Kalendarz imprez znów pełny

Tego lata wracają duże wydarzenia w powiecie włodawskim, poza jednym. Można się szykować najpierw na Poleskie Lato z Folklorem, potem na Jarmark Holeński, a na koniec na Festiwal Trzech Kultur. Niestety, nie powrócą Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa.

Po epidemii koronawirusa oraz absurdzie stanu wyjątkowego do powiatu włodawskiego wracają ważne cykliczne imprezy kulturalne.

Po sporej nieobecności powraca z wielkim hukiem Poleskie Lato z Folklorem. Z wielkim hukiem, gdyż miastu udało się pozyskać na tę imprezę 110 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tegoroczny festiwal trwać będzie od poniedziałku 10 lipca do piątku 14 lipca we włodawskim amfiteatrze. Włodawianie czekali na powrót tego wydarzenia od wielu lat, choć najczęściej z nostalgią mówią o tych sprzed 20 lat, gdy przez miasto szedł barwny pochód uczestników. Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem to międzynarodowy festiwal muzycznych i tanecznych kapel ludowych. Podczas długiej historii tego festiwalu wystąpiły w nim zespoły z wielu krajów świata m.in. (Peru, USA, Chiny, Izrael, Azerbejdżan, Kostaryka) i niemal wszystkich krajów Europy.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Kalendarz imprez znów pełny"

  1. Panie Zakrzewski absurdalne to są Pana artykuły a nie stan wyjątkowy.

  2. Pisz z małej gościa.Zero wiarygodności, więc na dużą literkę nie zasługuję.Pamiętam jego skowyt nad kontrolami nad drogach,ile to niby trwają,jak bardzo są uciążliwe itd Ludzi nie wpuszczali,biznes nad Bugiem upadł i w ogóle wszystko co złe w powiecie jest winą stanu wyjątkowego.A przecież te wypociny docierały do ludzi tutaj,którzy przemieszczali się i nie mieli z tym najmniejszego problemu!Więc z małej tego pisz ,na dużą trzeba zasłużyć.

  3. Obywatel | 7 maja 2023 at 09:12 |

    Po epidemii ściemy jakie mam zafundowali elity rządzące, razem z pachołkami typu W H O, epidemiolodzy, TV, Radio, prasa, itp. Należy się cieszyć, bo juz mają następną zarazę w przygotowaniu, tylko kwestia czasy potrzeba aby ją wprowadzić.

  4. Do Obywatel: Ty mniej tvp oglądaj, będziesz zdrowszy…

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content