KOLIZJE I PIJANI KIEROWCY NA DROGACH POWIATU WŁODAWSKIEGO

Dwie kolizje i czterech kierujących pod działaniem alkoholu to efekt świątecznego weekendu na drogach powiatu włodawskiego. Apelujemy do kierowców o rozwagę. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 11:00 w Urszulinie. Na drodze krajowej nr 82, 87-latek kierując oplem podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu  hyundaiowi, którym podróżował 29-latek. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu włodawskiego. Byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. Uczestnikom zdarzenia udzielono pomocy medycznej, jednak nie wymagali oni hospitalizacji. Kierujący oplem w związku z popełnionym wykroczeniem został ukarany mandatem karnym.

O drugi zdarzeniu dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony nad ranem w niedzielę. W Urszulinie kierujący volkswagenem uszkodził płot, zaś auto pozostawił na miejscu, a sam oddalił się. Policjanci na miejscu nieopodal uszkodzonego płotu zauważyli pojazd Volkswagen, który był zakopany w polu. Obok pozostawiony był ciągnik, który w nocy próbował go wyciągnąć. Policjanci szybko ustalili właściciela auta, który przyznał się do uszkodzenia i kierowania pojazdem. 23-letni mieszkaniec naszego powiatu powiedział policjantom, że po północy wjechał w ogrodzenie, gdyż stracił panowanie nad pojazdem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u 23-latka blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Od mężczyzny pobrano krew celem wykonania szacunku retrospekcyjnego. Dodatkowo kierowca volkswagena nie posiadał uprawnień do kierowania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.    

Pierwszy z nietrzeźwych kierujących wpadł w piątek przed północą w Suchawie. Kierujący hondą 39-latek podczas badania stanu trzeźwości miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

W sobotę po godzinie 12:00 51-latek kierował rowerem w gminie Urszulin znajdując się w tranie nietrzeźwości. Badanie u mężczyzny wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za swój czyn został ukarany mandatem karnym. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali we Włodawie 46-letnią kierującą renaultem, która pomimo spożytego alkoholu poruszała się po drodze. Znajdowała się po użyciu alkoholu.

Apelujemy o ostrożną jazdę i nie wsiadanie za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu. Trzeźwość i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to gwarancja bezpiecznej podróży.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

1 komentarz "KOLIZJE I PIJANI KIEROWCY NA DROGACH POWIATU WŁODAWSKIEGO"

  1. Młodzież się bawi……………

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content