Już nie stan wyjątkowy tylko „zakaz przebywania” przy granicy. Burmistrz: “Nasze miasto jest w stagnacji”

„Zakaz przebywania” zastąpił „stan wyjątkowy”, ale podstawowe ograniczenia pozostają niezmienne i mają obowiązywać do marca. Do 183 miejscowości na granicy polsko-białoruskiej nadal mogą wjechać tylko mieszkańcy. – Nasze miasto jest w stagnacji – przyznaje burmistrz Włodawy.

Stan wyjątkowy na polsko-białoruskiej granicy obowiązywał do 30 listopada. Teraz jest mowa o „czasowym zakazie przebywania na określonym obszarze w strefie nadgranicznej”. Dotyczy to 183 przygranicznych miejscowości, w tym 68 w województwie lubelskim. – Sytuacja na granicy jest napięta, nadal jest tu niebezpiecznie – przekonuje wiceszef MSWiA Błażej Poboży.

– Miałem cichą nadzieję, że zakazy znikną – przyznaje burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. – Owszem, ochrona granicy jest potrzebna, ale przez te zakazy miasto jest w stagnacji. Na ulicach jest pusto, ludzie żyją w trybie praca-dom. Nasz ośrodek kultury praktycznie zamarł, bo nie możemy organizować wielu imprez biletowanych, a z tego były przychody – tłumaczy.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Już nie stan wyjątkowy tylko „zakaz przebywania” przy granicy. Burmistrz: “Nasze miasto jest w stagnacji”"

 1. No i co z tego, że burmistrz głośno pomyślał i tyle jego. A przecież to jest największe miasto, w dodatku powiatowe w tej strefie. W tym samym programie głos zabrał prezydent Białej Podlaskiej i zachwalał wprowadzony stan, że w Białej się nie odczuwa i żyje się świetnie. Tylko, że Biała Podlaska jest położona ok. 30 km od granicy, ale sobie pogadali.

 2. stagnacja aktywna | 4 grudnia 2021 at 09:48 |

  …a może pogadajcie o BEZPIECZNEJ WŁODAWIE…przejscie od tesco do mycenter. KIK,itd albo o światłach na skrzyżowaniu przy targowisku ?????

 3. Z tego co pamiętam wiele płatnych imprez ‘kulturalnych’ czyli jakieś kiepskie kabarety ,teatrzyki itp były odwoływane ze względu na brak zainteresowania mieszkańców.I nie ma co się dziwić,włodawianie nie głupi i nie będą za ten objazdowy cyrk płacić.Jedno się tylko zgadza -miasto jest w stagnacji ale nie od dziś tylko od dawna.Zakłady polikwidowane,urzędy pozajmowane przez swoich ,młodzież wyjeżdża.Obecnego burmistrza trzeba jednak pochwalić, bo w tej dziedzinie się stara coś zmienić.

 4. Stan wyjątkowy dla prowadzących jakąkolwiek działalność w pasie nim objętym zdecydowanie gorzej wpłynął na obroty, niż pierwszy lockdown. Zastanawiające, że kiedy w pierwszym przypadku uruchomione zostały fundusze kompensacyjne, to w tym przypadku są one przeznaczone tylko dla określonych branż i to w śmiesznej wysokości. Powinny być kompensowane do wysokości obrotów w odpowiednich miesiącach w roku poprzedzającym ogłoszenie stanu pandemicznego. Zarówno burmistrz, jak i starosta okazali by swoją skuteczność i sprawstwo, gdyby z kolegami ze starostw i miejscowości dotkniętych stanem wyjątkowym przynajmniej próbowali wywrzeć presję na posłów z objętych stanem wyjątkowym okręgów, aby unormować tą sprawę zgodnie z oczekiwaniami.

 5. O jakich prowadzących działalność chodzi? Ruch samochodów zdecydowanie duży, rejestracje niemal z całej Polski, kolejki w sklepach spożywczych i marketach budowlanych. Wyjasnijcie kogo tak bardzo dotykają ograniczenia

 6. Aaaa… To zapewne miał być szczyt sezonu dla organizatorów spływów kajakowych, agroturystyki. No i dla Włodawskiego Domu Kultury.
  Jak widać każda okazja jest dobra by zarobić (?)

 7. A rejestrację samochodów z całej Polski pod szkoła nr 3 w sobotę? Czyli ten zakaz przebywania na terenie miasta to obowiązuje? Czy to kolejna fikcja (przepis na papierze?

 8. Co działo się w szkole nr3, że tak tajemniczo o tym piszecie?

 9. X Mistrzostwa Polski Młodzików w stylu wolnym w zapasach.
  Informacja na elbi z dnia 3 grudnia 2021 roku

  • Miasto to jest w stagnacji odkąd wiesiutek ze swoją sldowska ekipa zasiedli w urzędzie miasta. A turystyka we Włodawie zima, rzeczywiście przynosiła krocie mieszkańcom.

 10. Czylu na tych mistrzostwach, rozumiem byli sami mieszkańcy Włodawy? Bo zdaje się, że jest jakiś ,,zakaz przebywania”. O co chodzi więc z tym zakazem?

 11. Boże, umiesz korzystać z internetu?, chyba tak, więc przeczytaj Rozporządzenie Ministra MSWiA. Znajdziesz szybko odpowiedź bez czekania aż ktoś cię ” oświeci”.
  Pewnie dlatego do Włodawy zjechali zapasnicy na Mistrzostwa. Pan Supron też.

 12. A głupia Włodawianka całą rundę na wyjeździe zagrała …

  • Jakie ma znaczenie, jak wlecze się na ogonie tabeli. Nie chcę źle prorokować ale, jak na wiosnę nie weźmie się do roboty to na jesieni będzie grała z wioskami.

 13. Teraz jest OK na rogatkach wjazdowych do miasta. Policja się nie bawi w otwieranie bagażników, wystarczy dowód osobisty zbliżyć do szyby i każą dalej jechać. Kierowcy pojazdów o nr rej. LWL i tak znają objazdy więc po co ich zatrzymywać.

  • Jest wjazd lecz burmistrz “płacze” o stagnacji. A dlaczego latem br. nie było dni Włodawy ani koncertów przed WDK-iem, jak w latach poprzednich. Ciekawe czy w przyszłym roku zarezerwował fundusze?

 14. Stagnacja Włodawy jest widoczna w braku ludzi do pracy. Ci co jeszcze byli przed lockdownem w 2020 zmienili miejsce pracy lub wykonywany zawód. Cieżko u nas o dobrego mechanika, budowlańca czy tez speca od napraw agd. Garstka co została zawalona robotą. Brak jest konkurencji pracodawców to i Ci ambitniejsi pouciekali. Nawet ukraincy nie chcą za te stawki pracować.

 15. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content