Kończy się przebudowa Rynku. Władze Włodawy liczą na wizytę prezydenta Andrzeja Dudy

Dobiegają końca prace przy rewitalizacji włodawskiego rynku. W tym tygodniu wykonano próby oświetlenia elewacji Czworoboku i okolicznej zieleni. Oficjalne otwarcie zaplanowano na lipiec, a władze miasta liczą, że weźmie w nich udział prezydent Andrzej Duda.

Na włodawskim rynku wymieniono nawierzchnię płyty głównej, pojawiły się dwie nowe fontanny, kameralny amfiteatr i ponad 1,6 tys. mkw. nowej zieleni. Wykonawca czas na zakończenie prac ma do końca maja.

– Zostało zamontowanie ławek i koszy na śmieci i wykończenie fontann. Zleciliśmy też wykonanie drobnych poprawek, ale to normalne przy tego typu inwestycjach. Termin ukończenia rewitalizacji powinien zostać dotrzymany – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

W tym tygodniu uruchomiono oświetlenie zabytkowego Czworoboku oraz podświetlenie terenów zielonych. Teren wyremontowanego rynku będzie dostępny dla mieszkańców już wcześniej, ale oficjalne otwarcie zaplanowano na lipiec. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że jedna z pierwszych imprez odbędzie się tu 3 lipca w ramach Dni Włodawy. Na scenie zagrają Cleo i Patrycja Markowska. Ale być może główne uroczystości związane z otwarciem odbędą się innego dnia. Władze miasta chcą, by wziął w nim udział prezydent Andrzej Duda. Jego kancelaria potwierdziła już wstępnie chęć uczestnictwa głowy państwa w wydarzeniu, ale termin ewentualnej wizyty nie jest jeszcze znany.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Kończy się przebudowa Rynku. Władze Włodawy liczą na wizytę prezydenta Andrzeja Dudy"

 1. weteran spod Lenino | 26 maja 2022 at 13:18 |

  Zaznaczam, że nie jestem przeciwko rewitalizacji, ale mam drobna sugestię. Otwarcie tej jakże potrzebnej inwestycji, choć mocno spóźnionej było by bardziej uroczyste jakby połączyć je z dalszą rozbiórką (dewastacją pomnika). Dostarczyć tylko na ten dzień kilofy, oskardy, młoty, no i tarcze widiowe. Zresztą ktoś już pokazał, że nawet dobrze idzie “rozbiórka”. Jest to tylko jedna z propozycji, być może ktoś inny ma lepsze.

 2. Odnośnie pomnika,durni nie sieją nie orzą sami się mnożą.
  Najbardziej czego potrzeba to igrzysk we Włodawie z udziałem PiS i prezydenta.

 3. Do władz, powiaty, samorządu, Czy wy macie jakiś wpływ, co do Przychodni Lekarzy Specjalistów NZOZ a konkretnie co do punktu rejestracji. To jest tragedia co te pielęgniarki wyrabiają , nie odbierają telefonów , a jak się juz dostaniesz do specjalistów, żeby ci oddzwonili i podali nr recepty to juz trzeba podania widocznie pisać, bo oddzwaniać raczej nie racą.

 4. Skończy się remont, będzie nowa organizacja ruchu z kierunkiem jazdy to i może ułatwi to jazde wokół czworoboku. Jeszcze trwają prace to kierowcy nie widzą znaków z kirerunkiem jazdy i jadą pod prąd.

 5. “Drobne poprawki? cała droga po której jadą samochody to już tragedia. Kto to zaprojektował z małych kostek? Fachowiec!!!!!!!!!!!!! Już są dziury i nierówności. Za pół roku remont.

 6. wrrrrrrrrrr | 27 maja 2022 at 23:02 |

  Czy narożny (północno-wschodni) budynek Czworoboku już wyremontowany? Od ostatniej wizyty Prezydenta warto by było przynajmniej odmalować fasadę. (Dawno tam nie byłem)

 7. Wiesław | 28 maja 2022 at 16:02 |

  Podobno czworobok jako budynek jest objęty nadzorem konserwatora zabytków? Od lat użytkownicy lokali narzekają na grzyba. Licha wentylacja i słabe ogrzewanie zrobiły swoje. W koło miasto robi remont. Lokale w czworoboku nabiorą większej wartości. Drodzy radni może warto pomyśleć o podatku od wzrostu wartości nieruchomości jak zwał ją zwał?

 8. Historycznie | 30 maja 2022 at 09:14 |

  Plac Litewski w Lublinie ma kamerę pokazującą ,,on line” fontannę. Może taką kamerę zainstalować z widokiem na naszą fontannę? Taka transmisja w sieci. Tylko ten ,,pomnik”.

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content