Jola Bojarska Vice Mistrzynią Polski, Karolinka z brązowym medalem

To było wielkie sportowe wydarzenie. Ponad 1000 zawodniczek i zawodników zgłosiło się bowiem do Mistrzostw Polski w kickboxingu, które odbyły się od 27 do 29 maja w hali OSiR przy ulicy Blanowskiej. Zmagania organizowała Jurajska Akademia Sportu, OSiR Zawiercie i Octagon ze współpracą z Polskim Związkiem Kickboxingu.

Na Mistrzostwach nie zabrakło zawodników MKS Mechanik we Włodawie z klubu kickboxingu „SKORPION” prowadzonego przez Sylwestra Protas i Małgorzatę Choma, na zawodach był obecny sekretarz MKS „Mechanik” Włodawa, który zasponsorował specjalny sprzęt sportowy dla dzieci do walk. W Mistrzostwach Polski wzięło udział czworo zawodników, pierwszy wystąpił Marcel Kościuczyk w kat – 63,5 kg jednej z najbardziej obsadzonych, około 30 zawodników.

Marcel mimo świetnego początku i wygrywania walki , doznał kontuzji i to zmusiło go do wycofania się z pojedynku. Marcel zrobił postępy i zaliczył kolejny występ w Mistrzostwach Polski.

Następnie do walki wyszła Karolina Bruchacka wśród kadetek młodszych -32 kg, Karolina dotarła do półfinału i mimo że przegrała i zdobyła brązowy medal, aż brązowy ponieważ debiutowała w walkach ciągłych, popisała się świetną technika obrotową co widać na filmiku.

Kolejne zawodniczki stające do walki to Julia Oszust kadetka starsza, w kat 65+ kg oraz juniorka Jolanta Bojarska, w kat -70 kg, która startowała w dwóch formach w przerywanej i ciągłej.

Dwie dziewczyny się spisały na medal, jednak tylko jedna Jola wróciła z tytułem Vice Mistrzyni Polski kickboxingu w walkach przerywanych -szermierka na rece i nogi.

Julia mimo cięższej o mniej więcej 10 kg przeciwniczki, przegrała minimalnie na punkty w efekcie przeciwniczka zdobyła medal ulegając w półfinale przyszłej Mistrzyni.

Warto dodać że Jola Bojarska dojeżdża na treningi z Hanny i jest na każdych zajęciach, więc jest to wielkie wyróżnienie dla całej Gminy Hanna.

Tradycyjnie podziękowania dla Pana Wiesława Blicharkiego , Roberta Blicharskiego, Urzędu Miasta Włodawa i Panom Wiesławowi Muszyńskiemu oraz Panu Wiesławowi Holaczukowi, Państwu DROB hotel Drob Urszulin oraz całemu Nowemu Zarządowi klubu MKS MECHANIK WŁODAWA !!!

Skip to content