Kontrola NFZ oczyściła szpital

Szpital we Włodawie nie naruszył prawa, nie przyjmując pacjenta z wypadku motocyklowego, do którego doszło 2 listopada pod Włodawą. Tak wynika ze wstępnego protokołu pokontrolnego, jaki dotarł już do włodawskiego starostwa. Sprawę nadal jednak prześwietla prokuratura.

O szczegóły przeprowadzonego postępowania i jego wyniki zapytaliśmy w lubelskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Od 10 listopada do 10 grudnia w związku z wypadkiem motocyklistów i doniesieniami medialnymi o odmowie przyjęcia jednego z nich przez szpital we Włodawie, Terenowy Wydział Kontroli NFZ w Lublinie przeprowadził czynności kontrolne w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej we Włodawie. Wystąpiono do kierownictwa szpitala o szczegółowe wyjaśnienia. Do Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie skierowano natomiast wniosek o udostępnienie dokumentacji medycznej pacjenta oraz kopii rozmowy z personelem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego we Włodawie. Ustalenia kontrolerów nie potwierdziły zarzutów wobec włodawskiego SP ZOZ. Sprawę bada także Prokuratura Rejonowa we Włodawie, z którą ściśle współpracujemy – poinformowała w piątek Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka oddziału NFZ w Lublinie.

Starosta powiatu włodawskiego Andrzej Romańczuk przekonuje, że od początku spodziewał się takiego rozstrzygnięcia. Jego zdaniem, pacjentowi z tak poważnymi i rozległymi obrażeniami szpital we nie był w stanie udzielić właściwej pomocy, gdyż nie posiada odpowiednich specjalistów.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 komentarz "Kontrola NFZ oczyściła szpital"

  1. pacjenci nie trafili do szpitala we włodawie. Decyzję taką ktoś podjął. Sprawa prosta. Wszelkie dywagacje wyjaśni prokurator. Wypowiedzi dyrektorki tego szpitala są głupie.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content