Kolejne podejście do budowy skateparku. Planują go od dekady

Włodawski ratusz ogłosił drugi przetarg na budowę skateparku. Jeśli postępowanie konkursowe uda się rozstrzygnąć, planowana od ponad dziesięciu lat inwestycja zostanie zrealizowana na wiosnę przyszłego roku.

To już kolejny przetarg dotyczący włodawskiego skateparku. Poprzedni, z marca ubiegłego roku, trzeba było unieważnić. Do konkursu zgłosiła się tylko jedna firma. Ofertę złożyła spółka z Krakowa, która swoją pracę wyceniła na ponad 2 mln 188 tys. złotych. To prawie dwa razy tyle, ile zakładał zaplanowany na tę inwestycję budżet. Jak będzie tym razem? Okaże się na początku przyszłego miesiąca. Potencjalni wykonawcy mogą się zgłaszać do 6 września.

– Liczymy, że tym razem znajdziemy firmę, która wybuduje nam skatepark. To inwestycja, którą ostatecznie rozłożyliśmy na dwa lata. Chciałbym, by tor dla rolkarzy i deskorolkarzy został oddany w przyszłym sezonie wiosenno-letnim – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Przypominamy, że temat budowy skateparku we Włodawie pojawił się już ponad 10 lat temu, za kadencji poprzedniego burmistrza Jerzego Września. Inwestycji nie udało się zrealizować, bo miastu nie udało się znaleźć na ten cel funduszy. Mieszkańcy nadbużańskiego miasteczka próbowali wziąć sprawy w swoje ręce. W 2018 roku zgłosili skatepark do budżetu obywatelskiego. Niestety, wtedy inwestycja też okazała się zbyt droga. Jej kosztorys przekroczył kwotę 100 tys. złotych.

Miejscy urzędnicy i mieszkańcy Włodawy, głównie młodzież, liczą, że tym razem skatepark uda się wybudować. Magistrat zamierza przeznaczyć na ten cel 1 milion 200 tys. złotych, z czego 400 tys. to dofinansowania z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Kolejne podejście do budowy skateparku. Planują go od dekady"

 1. wrrrrrrrrrr | 2 września 2022 at 16:27 |

  Dla deskorolkarzy? Może, ale co z kotłem na biomasę dla ciepłowni miejskiej? Kiedy i kto wybuduje? No i najważniejsze, skąd tyle biomasy do kotłazeby to bylo efektywne??

 2. A tężnia?, a dworzec kolejowy?

 3. 100 tys nie mieli, dziś wydadzą 1 200 000 Biznes po włodawsku 🙂

 4. Pomysł Września? Przystań kajakowa na Włodawce!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gdzie jest?

  • wrrrrrrrrrr | 7 września 2022 at 18:23 |

   Hmmm, a dzisiaj kolejny Wrzesień. Jak ma być przystań kajakowa jak we Włodawce 20 cm wody, a na Bugu 80? Poza tym za Bugiem Łukaszenka. Może zapora na Włodawce, tak z 1,5 m wysokości, to może będzie gdzie kajakiem popływać. Teraz to przystań kajakowa na znakach drogowych, przy ul. Piłsudskiego.

 5. Im bliżej wyborów, to będą obiecywać: metro, lotnisko, różne parki rozrywki, darmowe wszelkie przyjemności i inne wielkie dobrodziejstwa. Naiwni to kupią.

 6. przecież mamy skatepark !!!!!!!! od ,,NETTO” do ,,MYCENTER,MARTES,CCC, KIK” taki skatepark ,,PO WŁODAWSKU”….PO WŁODAWSKU”….PO WŁODAWSKU”….PO WŁODAWSKU”….

  • wrrrrrrrrrr | 7 września 2022 at 18:26 |

   Kto odebrał taki projekt przebudowy drogi 812 i wykonanie? Ten tor przeszkód rzeczywiście niebywały. Szerokość wjazdu do parku handlowego też horror.

 7. A nie lepiej tę obiecaną tężnię tam postawić? Dużo więcej osób skorzystałoby z niej. Rolki chyba wyszły z mody, poza tym to zabawa dla wąskiego grona. Jakoś młodzi nie garną się do dużej aktywności fizycznej

 8. co wy piszecie dajcie zakład pracy, co ze szpitalem

 9. Znajdź inwestora dla jakiegokolwiek zakładu pracy w naszym super położonym geopolitycznie mieście. A drogi prowadzące do niego, a kolej…

 10. Zaorać to sobie możesz sam, jak masz co. Znajdź lekarzy, którzy wybiorą zakończenie kariery zawodowej zaraz po zakończeniu studiów medycznych. Może lepiej pomyśleć o zoranizowaniu porządnego Ratownictwa Medycznego z komunikacją powietrzną -szpitale Lublin, Warszawa,- niż debatować w nieskończoność o tym, że szpital ma być …bo to przecież powiat

  • inne miasta czy powiaty sobie z tym radzą w naszym rejonie za wyjątkiem Włodawy np Hrubieszów, Zamość 2 szpitale, Krasnystaw, Parczew , Biała Podlaska.
   brak miejsc pracy oznacza migrację społeczeństwa, jak tego się nie zmieni to Włodaę zaorać bo nikt tu nie będzie mieszkał, młodzi ludzie wyjechali pytam się włodarzy jaki mają plan w tym zakresie do działania, bo zaraz będą podać szkoły, przychodnie, apteki, sklepy itp. i koniec i będzie ściernisko.
   Przed ostatnimi wyborami nasi włodarze nie mal wszyscy zapewniali wyborców o wielkim rozwoju całego powiatu Włodawy i gdzie on jest w czym on się przejawia w tym że nie poblikują swoich oświadczeń majątkowych, w tym że szpital zamyka się.
   Rozliczmy włodarzy co oni robią wielkie nie powodzenie i pomyłka czas na rachunek sumienia.
   pozdrawiam i miłego dnia

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content