmieni. Chyba nie jestem jedynym który tak uważa a i tak naprawde ludzi tu żyjących i dumnych z tego jest coraz mniej. Każdy ma już coraz więcej uwag i wątpliwości

 6. prawda jest okrutna we Włodawie (myślę o powiecie) jest dno, liczy się układ i nic więcej, za jakiś czas Włodawy nie będzie. Ale miedzy czasie włodarze się obłowią.
  Zgrozą jest jak słyszę na targu od kobiety Hanny która sprzedaje jajka po 80 groszy, że Wójt u nich zarabia 160 tys. rocznie to jest dopiera tam kasta. I nic z tym nie mogą zrobić a gmina tonie w długach.

 7. W Hannie oprócz tego, że wójtowa tłucze kasę to jeszcze zatrudnia swoją bliską rodzinę. Wstyd.

  • myślisz o synku przecież to Prezes klubu puku puku, i wielki specjalista od niczego a może jest słupem.

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content