Kolizja z łosiem

Do poważnie wyglądającego zdarzenia ze zwierzyną leśną doszło w Osowie. Na miejscu policjanci ustalili, że łoś nagle wybiegł na jezdnię i wskoczył na jadące audi. W efekcie zdarzenia 2 osoby trafiły do szpitala. Apelujemy o ostrożność podczas jazdy w terenach leśnych i przypominamy zasady bezpieczeństwa.

Wczoraj około godziny 11:00 na drodze wojewódzkiej numer 812 w miejscowości Osowa doszło do zderzenia samochodu osobowego ze zwierzyną leśną. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący audi podróżujący wraz z pasażerką zderzył się z łosiem, który nagle wybiegł na jezdnię i wskoczył na pojazd. W wyniku zderzenia mieszkańcy gminy Jabłoń trafili do szpitala. Nie odnieśli poważnych obrażeń.

Apelujemy o ostrożność w miejscach, gdzie zwierzyna leśna może pojawiać się na drodze. Należy szczególnie uważać podróżując w terenach leśnych oraz przy odsłoniętych polach. W takich miejscach przede wszystkim trzeba zdjąć nogę z gazu i bacznie obserwować co się dzieje na jezdni i poboczu. Jeżeli zauważymy, że na drogę wychodzi jedno zwierzę możemy spodziewać się kolejnych. Trzeba wtedy zwolnić, a jeżeli warunki na to pozwalają to nawet zatrzymać auto. Pamiętajmy, że zwierzę oślepione światłami reflektorów może stać nieruchomo, należy wówczas użyć klaksonu. Jeżeli mimo zasad ostrożności dojdzie do zderzenia, trzeba powiadomić służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie wolno podchodzić do zwierzęcia, ponieważ ranne może nas zaatakować.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP we Włodawie

3 komentarzy "Kolizja z łosiem"

  1. Na miejscu policjanci ustalili, że łoś nagle wybiegł na jezdnię i wskoczył na jadące audi(…) Ach ta niepohamowana i niezmącona wyobraźnia stróżów prawa :))

  2. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący audi podróżujący wraz z pasażerką zderzył się z łosiem, który nagle wybiegł na jezdnię i wskoczył na pojazd. W wyniku zderzenia mieszkańcy gminy Jabłoń trafili do szpitala. Nie odnieśli poważnych obrażeń. A co z Łosiem ? i jak on to zdarzenie interpretuję?

  3. Łoś OK. Normalnie wsiadł do samochodu i pojechał …

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.