Komunikat MPGK Włodawa

Szanowni Państwo realia rynkowe zmusiły Spółkę do podwyżki cen za ciepło. W kwietniu 2021 r. cena węgla była 260 zł tona cena węgla teraz 700 zł tona i jest to cena miału węglowego. Ponadto cena uprawnień do emisji to ok 160 euro do tony. Jeszcze powiem że cena energii od stycznia wzrosła o 100 procent. W chwili obecnej będziemy instalować pięć instalacji fotowoltaicznych i jesteśmy w przededniu rozstrzygnięcia przetargu na kotły na biomasę co pozwoli wyjść w 2023 roku z sytemu handlu emisjami co oznacza redukcję kosztów za ciepło oraz dywersyfikuje zależność tylko od węgla.

Z wyrazami szacunku

Zarząd Spółki

MPGK we Włodawie

1 Komentarz do "Komunikat MPGK Włodawa"

 1. Kolesiostwo poziom ostatni zatrudnienie po znajomości tej pani z Chełma do zarządu.Jak ktoś musi nie liczyć się z opinią społeczności,jak mieć ich za nic ..Jesteś moją koleżanką ,więc niech płacą!Czerwona zaraza.Teraz tego vicka i jego chore pomysły z pkp akcja z pomnikiem i banerami.Plujecie nam w twarz towarzysze ale wybory coraz bliżej.

  • Powtórz trzy klasy szkoły podstawowej chłopaku, bo tak bełkocząc nikogo do swojej racji nie przekonasz.

   • no to wodzirej promuję “tęczową” Włodawę, jaki burmistrz tacy wyborcy

   • Nikt nie musi nikogo przekonywać do swojej racji anonimie ,niech przekona ten co ja zatrudnił i wypowie się o jej zasługach dla miasta ,za które nie płacił on ale mieszkańcy.Ale nie takiej naciąganej akcji jak z modernizacją kotłowni (która obejmie całą Polskę)i przypisywanych sobie zasług na które i tak nie zasłużyli.Niech się wypowie jakiś mądry i kompetentny w temacie.ps chłopiec to cię zrobił 🙂

 2. Ja skupię się wyłącznie na podwyżce opłat za ciepło i ciepłą wodę, bo reszta to nawet nie chce się o tym pisać.Jesienna podwyżka była uzasadniana m.in. tym, że miała być modernizowana, unowocześniana kotłownia i w perspektywie czasu miałoby dojść do obniżki. Tymczasem żadnej modernizacji nie ma, a jest kolejna wysoka podwyżka i na tym należy się skupić, kto kogo robi w bambuko, tym bardziej, że zima była bardzo lekka. Ci aktywiści pseudo historycy powinni oflagować, obanerować, zablokować itd. obiekty MPGK i ciepłowni np. przykuć się do komina, a nie robić hucpę koło pomnika. A co na to rada miasta???

  • A co na to Pani Agata F. co na to Pan Poseł Grab… przecież oni byli i niektórzy są do tej pory zatrudnieni w MPGK

 3. Trzeba mieć własne ciepło, jest gaz ziemny.

 4. Kim Dzon UN | 7 kwietnia 2022 at 08:20 |

  Pani Kopacz i Tusk ,,w myśl europejskiej idei,, w 2014r. zgodzili się w Parlamencie Europejskim na zieloną politykę (pieniądze za emisję dwutlenku węgla). Więc Polacy płaczą i muszą płacić.

  • Rzeczywiście propaganda jak z Korei i tyle samo w niej prawdy co tam.

  • Jak Kowalski | 7 kwietnia 2022 at 17:19 |

   Tusk, Tusk, Tusk! Wszędzie Tusk!

  • Stanisław Anioł | 8 kwietnia 2022 at 06:23 |

   Mariusz staraj się staraj bo ta twoja akcja z pomnikiem słabo wyszła. Nie odwróciłes uwagi od szalejącej w kraju inflacji i bezradności rządu. Może w końcu cię zauważą i dadzą chociaż posadę na mopie w Lublinie. Zawsze to Lublin a nie jakaś wichura.

   • Wiesz głąbie, że akcja z pomnikiem wyszła i to bardzo. Takich czerwonych gnid jak ty jest coraz mniej i to jest bardzo dobra wiadomości. I nie jestem Mariuszem ruska onuco

    • Pani Aniu proszę głęboko oddychać. Może jakaś melisa też by się przydała.Zauwazam że jest pani ostatnio znów bardzo zestresowana. Zalecam odpoczynek bo takie sytuacje mogą zostawić ślad na zdrowiu. Sposób pani wypowiedzi obnaża pewne problemy które pozostawione same sobie mogę powracac w przyszłości powrócić że zdwojoną siła. Proszę mi wierzyć zdrowie jest ważniejsze!

    • Czy akcja z pomnikiem wyszła to się dopiero okaże, gdy zapadnie wiążąca decyzja o jego losie, a nie wtedy gdy ty tak stwierdzisz.

 5. Uważam te podwyżki za skandal i rozbój w biały dzień !

  • Ale zawsze prawie wszystkie podwyżki to skandal i rozbój, oczywiście oprócz podwyżki wynagrodzenia, trzynastki, czternastki, 500+ i innych niezliczonych benefitów. Jak rząd rozdaje na lewo i prawo dla grup określających jego elektorat, to znaczy, że wszyscy się ma to złożymy poprzez inflację, droższe media, wyższe podatki. Rząd PiS-u dokonuje ordynarnej korupcji politycznej poprzez transfery socjalne, kupując głosy swoich wyborców za pieniądze nas wszystkich. Gdyby ktoś przeznaczył czyjeś pieniądze na swój cel, byłby złodziejem, gdyby jakiś przedsiębiorca posmarowałby ogłaszajacemu przetarg, aby go wygrać byłby zarówno on jak i ogłaszający przestępcami. Pytanie do inteligentnych: – Kim w tej sytuacji jest polski rząd i jego wyborcy?

 6. DoZastanowienia | 7 kwietnia 2022 at 14:59 |

  Wspólnoty mieszkaniowe i odbiorcy powinny zastanowić się nad Pompami Ciepła napowietrznymi, znacznie zredukują koszty.

  • Marek Suski | 7 kwietnia 2022 at 17:21 |

   Tak się składa ze mam kontakt do jednego handlarza bronią, jest człowiekiem szeroko uzdolnionym – respiratory, pompy ciepła, pompy zimna co trzeba to obieca

 7. To czerwony vice nie jest w stanie przyspieszyć modernizacji kotłowni? To za co bierze tak wysokie wynagorodzenie? Liczymy na efekty tej nieforunnej koalicji.Prezes w mpgk nadal zarabia 20tys? Cichy Korzonek kolejny do koryta doszedł. A.my płacimy i płaczemy. RoLiczymy Was przy wyborach. Nie będziecie jak te spasione świnki nie ustannie z nas doili.Z Włodawy trzeba uciekać albo zmienić władze.

 8. Koniecznie trzeba zrobić referendum,aby odwołać radę i burmistrza

 9. i kogo wybierzecie??PO z PSLem już rządziło i co?, było jeszcze gorzej nie pamiętacie?, jak rządzi PiS w kraju wszyscy widzą, podwyżka goni podwyżkę. Wniosek jest taki że ktokolwiek dorwie sie do włodzy robi wszystko pod siebie i swoich znajomków. Każdy jak jest w opozycji to obiecuje że będziedobrze a robi tak samo. Masakra

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.