Koniec covidowych łóżek i… dodatków

1 kwietnia, i to nie jest prima aprilis, możemy uznać za formalny koniec pandemii. Ze szpitali mają zniknąć oddziały stricte covidowe, a pracownicy nie będą dostawać dodatków za pracę z zakażonymi pacjentami. Ale czy faktycznie chorych na Covid-19 już nie będzie?

Jeszcze tylko do końca marca w szpitalach będą funkcjonować tzw. łóżka covidowe. Decyzją wojewody szpitale mają wracać do pracy sprzed pandemii i normalnie przyjmować pacjentów na oddziały. Dla zarażonych koronawirusem pozostaną łóżka na oddziale zakaźnym. Od 1 kwietnia pracownicy szpitali nie będą dostawać także dodatków covidowych, które w przypadku pielęgniarek wynosiły maksymalnie 100 proc. pensji, a lekarzy do 15 tys. zł miesięcznie. To rzeczywiście koniec pandemii?

– Hospitalizowanych osób jest rzeczywiście coraz mniej, ale w skali kraju jest codziennie nadal kilkanaście tysięcy nowych zakażeń a liczba wykonywanych testów się przecież zmniejszyła. Codziennie jest też nawet 200 nadmiarowych zgonów. To jest stabilizacja, ale na wysokim poziomie – uważa Lech Litwin, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu w Chełmie, do którego kierowano pacjentów covidowych niemal z całego województwa.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Koniec covidowych łóżek i… dodatków"

  1. obywatel | 31 marca 2022 at 11:19 |

    Koniec PLANDEMI ? Pachołki covidowi tak łatwo wam nie odpuszczą ,na razie straszą was konfliktem wojennym Rosja -Ukraina.

  2. Obywatel Stanisław Lem | 31 marca 2022 at 12:07 |

    „Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

  3. Masz na myśli Pepsona?

  4. Aj waj! jeju jeju i jak my teraz biedni lekarze przeżyjemy, przecież tak mało zarabiamy! Plandemio wróć!

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content