Kolejki do testów

W całym kraju notuje się rekordową liczbę zakażeń najnowszym wariantem koronawirusa, ale w powiecie włodawskim sytuacja jest jeszcze spokojna. Dziennie notuje się po kilka zakażeń, ale szkoły i urzędy powoli szykują się do pracy zdalnej.

Przed punktem pobrań przy włodawskim szpitalu praktycznie cały czas ktoś stoi w kolejce. Osób do badań, w tym z objawami grypopodobnymi, jest bardzo dużo, ale jak mówi Mariusz Januszko, szef włodawskiego sanepidu, pozytywny wynik w ostatnich dniach dawało średnio tylko kilka próbek dziennie. – Sytuacja w porównaniu do pozostałej części województwa lubelskiego jest bardzo dobra – wyjaśnia Januszko. – Od wielu dni wspólnie z policją odwiedzamy punkty handlowe i usługowe oraz markety i nie zauważyliśmy przypadków permanentnego łamania obostrzeń.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Kolejki do testów"

 1. Dwa lata PLANDEMI a ci daje w tym samym punkcje.

 2. A zaszczepić się nie było łaska i byłby spokój.

 3. Zaszczepić się? Tak? Naprawdę to działa? To dlaczego w krajach gdzie jest najwięcej % ludzi zaszczepionych w tej chwili jest najwięcej zachorowań? Dużo więcej niż u nas. Firmy farmaceutyczne to tacy “dobrodzieje” i “bohaterzy” współczesnych czasów którzy chcą nam sprzedać jedną skuteczną i bezpieczną szczepionkę która nas ochroni na zawsze i nie będzie miała skutków ubocznych – no nie, niestety, nie tak działa ekonomia.

  • Po każdej szczepionce możesz mieć skutki uboczne ale mniejsze lub wykluczone ryzyko zachorowań.

   • Tutaj nie chodzi o “każdą” szczepionkę a o konkretną w technologii MRNA. Czy w przypadku jakiejkolwiek szczepionki podpisywałeś zgodę na jej zastosowanie? – Nie! – Ta zgoda jest konieczna tylko w przypadku Covid-19. Czy którakolwiek szczepionka została dopuszczona do obrotu, bez ukończenia nad nią badań klinicznych 3-fazy? – Nie! Czy znane są i czy możemy wykluczyć, w przypadku szczepionki w technologii MRNA, NOP-y średnio i długoterminowe? Nie! Czy nie istnieją w historii nauki i farmakologii przypadki technologii i preparatów farmaceutycznych, które dopuszczone do stosowania i obrotu, zgodnie ze wszystkimi zasadami i normami, po kilku, kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu latach okazywały się zabójczo szkodliwe? Tak! Po stokroć tak!

  • Czyli wg ciebie gdyby nie było szczepionek to zakażonych i zgonów było by mniej? Ciekawa teoria, niestety nie ma nic wspólnego z prawdą.

   • Nie, gdyby nie było szczepionek byłoby więcej.

   • Poczekamy jak będziesz sapał pod respiratorem czy też twoje teorie będą takie same nie jeden już kozaczył i pod respiratorem płakał że nie wie dlaczego się nie szczepił – niestety przez takich sceptyków szczepień cierpią i męczą się ludzie którzy robią wszystko aby zakończyć ten marny czas.

 4. Chyba sanepid chodzi do innych sklepów na kontrolę?! Na każdym kroku widać łamiących przepisy, w kwestii noszenia maseczek!!!!

 5. A co z włodawskim szpitalem? Chirurgia zostanie otwarta? Miała być zawieszona na miesiąc. Mamy prawie luty. Tymczasem pan starosta Andrzej Romanczuk i pani dyrektor Szpilewicz jakoś nie chwała się za pośrednictwem pracownika starostwa pana Zakrzewskiego na łamach nowego tygodnia że oddział będzie otwarty.

  • Nie chwalą się bo nic nie mają do powiedzenia. Jeszcze ponad rok i zmiana władz.

   • Koniecznie. Ta ekipa w starostwie już się całkiem wypaliła. Bawią się w wielką politykę zamiast zapewnić podstawowe usługi medyczne mieszkańcom.

 6. bandyckie zarzadzanie szpitalem trwa. kto odpowie jak wydarzy się nieszczęście ? brak udzielenia pomocy w sytuacjach nagłych chirurgicznych. co na to prokurator?

 7. Holaczuk dzbanie Ty to z ratuszowego IP piszesz?

 8. za taki numer dyrektor leci. jak nie umie zabezpieczyć, jak nie umie się dogadać to leci!

 9. P.o dyrektor sanepidu kontroluje??? Które sklepy, napewno nie Slawex-y? Nigdy go w sklepie nie widziałem.

 10. Kolejny raz dyr. Szpitala przekonuje nas włodawiaków ze poiwinna byc usunieta ze stanowiska. Jak.można połaczyc dwa oddziały ginekologiczny z noworodkowym. Na oddziale gin-położniczym leżą kobiety ktore poroniły. Po tak tragicznym zdarzeniu słyszą radość kobiety i płacz nowonarodzonych dzieci.Starosto obiecujemy to jest Pana ostatnia kadencja.

  • Zrozumieć trzeba powiązane jest to ze starostwem. Zmieni się starosta, odejdzie dyrektorka. Już niedługo ale jeszcze niestety rok.

 11. a baba z pomocą starosty rozwali szpital

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content