Kolejni nietrzeźwi rowerzyści zatrzymani przez policjantów

Policjanci tylko wczoraj zatrzymali dwóch kolejnych rowerzystów, którzy poruszali się po drodze publicznej będąc po spożyciu alkoholu. Jeden z nich miał blisko 1,5 promila, a drugi ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości jeden z nich zapłaci aż 2500 złotych mandatu, zaś rekordzista odpowie za swój czyn przed sądem. Mundurowi apelują o zdrowy rozsądek!

Wczoraj po godzinie 15:00 we Włodawie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 36- letniego mieszkańca naszego miasta, który poruszał się rowerem po drodze publicznej w sposób wskazujący na to iż może się znajdować pod wpływem alkoholu. Jak się okazało mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Teraz za popełnione wykroczenie odpowie przed sadem. Grozi mu wysoka grzywna oraz zakaz prowadzneia rowerów.

Drugiego z cyklistów zatrzymał dzielnicowy z gminy Wola Uhruska. 40-latek wpadł w Kosyniu. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, że jechał rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Jego wynik to blisko 1,5 promila alkoholu. Na mieszkańca gminy Wola Uhruska nałożono mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Pamiętajmy, że kierujący na drodze pod działaniem alkoholu stwarzają duże zagrożenie. Taki uczestnik ruchu ma zaburzoną koordynację, widzenie, zwolnioną reakcję. Pamiętajmy także, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są rowerzyści, często w zdarzeniach z pojazdami odnoszą bardzo poważne obrażenia. Warto więc włączyć myślenie zanim po alkoholu wsiądziemy na rower. Nie pozwalajmy też nikomu wsiadać „za kółko” czy na rower gdy wiemy, że wypił alkohol.

Apelujemy o zachowanie rozsądku i odpowiedzialność na drodze.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content