Kolej plus na ostatniej prostej

Pociągiem z Chełma do samej Włodawy? Wkrótce okaże się, czy wniosek zakładający modernizację linii kolejowej nr 81 zyska dofinansowanie. Jeśli tak, to w Mieście Trzech Kultur zostanie wybudowany dworzec kolejowy. W powodzenie wierzy wiceburmistrz Wiesław Holaczuk, którego zadaniem jest właśnie ściąganie do miasta rządowych pieniędzy.

Pieniądze na przebudowę i wydłużenie linii kolejowej nr 81 Chełm – Włodawa aż do samej Włodawy w lipcu 2020 roku obiecywał wicepremier Jacek Sasin. W pierwotnym założeniu inwestycja miała kosztować ok. 230 mln zł, ale jeśli dojdzie do jej realizacji, kosztorys będzie się musiał znacznie zwiększyć. Modernizacja ma polegać nie tylko na gruntownej przebudowie całej linii, która obecnie jest w bardzo kiepskim stanie, ale też na jej wydłużeniu.

Ostatni przystanek na trasie, choć nazywa się Włodawa, znajduje się na peryferiach Orchówka, kilka kilometrów od miasta. Jeśli program Kolej Plus będzie realizowany, to tory pobiegną do samej Włodawy, a na ich końcu stanie dworzec. Efektem tych wszystkich prac ma być poprawa dostępności komunikacyjnej dla mieszkańców, poprawa ich jakości życia i wzrost atrakcyjności terenów leżących po obu stronach torów. W opinii wielu samorządowców, modernizacja połączenia może też wpłynąć na rozwój gospodarczy regionu.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Kolej plus na ostatniej prostej"

 1. Już widzę kartę wyborczą PIS Włodawa. Sami czerwoni.Stołki , stołeczki

 2. wiesiek powodzenia

 3. A co to, znów zbliżają się wybory? I znów nas straszą dobrobytem. Do zaoferowania pozostają różne parki, fitnesy, wody termalne, tężnie, lotnisko, metro i inne wspaniałości.

 4. Za taką comiesięczną kasę musi coś wymyślić. Bzdura, bzdura do Sosina bzdura.

 5. Program kolej plus działa w całym kraju i mieszkańcy miast i miasteczek, które dostały połączenia kolejowe są bardzo zadowoleni. We Włodawie jak zwykle: miejscowi “mędrcy” dopatrują się podstępu jakiegoś. Kurczę, może rzeczywiście w naszym mieście zostali sami nieudacznicy? Popatrzcie chociaż na to szerzej otwartymi oczkami. Praca sprzątacza czy dozorcy jakiego może będzie/….

 6. a dworzac Włodawa Centralna będzie pod czworobokiem…

 7. Jestem pewien, że negatywne komentarze piszą właśnie tzw. “z pod czworoboku”. Jaki wpływ na realizację słusznych zadań mają debilne głosy. Przecież to organy wykonawcze realizują zadania, a do przygotowania inwestycji mają kompetentne aparaty urzędnicze, które sami zatrudniają. Zobaczymy czy staną na wysokości zadania.

 8. to co dzieje się we Włodawie to szok, buduje się kolej a my nie mamy szpitala , miejsc pracy , szkoły zostaną prywatne i będzie skamsen jak w Hannie.
  Ale pozytywny aspekt to samorządowcy mają kasę po 20 tys. miesięcznie i bicie piany i wielki dobrobyt. Będziemy mieć kolej aby szybciej stąd wyjechać tu nie da się żyć.
  Starosto co Pan czy my idziemy pzrykładem Wójta Hanny , który doprowadza inwestycjami do upadku Gminy wspólnie z radnymi i kościołem.
  Ludzie opamiętajcie się i tej ekipie trzeba podziękować i rozliczyć ich.

 9. pasażer | 4 marca 2022 at 06:49 |

  teraz chyba trzeba na armię kasy nie na kolej ale kolej i tak dopiero 2027 hahaha

 10. Ot, ” mistrzowie dobrej rady”!
  Weźcie się do roboty bo jak widzę tylko czekacie co ONI nam dadzą, co zrobią dla NAS. Bo MY, tutejsi chcemy mieć.
  Może postawcie sobie pytanie, co wy zrobiliście dla naszego miasta. ( Oprócz tradycyjnego pobytu pod czworobokiem, oczywiście. Na kilka miesięcy musiałem wyjechać z Włodawy ale śledzę nasze fora. I nic się nie dzieje, ciągle chyba te same osoby i ta sama śpiewka. Do roboty, Ukraińcy wyjeżdżają, może potraficie ich zastąpić?

