Kolej Plus z Chełma do Włodawy

34 projekty budowy lub modernizacji kolei zostanie zrealizowanych w ramach programu Kolej Plus. Rząd dwukrotnie zwiększył kwotę dofinansowania programu. Dzięki temu mieszkańcy doczekają się linii kolejowej Chełm – Włodawa.

W środę (20 kwietnia) premier Mateusz Morawiecki poinformował, iż dwukrotnie zwiększa rządowe dofinansowanie programu Kolej Plus. Tym samym jego budżet z planowanych 5,6 mld zł wzrósł aż do 11 mld. Dzięki temu zostaną zrealizowane 34 projekty, a nie – jak wcześniej zakładano – 17. Na tej liście znalazło się połączenie kolejowe Chełm – Włodawa, jedna z pięciu inwestycji realizowanych w naszym województwie. Lubelskie jest przodownikiem w tym projekcie, ponieważ do naszego województwa trafi aż 3,5 miliarda zł.

– To absolutny rekord, jeżeli chodzi o program Kolej Plus w podziale na województwa – mówi wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

–  Polska nie może się rozwijać tylko, jak to niektórzy nazywali wcześniej, fasadowo. Musi być fundament i tym fundamentem jest zapewnienie osi, rusztu komunikacyjnego, także kolejowego – tego, co zwiększa perspektywy rozwoju właśnie także mniejszych miejscowości i terenów wiejskich – podkreślał w Janowie Lubelskim szef polskiego rządu.

Z tej informacji zadowoleni są również lokalni włodarze. Przedłużenie kolei do miasta to szansa zarówno na rozwój Włodawy, jaki i miejscowości, które znajdują się na trasie. Na swoim profilu społecznościowym burmistrz Wiesław Muszyński wylicza pozytywne strony tej inwestycji i wskazuje na ubiegłoroczną wizytę Jacka Sasina, który podpisywał w Urzędzie Miejskim we Włodawie list intencyjny w tej sprawie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 komentarz "Kolej Plus z Chełma do Włodawy"

  1. Zobaczymy co z tego wyniknie | 7 maja 2022 at 11:08 |

    Jak długo będzie trwała podróż z Włodawy do Lublina? Jak częste będą połączenia? 3x na dobę? Pewnie za wcześnie o tym mówić, ale atrakcyjność połączenia na tym polega. Np powrót z Lublina do Włodawy po, np koncercie w filharmonii.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.