 11. A co ze szpitalem gdzie się leczyć? teraz jeszcze ukrainców trzeba leczyć ale gdzie? u znachorów? Szpital juz jest w agonii od dawna a teraz to już tylko upadek

 12. Nie płacz nad szpitalem. Utrzymanie tego kolosa z jego głównymi lekarzami o wygórowanych żądaniach płacowych i wiedzą zdobytą w latach siedemdziesiątych to przeczy naszym wspólnym interesom. Za drodo, za mało profesjonalnie. Panie pielęgniarki są super! Myślę, że ograniczyć zakres usług do niezbędnych, ratujących życie.
  Kolega, którego mama w wyniku wypadku drogowego miała zlamaną kość biodrową dziękował Bogu, że nie ma już chirurgii we Włodawie. Przewieziono ją do Chełma: natychmiastowa operacja i po tygodniu wróciła do Włodawy. Chodzi!

 13. następny nawiedzony

 14. Ten anonim z 9:58 to ni jakiś dziennikarz? może wysyłaj chorych bepośrednio do Berlina

 15. Po co komu szpital bez oddziałów? należy zmienić nazwę na “Przychodnia” a i tak jest ich kilka. To jest XXI wiek to zeby w mieście powiatowym graniczącym z krajem objetym dzialaniami wojennymi nie było szpitala-odziału dzieciecego i chrurgii? Trafiaja matki z małymi dziećmi z Ukrainy z chorymi i kto ma ich leczyć?Lublin?. Poznań? a może Szczecin?

 16. Chełm, Parczew, Lubartów, Łęczna. Są, i zawsze byli lepsi ( medycznie) od nas

 17. Białoruś objęta działaniami wojennymi?!

 18. Jak nie objeta to jedź na Białoruś? Szpital włodawski to jest powiatowy a popatrz na mapę to moze zobaczysz że graniczymy z wojną poczawszy od Zbereża

 19. A Białorus to sama demokracja już od kilku miesięcy? to po co nas legitymują kilka razy dziennie przy granicy z Baiałorusią jak jest tak dobrze?

 20. mieszkaniec | 4 marca 2022 at 13:06 |

  To po co państwo wydaje 25 mln złotych rocznie kontraktu na włodawski szpital z naszych podatków jak wszystkie szpitale dookoła są dobre a u nas sami nieudacznicy

 21. Też płacę. Ale jak to zwykle na włodawskim forum. O szpitalu w każdym możliwym poście. Byle nie na temat.
  Może prościej byłoby na piśmie wysłać ( w kilku) zapytanie do starosty ( publikując je również na elbi i potem jego odpowiedź? Pytaj u źródła!, i domagają się wyjaśnień.
  Inaczej robi się jeden wielki śmietnik

 22. Dużo włodawianie muszą płacić za te mrzonki .Pogonić go ,dołożyć sumę dla tych kilku chirurgów,choć pożytek z tego będzie.

 23. decyzja zamknięcia chirurgii ( miało być 1 miesiąc , a juz jest 3 miesiąc ) kosztuje 1 mln 300 tys. w plecy )

  • Spokojnie pan starosta Romanczuk już myśli nad rozwiązaniem problemu. Doradza Mu Pani Dyrektor Szpilewicz

 24. którędy ta linia wkońcu przebiegać skoro już prawie projekt zaakceptowany ??

 25. Mam nadzieję, że pan burmistrz przedstawi wkrótce plany. Może będzie możliwość by i mieszkańcy przekazali swoje sugestie czy uwagi?…

 26. i tak oto pomalutku Romańczuk likwiduje szpital

 27. Nie ma szpitala nie ma powiatu ,oby się nie sprawdziło.Nie zależy mi na powiecie ale szpital potrzebny,w przeciwieństwie do tego towarzystwa wzajemnej adoracji i ściągania kasy za nic.

 28. A w temacie : Kolej plus na ostatniej prostej”…
  Po włodawsku, nic dodać, nic ująć
  Czasem mam wrażenie, że to tylko kilka osób tak zaciekle korzysta ze swoich możliwości dostępu do internetu, wypisując swoje mądrości (?) gdzie się da. Może występują na chirurgii w charakterze noszowych i boją się o swoje wysokie stołki?

 29. obywatel | 5 marca 2022 at 18:13 |

  Ja tez dodam swoje trzy grosze w tej sprawie. Przenieście miasto bliżej torów

 30. “Przenieście”, znaczy kto?

  • obywatel | 6 marca 2022 at 19:50 |

   to znaczy Włodawa bliżej torów a nie tory bliżej Włodawy

  • znaczy kto ? chyba nie masz na myśli Władimirach Adolfo Putin, a osoby wybrane w wyborach na sprawowanie tych stanowisk.

 31. Te, obywatel, nie pomyliłeś aby naszego kraju z tym na wschód (swoim?)?

 32. Poszoł won!

 33. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content